• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• SlavekG
      Moduły chyba mają moc 1.2W nie 1.2V??? Jeśli są to moduły 1.2W i napięciu 12volt to zasilacz powinien być 30 wat, 2.5 A, 12V  - Twój zasilacz nie nadaje się do tych modułów.
    • SlavekG
      Pyszczak niebieski to popularna nazwa i każdy może sobie każdą niebieską rybkę tak nazwać. Tutaj używamy właściwych nazw ryb. Zresztą koledzy już napisali jak poprawnie nazywa się ta ryba.
    • Tomasz78
      Prawidłowa nazwa to chindongo socolofi.
    • luk75
      Witam Mam pytanie do wysokiej klasy specjalistów Posiadam 20 modułów led  o mocy 1,2 V na jednym module 3 soczewki, znalazłem w domu zasilacz o takim oznaczeniu Imput 230V - 50 Hz 3,2 V Ouput 8,5 V -150 mA 1.3VA. Czy będzie on pasował do tych modułów.Dziękuję za odpowiedzi. Pzd. 
    • Turin
      @FalcowskiDodałem do środka deskę na całej głębokości o grubości 18mm. Jak będę w domu wyślę zdjęcie. 
    • SlavekG
      Twoja obsada poza labidochromisem, który jest mięsożerny to ryby wszystkożerne, dlatego jako podstawę dałbym dietę dla ryb wszystkożernych. Pokarmy roślinne, mimo swojej nazwy zawierają jakaś ilość treści mięsnej. Jak do tych pokarmów dołożysz z jeden pokarm mięsny, będzie to wystarczające dla Twojej obsady. Jak dla mnie NF Premium Cichlid Plant lub NF Supreme Plant NF Premium Cichlid JBL Spiruluna Tropical Pro Defence Później jak ryby podrosną możesz wprowadzić pokarmy Northfin - na razie te najmniejsze ryby będą za małe na te pokarmy. Estherae i Socolofi są rybami preferującymi pokarmy roślinne. Nie namawiam i nie zmuszam Cię do tak ustawionej diety, piszę to na podstawie własnych obserwacji. Nie ma znaczenia jak będziesz podawał pokarmy, dawaj na przemian. Ważne żeby nie przekarmiać, jak masz możliwość to karm 3 razy dziennie a w małych ilościach.
    • Morganelo
      Eeeee jakoś to na spokojnie przyjąłem, może lekka frustracja na początku, ale w sumie gdzie mnie się śpieszy... Obecna sytuacja pozwala mnie na spokojne wykonanie wszystkiego co w planach a i tak czasu zostaje nadmiar... Jeśli będą bąble to cóż ups i tyle... Początki zawsze są pod górkę i nie ma być kolorowo... Teraz tylko się zastanawiam cy wycinać całą taflę / szybę czy uzupełnić braki i tyle... Wiem głupie pytanie, bo jak z wytrzymałością, ale tylko się zastanawiam nad tym. Jeśli już wycinać to powstaje pytanie jak to potem wyczyścić w sylikonu jaki już tam jest... Świeży to nie jest problem, alkoholem da radę usunąć, ale jak zaschnie to go nawet teściową straszyć nie ma co... @przemek wieczorek i @AKWARIA.PRO możecie mi pomóc dając informację jak sobie w takich sytuacjach poradzić bez dużych strat lub zakupu nowej tafli szkła .... Będę wdzięczny za wszelką pomoc i krytykę... A tak w ogóle to ile ma stać czy dokładniej mówiąc schnąć zbiornik do pierwszego zalania? Czy te przyjęte przeze mnie 2 tygodnie są odpowiednie, czy ten czas może być krótszy czy dłuższy???
    • Morganelo
      Pośpiech nie jest wskazany i tutaj masz rację , a sam spieszyć się już przestałem, bo zbiornik miał już stać w styczniu, ale jakoś tak się przeciągnęło wszystko... Teraz to pełny luz i pełno czasu... Ja mam obecnie tak tydzień w pracy na przemyślenia co i jak, a potem tydzień w domu na spokojne wykonanie zaplanowanych spraw. Moduły w sumie mogą i poleżeć 2 dni w wannie, tylko muszę spokojnie uświadomić o tym fakcie lepszą połowę... Z tym malowaniem to faktycznie tak jak u Ciebie ludzik z patyków to jedyna umiejętność artystyczna, ale w obecnej sytuacji nie mam innego wyboru. Musze samemu pomalować, po za tym nie oczekuję artdeco w zbiorniku , no ale zdobędę nową umiejętność i odznakę w świecie akwarystyki heheheh...
    • mazilo
      SlavekG  W całym temacie proponowane są pokarmy roślinne - prócz podanego przez eljot ( mięsny ) Wydawało mi się ze urozmaicenie to pokarmy roślinne i mięsne , ty zaś oparłeś wszystko na pokarmie  roślinnym -chyba że coś pokręciłem . Bardzo proszę o uzasadnienie . Proszę również o propozycje podawania pokarmów ( pory dnia, dni )
    • tomekTOja
      hm.. kolejny zonk! przeloty 3/4 na 20mm określają rurę o zewnętrznej średnicy 20mm. Wąż zbrojony 19mm ma ~25mm z zewnątrz :? Sam przelot w wewnątrz ma ~15mm. teraz pytanie: zakładać węże 19mm i opaski zaciskowe czy to zlać i założyć węża zwykłego, 16mm i zacisnąć go oryginałem (wtedy wygląda super)? Czy dla mnie węże 16mm nie będą zbyt wąskie? - te 3mm zrobią mi jakąś mega różnicę?
  • Topics

• Images