Skocz do zawartości

Stelaż metalowy pod 325x80x70h


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, iquitos68 napisał:

Przy tak długim baniaku dokładnie bym temat poziomowania przeanalizował. Ponad 3 m to są już duże naprężenia na dno baniaka. Pamiętam, ze niektórzy stosują nawet dylatację dna akwarium.

Rozmawiałem z przyszłym twórcą akwarium (Dobre akwaria). Dno będzie z dwóch części, właśnie ze względu na elastyczność/pracę. Myślę, że styropian tą elastyczność dodatkowo wzmocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, spiochu napisał:

Teraz 4 pytania:

1. czy profil 30x30x3 będzie wystarczający?

2. czy odstępy co 65 cm będą ok?

3. stelaż ma być obudowany płytami - jak zrobić ich mocowanie? Dospawać wąsy do ich przykręcenia?

4. jak zamontować zawiasy do drzwiczek?

 

Witaj, pewnie profil 3x3 wystarczy na taki stelaż . Osobiście wykonał bym to z grubszego profilu, koszt nieznacznie większy. Odstęp 65 będzie ok. Mam płyty przymocowane wkrętem przez profil, dodatkowe blaszki ułatwią przymocowanie płyt. Wykonanie takiego stelaża nie jest takie proste, gdy będziesz spawał jeden z prostokątów zwróć uwagę na wymiary przekątnych tego prostokąta ( muszą być równe) zobaczysz że nie jest to takie proste przy takich wymiarach. Poniżej masz fotkę stelaża wykonanego pod zawiasy meblowe które mocuje się do bocznych płyt. Wybierz zawiasy meblowe firmy bluma, są trwalsze .

https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fthumbs.img-sprzedajemy.pl%2F350x250c%2F92%2F39%2F6d%2Fzawiasy-meblowe-blum-clip-z-prowadnikiem-reda-sprzedam-365411772.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Fzawiasy-meblowe-samodomykajace-blum-clip-z-prowadnikiem-reda-2-a1d299-nr44850837&docid=Ef6U_qYmtLaWkM&tbnid=m7vWT1dWEN4LfM%3A&vet=10ahUKEwjMnNjggu3gAhVr1qYKHa52BNIQMwjIASgJMAk..i&w=350&h=250&bih=564&biw=1186&q=zawias meblowy blum&ved=0ahUKEwjMnNjggu3gAhVr1qYKHa52BNIQMwjIASgJMAk&iact=mrc&uact=8

stelaż.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to Twoje pierwsze dzieło, czyli masz już wprawę. W szafce kuchennej znajdziesz odpowiedź ile trzeba przesunąć przednie nogi do tyłu ( zakładam że masz takie zawiasy w kuchni). Ja zrobiłem zwykły stelaż i miałem problem z zamocowaniem zawiasów. Nie zwróciłem uwagi na 3 mm , teraz modne są profile papierowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, piotriola napisał:

Nie zwróciłem uwagi na 3 mm , teraz modne są profile papierowe.

Profile papierowe masz na myśli aluminiowe klocki Lego? :) foto tego stelaża który podesłałeś jakie ma wymiary bo ja pomału planuję spawac taki 200x60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wymiarów , fotka pochodzi z internetu dla dobrego zobrazowania jak wygląda stelaż pod zawiasy meblowe. Trudno mi opisywać co i jak wykonać, fotka obrazuje to lepiej.
W moim stelażu nie mam tylnej płyty, co ułatwia mi sprzątanie za stelażem. Poprzednia szafka miała plecy i miałem z tym problem. Uważam że jest to ułatwienie przy długich zbiornikach, dojście do gniazdek węży itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam dwa pomysły. Pierwszy to wstawki z blachy metalowej pod montaż zawiasów, drugi to przykręcenie kantówki 30mm do profila od tyłu i do niej kręcenie zawiasów. Wtedy oczywiście bez zabawy w cofanie profili. :)
Dziękuję wszystkim za pomoc i wyklarowanie sprawy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.