benjam

Uda się?

Recommended Posts

benjam

Cześć 

Lada dzień Socolofi wypuści małe jak myślicie uda im się przetrwać w takim zbiorniku? Nie chce jej odlawiac aby nie stresować a boję się że po powrocie do zbiornika grupa jej nie zaakceptuje..... 

IMG_20190214_184649.jpg

Robson79

Może coś się uchowa choć nie robiłbym sobie wielkich nadziei...

• Like 2

Mróz

Wydaje mi się że nie przetrwa 😉 Gruzowisko masz z tego łupka całkiem duże, ale nie chodzi o to, taka natura pysków że jak zobaczą małe to traktują je jako pokarm. Może być tak że jakiś komandos przetrwa, ale nie liczył bym na to. Zrób tak jak piszesz, samicy nie odławiaj, zostaw to naturze 😉

Edited by Mróz
  • Like 1

benjam

Dwie samice inkubuja mówię jedna przeniosę do kotnika ale nie ma możliwości żeby która kolwiek rybę złapać :)

benjam

No i nie udało się zauważyłem dzisiaj jedna mała socolofi a tu nagle pościg...... Red Red maingano i socolofi samce ruszyły za małym komandosem jeden zwod uciekła a przy drugim dorwal ja socolofi:(i po ptakach :(

Bartek_De

Życie. Przywykniesz do tego

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

halabala
12 godzin temu, benjam napisał:

zauważyłem dzisiaj jedna mała socolofi a tu nagle pościg

Miałeś farta że w ogóle ją zobaczyłeś. U mnie od roku w baniaku było xxx... inkubacji i nigdy nie widziałem żadnego malucha. 

Piotr775

To wszystko zależy od tego jak duże szpary są między kamieniami. Jeżeli chcesz uchować młode to już na planowaniu aranżacji musisz o tym myśleć. Co z tego że grot,zakamarków.. dla dużych rybek masz dużo ? Skoro szczelin 0.5-1cm nie masz praktycznie wcale 

benjam

Wszystko może by było ok ale ona się przestraszyla ak włączyłem cyrkulator i wpłynęła z pomiędzy kamieni.... 

halabala
2 godziny temu, Piotr775 napisał:

To wszystko zależy od tego jak duże szpary są między kamieniami. Jeżeli chcesz uchować młode to już na planowaniu aranżacji musisz o tym myśleć. Co z tego że grot,zakamarków.. dla dużych rybek masz dużo ? Skoro szczelin 0.5-1cm nie masz praktycznie wcale 

Zgadzam się z tobą, tylko że ja się wcale nie przejmuje tym że młode w moim baniaku nie mają szansy na przetrwanie. Niech natura robi swoje ja się do tego nie odzywam.