Rekomendowane odpowiedzi

Jeb_us

Witam serdecznie postanowiłem tym razem opisać wszystko tak jak powinno to być opisane . Mianowicie powoli malutkimi kroczkami zbliżam się do remontu salonu ,a co za tym idzie nadchodzi nowy zbiornik nie będę,  więc tym razem zdam relacje , z tego wydarzenia . Zresztą będą to także przemyślenia jaka , i doświadczenia związane z zakładaniem owego akwarium . 

Parę ważnych informacji

Wymiary 150x61x61

Oświetlenie 20 modułów na sterowniku Romka 

Filtracja turbo kaseciak😁😁😁 by deccorativo ( odpowiada za projekt ) 

Cyrkulacja jebao rw4 chyba że nie da rady to wtedy rw8 

Obsada później, ale tutaj pomaga kolega bezprym

Także prosiłbym o cierpliwość i będę powoli podawał wszelkie informacje 

Pozdrawiam 

05.02-06.02 2019

Paczka z formatkami plus powstanie obudowy do kaseciaka 

IMG_20190205_191558.jpg

IMG-20190206-WA0003.jpg

IMG_20190206_191531.jpg

IMG-20190206-WA0002.jpg

IMG-20190206-WA0001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
admiral271

Fajny pomysł z tą siatką na wlocie do kaseciaka 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeb_us

Nie mogłem w uk-eju znaleźć kratki takze , potrzeba matką wynalazków dziś wrzucę filmik wieczorem z tego jak pompa pracuje i opisze co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeb_us

Dzisiaj 07.02.19 przetestowałem sobie jak pompa (dcw4000) pompa będzie wyglądać i działać w  kaseciaku. Co było największym zaskoczeniem to, to iż gdy podłączyłem sobie wszystko wsadziłem do wanny, nalałem wystarczająco dużo wody by przykryło pompę, gdy została uruchomiona spadał przepływ i tak jakby woda nagle się ulotniła . Po chwili dopiero zorientowałem się ( głupi ja 😁), prześwit pomiędzy dnem wanny a zasysem kaseciaka nie istnieje praktycznie stąd też na filmiku termometr pod obudową który nazllezy do naszej latorośli która też jest na filmie gdyż nie chciała mnie i żony opuścić na krok .🙄

Jak widać na filmie myślę że taki wąż odpowiednio ustawiony może czynić "spustoszenie"w akwarium , mam na uwadze że nie było gąbki która też napewno wpłynie na przepływ jak i na realny sik także jak gąbka przyjdzie to kolejny film, zostanie udostępniony 

By uprzedzić pytania: tak wąż jest do skrócenia , a wanna  ma dokładnie wymiary  120x45 przy dnie im wyżej tym wymiary większe , to chyba tyle jakieś spostrzeżenia, i komentarze mile widziane .

Ps musiałem film pociąć bo za długi 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
egon44

Ma się rozumieć,że biologia(nawet mała ilość) będzie w kaseciaku pod pompą? ;) 

Edytowane przez egon44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeb_us

Rozważam tutaj dwie opcje , żeby być calkowicie , pewnym tego że biologia będzie nie do ruszenia. 

1. Ława której jedna bryła już znajduje się w zbiorniku który mam 

2. Podłączenie kubla tego który posiadam teraz eheim ecoo pro 200

Chociaż , mam jeszcze, jeden pomysł ale o tym później zobaczę jak będzie to działać. Najbardziej są ze mówiąc chciałbym przenieść cała biologię z 3-setki , oczywiście spodziewam się wąchania parametrów itd, ale wszystko jest w fazie przygotowań więc jaka mówiłem jestem otwarty na sugestie , które rozważę spokojnie i moze jakieś ,zastosuje ;)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeb_us

Więc kolejny dzień, 09.02.19 zakupy zrobione w polskim składzie budowlany i będziemy starali się wykonać ładny model skały by ukryć w nim kaseciaka , wizję mam , ale mam także powinno być ok steropian zakupiony to 

10 cm 

5 cm 

2x1 cm 

Powinno wystarczyć, do tego Ceresit cx5 5kg mam nadzieję że wystarczy .

Teraz natomiast mam rozterkę co to farb czy te testery się sprawdza ?? 

IMG_20190209_144335.jpg

IMG_20190209_144356.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeb_us

Dobry wieczór wysyłam film z tłem ktore, skończyłem potrzebuje szlifu prawdopodobnie papierem ściernym do tego klejenia , wysyłam link do filmu na Youtube ponieważ musiałbym film pociąć na milon kawałków jeśli ktos chce coś doradzić zapraszam do dyskusji :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartek_De

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, to jest tło?:confused: Czy może jakiś moduł? Z reguły tło robi się raczej płaskie. A Ty, wydaje mi się, zrobiłeś tło takiej samej grubości (głębokości) co kaseciak. Zupełnie bez sensu, zabierasz rybom powierzchnie dna. Tłem powinieneś obudować kaseciaka, PŁASKIM tłem!, a Ty zlicowałeś tło z kaseciakiem. Jak zamierzasz to utopić? Chyba, że mi coś na wzrok padło, może to przez to, że nagrałeś w pionie i obraz zniekształcony (tu prośba, nagrywaj filmy telefonem w poziomie). Sorry, ale zupełnie tego nie widzę:huh:

Ok. sorry, już widzę kaseciaka w środku (za czwartym obejrzeniem):P  Zwracam honor i nawet spoko Ci to wyszło👍 Tylko czemu z trzech stron obudowany? Będziesz go miał na środku zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeb_us

Tło będzie przyklejone do kaseciaka , magnesami , ktore powinny utrzymać kaseciak  , przynajmniej taki mam plan w styropian zostanie włożone również kamienie które dociąża tło . 

Właśnie co do obudowania kaseciaka chciałem to zrobić w ten sposób by właśnie nie było to płaskie i by ryby mogły też to wykorzystać jako kryjówki,  bo jak myślę o robieniu tła nie chciałem mieć kwadratu w akwarium, nie tym razem , ale rozumiem obawy .

Następnym razem postaram się , wrzucić lepszy filmik .

Zresztą widziałem bardzo dużo osób z tłem ,ktore jest wypukłe do 20 cm  także bardzo podobnie ile ja mam 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi