Skocz do zawartości

Tło - Farba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Panowie chciałbym pomalować tylną szybę od wewnątrz czarną farbą, żeby zrobić głębie. Chodzi mi o pomalować od środka żeby nic się nie odbijało. Czy ktoś z was już coś takiego robił? jest taka farba która nadaje się do akwarystyki? 
Proszę o porady. 

Edytowane przez Cannavaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cannavaro napisał:

jest taka farba która nadaje się do akwarystyki? 
Proszę o porady. 

Bezpieczne dla organizmów wodnych są farby akrylowe wodorozcieńczalne, np. takie:

https://www.sniezka.pl/sklep/emalia-akrylowa-do-drewna-i-metalu-250ml.html
- http://www.altax.pl/produkty/altax-szybkoschnaca-emalia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję zmatować szybę zanim pomalujesz. Farba nie utrzyma się długo na tak gładkiej powierzchni. Czyli w tym przypadku zastanów się dwa razy, czy warto. Jeśli z czasem porysujesz przednią szybę, to już odwrotu tył na przód nie będzie. Spienione PCV do środka jest na forum bardzo popularnym rozwiązaniem. Osobiście mam zbiornik oklejony folią samoprzylepną i też jestem zadowolony. Tył jest lekko zacieniony i nic się nie odbija. Poza tym szyba zarośnie z czasem glonami. Przynjmniej ja nigdy tylnej szyby nie czyściłem. 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastosowana farba: Decoral Akrylux

Tak jak @przemo-hnapisał i z osobistego doświadczenia na gładkiej powierzchni bardzo łatwo schodzi farba. Osobiście stosowałem ją na zewnątrz (sciany boczne) 3x malowane.

Malowane element wewnętrzne rurki do filtracji nawet zmatowione nie sprawiają większych problemów w zdarciu farby. Zakończyło się to zastosowaniem koszulek termokurczliwych a farba została tylko na sitku zasysającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę zapewnić że epoxydy bardzo dobrze trzymają się szkla.

Malować najlepiej stronę niecynowa.

Zmatowic szkło jest tak naprawdę paradoksalnie trudno. 

Najlepsza jest folia.niestety jej minus to odbijające właściwości szkla.

Wszystko ma swoje wady i zalety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony nie do końca byłem przekonany ale wyszło fajnie szybę od wewnatrz pomalowałem cr65 dodając do niego odpowiednio sądzę angielska 5 warstw i jest super odpowiednio się trzyma. Dodatkowo jest całkiem przyjemny efekt od pedzelka.Dodam że akwa mam z odzysku i było już zamieniane przód tył bo po takim zabiegu tylko szpachelka i skrobanie a po szybie nie wiem czy by coś zostalo.Jest to może mozolny zabieg ale efekt matowego tła jest super.

Edytowane przez Fryzjer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety fotorelacji nie prowadziłem ale aplikacja była dziecinnie prosta.Jak wrócę do domu to zrobię zdjęcie jak to wyglada.Dwie pierwsze warstwy niewygladaly jakoś powalająco było dużo prześwitów ale każda kolejna tworzyła równiejsza strukture.Dodatkowo nie spodziewałem się że sądza angielska tak ładnie zabarwi cr65 na czarno.Jesli ktoś będzie zainteresowany to podam krok po kroku co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.