Skocz do zawartości

Filtracja w moich 200 litrach.


traczyk

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, suricade napisał:

Wiesz co mnie nie interesują rozważania teoretyczne. Każde akwarium jest inne i lepiej mieć zawyżony przepływ ( co wcale nie oznacza , że prądożerny), niż nie wystarczający, czy na granicy wydajności. Filtracja powinna działać sprawnie a nie jakoś sobie radzić. Przy teoretycznym przepływie 10 razy objętość akwarium na godzinę falownik nie jest potrzebny. Kwesta co kto lubi.

Co rozumiesz przez cylkulator?

Zgadzam się z tobą. Zakładam nowe akwarium 360l i filtr jaki do niego zastosuje będzie miał przepływ około 3000l i pojemności 60l.

Co rozumiem za sprawą cyrkulatora ? 

Po pierwsze dobra cyrkulacja w zbiorniku eliminuje strefy beztlenowe 

Po drugie ruch tafli wody natlenia wodę dużo lepiej od nawet najlepszych kostek napowietrzających. 

Po trzecie. Cyrkulatorem można ustawić kierunek spływania nieczystości przez co filtr nie musi posiadać tak wielkiej wydajności.

Właśnie ten trzeci powód uważam za najbardziej znaczący w tym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytałam co robi cyrkulator? Tylko co dla Ciebie oznacza to słowo? Dla jednego jest to głowica z gąbką dla drugiego falownik.

Pisząc poradny na forum odpowiadamy za to co piszemy, musimy pisać szczegółowo i w sposób zrozumiały, żeby nie wprowadzać w błąd czytającego. Taka już jest specyfika internetu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, suricade napisał:

Ja nie pytałam co robi cyrkulator? Tylko co dla Ciebie oznacza to słowo? Dla jednego jest to głowica z gąbką dla drugiego falownik.

Pisząc poradny na forum odpowiadamy za to co piszemy, musimy pisać szczegółowo i w sposób zrozumiały, żeby nie wprowadzać w błąd czytającego. Taka już jest specyfika internetu.

Cyrkulator wg mnie jest to urządzenie mieszające wodę w zbiorniku , nie ma znaczenia czy z dodatkową gąbką czy sam falownik :D   

jednak w przypadku jeżeli cyrkulator posiada dodatkową gąbkę to zawsze poprawia filtrację w zbiorniku i taki właśnie w tym akwarium bym zamontował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, suricade napisał:

To co opisujesz(głowica z gąbką)  to jest filtr mechaniczny, ta gąbka ma znaczenie i wcale nie małe a wręcz kluczowe znaczenie w filtracji.

I tyle w tym temacie.

Dobrze zakończmy ten nieudolny temat 

Ja swoje i ty swoje 

😁 każdy ma swoje zdanie , ja twierdzę tak a ty inaczej.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fudzi napisał:

Patrząc na to JBL 901 teoretycznie , ale to podkreślam tylko teoretycznie , filtruje wodę około 4 razy.  Nie jest to wynik idealny oraz wiadomo że zakłamany  jednak wraz z cyrkulatorem zbiornik powinien bez problemu sobie poradzić.

Dokładnie jest tak jak Agnieszka pisze. Cyrkulator nie ma żadnego wpływu na filtrację, no może poza tym, że spycha nieczystości w rejon zasysu. I teraz najważniejsza kwestia, jeśli masz słabszy filtr i dołożysz do tego mocny falownik/cyrkulator, zwał jak zwał, to co z tego, że ładnie skieruje nieczystości w stronę zasysu jak filtr nie będzie miał siły ich zassać i sobie przelecą obok

1 godzinę temu, suricade napisał:

Dla jednego jest to głowica z gąbką dla drugiego falownik.

A no właśnie. Kolega pewnie myśli o AC, a my mówimy o falowniku przynajmniej ja tak myślę. Dla mnie falownik to pompa cyrkulacyjna dająca szeroki strumień bez żadnych gąbek

1 godzinę temu, fudzi napisał:

Po trzecie. Cyrkulatorem można ustawić kierunek spływania nieczystości przez co filtr nie musi posiadać tak wielkiej wydajności.

I tu się mylisz. O tym właśnie napisałem wyżej

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bartek_De napisał:

Dokładnie jest tak jak Agnieszka pisze. Cyrkulator nie ma żadnego wpływu na filtrację, no może poza tym, że spycha nieczystości w rejon zasysu. I teraz najważniejsza kwestia, jeśli masz słabszy filtr i dołożysz do tego mocny falownik/cyrkulator, zwał jak zwał, to co z tego, że ładnie skieruje nieczystości w stronę zasysu jak filtr nie będzie miał siły ich zassać i sobie przelecą obok

Ja nie mówię o filtrach o przepustowości 100l/h a o filtrze który coś już potrafi. Nie twierdzę ,że 700 czy 900l/h to dużo , jednak taka  przepustowość w 200l  parę gram zanieczyszczeń potrafi podnieść:D 

Każdy ma swoje zdanie . 

Dla jednego w 200l wystarczy jeden filtr hw 302. A drugi wrzuci fx6  i nadal będzie mu mało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fudzi napisał:

Ja nie mówię o filtrach o przepustowości 100l/h a o filtrze który coś już potrafi. Nie twierdzę ,że 700 czy 900l/h to dużo , jednak taka  przepustowość w 200l  parę gram zanieczyszczeń potrafi podnieść:D

Jeśli chodzi o JBL to nic nie ruszy i to nie jest moje zdanie tylko doświadczenie. Same w sobie filtry bardzo dobrej jakości ale na taki litraż za małe.

Może przedstaw swoje akwarium w osobnym wątku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, suricade napisał:

Jeśli chodzi o JBL to nic nie ruszy i to nie jest moje zdanie tylko doświadczenie. Same w sobie filtry bardzo dobrej jakości ale na taki litraż za małe.

Może przedstaw swoje akwarium w osobnym wątku.

Chwilę poczekaj a odpowiedni post stworzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.