Skocz do zawartości

Non-mbuna 500 L (150x55x60)


Falcowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym się podzielić moimi obserwacjami.

Od kilku dni mam przemeblowany zbiornik. Myślę, że teraz już tak zostanie. Jestem usatysfakcjonowany.

Wystrój w porównaniu z poprzednim wygląda, jakby przybyło kamieni, jednak jedyne co dołożyłem to 3 najmniejsze z widocznych.

Od tych kilku dni zauważyłem zmianę zachowania u ryb.

Część z nich polubiła nowe kryjówki, których zdecydowanie przybyło. Kryjówki te są również lepiej widoczne teraz dla mnie.

Cytrynka, czyli największa Yellow, polubiła grotę w centralnej części i wiele razy w ciągu dnia tam przesiaduje, wychylając łeb jak jakaś murena.

Raz próbowała się nawet wcisnąć w jaskinię z dwóch kamieni po lewej, co nawet jej się udało i skutecznie przez nią przepłynęła.

Co ciekawe, sporo pysiów lubi pływać przy nowo utworzonym wyniesieniu skalnym na środku.

Pływają trzymając się go blisko, co można porównać do zachowań w naturalnym środowisku przy ścianie skalnej w Malawi bądź na rafie koralowej w oceanach.

Ponadto mój samczyk Yellow dojrzewa i zaczyna tańczyć wokół samiczki. Dodatkowo wybarwiły mu się czarne paski przy ustach wyglądające jak wąsy (zdjęcia niżej).

20190606_205022a.thumb.jpg.a3f3cb87f431b717423ed9f6239368d1.jpg

Samczyk:

20190609_212542a.thumb.jpg.705b5dc3159f6b52a0c6215386c7bf95.jpg

Samiczka:

20190609_212732a.thumb.jpg.283135968dd4e08a1d93cebaa15718de.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nom właśnie się zastanawiałem, czy kubków nie przeprosić
Kubki spoko, ale nie lepiej dać doniczki? Z jednej możesz zrobić dwie kryjówki, rozcinając doniczkę na pół, a jakby się pobawić to można jeszcze wyciąć kawałek dna doniczki i w ten sposób uzyskasz przelot z mniejszym wyjściem, przez które ryba goniona może uciec. Mowa oczywiście o doniczkach ceramicznych. Moim zdaniem wyglądają bardziej naturalnie niż kubki

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.