Ciepa81

Bioflow 300

Rekomendowane odpowiedzi

Ciepa81

Witam serdecznie dzięki z góry za przyjęcie mnie do rodziny pyszczakow 😀mam pytanko odnośnie zmieniam baniak z 240 na 450 juwela i chciałbym zostawić filtr od nich plus dodać mojego jgl  z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez Ciepa81

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piotr775

Witam. Ja mam również takie akwa i ten filterek wywaliłem. Zamiast tego miałem Jbl1501  z prefiltrem jako biolog i Fx6 jako mechanika. Ale stwierdziłem że Fx się nie nadaje. Więc Fx poszedł do piwnicy A jego miejsce zajął aquael cirkulator 2000 z prefiltrem eheim. I to sprawdza mi się doskonale. Choć jak znajdę czas to ostatecznie zamienię oba na filtracje za tłem lub kaseciaka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndrzejGłuszyca

Przeniosłem do właściwego działu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suricade
10 godzin temu, Ciepa81 napisał:

Witam serdecznie dzięki z góry za przyjęcie mnie do rodziny pyszczakow 😀mam pytanko odnośnie zmieniam baniak z 240 na 450 juwela i chciałbym zostawić filtr od nich plus dodać mojego jgl  z góry dzięki za odpowiedzi

Może podać o jakie filtry dokładnie chodzi ? Jaki typ i jaki przepływ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciepa81

Jbl e901 chyba tak jak nazywa wskazuje że ma 900litrow na godzinkę jestem z niego zadowolony w 240 obecnie i chodzi wraz z eheim Eco 220

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suricade

Potrzebny będzie jakiś mocniejszy filtr mechaniczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piotr775

Ja Ci proponuję zostawić tego JBL jako filtr biologiczny i na jego wlot założyć jakąś gąbkie abyś nie musiał to za często otwierać. Dodatkowo zakupić AC2000 plus prefiltr Eheim jako mechanika. I tu w prefiltr wsadzić watę.  Oba filtry zapewne nie ogarną Ci cyrkulacji więc w razie potrzeby dokupiłbym jakiś cyrkulator w granicach 8000 l/h. Ewentualnie iść w kaseciaka na AC2000. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suricade

Możesz zmienić tytuł tematu ? Napisz o jakie dokładnie akwarium chodzi. Wymiary 151x51x66 cm ? I z tym filtrem 1 x filtr Bioflow XL z pompą Eccoflow 1000 o wydajności 1000 l/h ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciepa81

Dzięki śliczne pany.Tak o akwarium chodzi dokładnie takie 151×61×51 czekam na nie z niecierpliwością wiem że to nie tu z takim pytaniem ale nie mogę się odnaleźć na razie na tym forum co gdzie i jak 🤔ale korzystając czy po przesłaniu wody z mojego starego baniak 240 dolewając drugą połowę wody ile mam odczekać bo ja chcę od razu przeprowadzić moje pyszczaki do nowego domu i czy to nie problem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndrzejGłuszyca
7 minut temu, Ciepa81 napisał:

wiem że to nie tu z takim pytaniem ale nie mogę się odnaleźć na razie na tym forum co gdzie i jak 🤔ale korzystając czy po przesłaniu wody z mojego starego baniak 240 dolewając drugą połowę wody ile mam odczekać bo ja chcę od razu przeprowadzić moje pyszczaki do nowego domu i czy to nie problem 

Otwórz nowy temat w dziale START AKWARIUM  jak w linku poniżej. Zapoznaj się na spokojnie z działami i w odpowiednich działach zakładaj nowe tematy , pytaj i czytaj:)

http://forum.klub-malawi.pl/forum/55-start-akwarium/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi