Skocz do zawartości

Non-mbuna 500 L (150x55x60)


Falcowski

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Falcowski napisał:

Jednak można się bawić ze swoimi rybkami

Również mam taki wskaźnik i nawet wypróbowałem. Fakt, ryby reagują, ale zacząłem się zastanawiać czy gdy trafię rybie w oko tym laserem, nie zrobię jej krzywdy i zrezygnowałem. Jednak wolę je głaskać podczas karmienia, to chyba jedyna i najlepsza zabawa. Laser schowaj i nie pokazuj dzieciakom, bo one mają różne "świetne" pomysły i jeszcze zaczną świecić po samolotach:huh:

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 01:05, Bartek_De napisał:

Również mam taki wskaźnik i nawet wypróbowałem. Fakt, ryby reagują, ale zacząłem się zastanawiać czy gdy trafię rybie w oko tym laserem, nie zrobię jej krzywdy i zrezygnowałem. Jednak wolę je głaskać podczas karmienia, to chyba jedyna i najlepsza zabawa. Laser schowaj i nie pokazuj dzieciakom, bo one mają różne "świetne" pomysły i jeszcze zaczną świecić po samolotach:huh:

Też o oczach myślałem, ale to nie jest tak, że krótki błysk niszczy wzrok. Raczej jest to tak, jak z wypalaniem kartki papieru pod lupą, że potrzebna jest ekspozycja, np 1 sekunda non stop. Ale oczywiście trzeba uważać z tą zabawą i zachować ostrożność.

Co do wskaźników, to ja własnie od nich pożyczyłem, bo kupili sobie w wyposażeniu do karabinów :D

A dzieci lepiej jest edukować, niż odcinać od wszystkiego, chyba że były by to naprawdę gamonie ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Falcowski napisał:

Też o oczach myślałem, ale to nie jest tak, że krótki błysk niszczy wzrok.

W telekomunikacji laserem prześwietla się włókna światłowodowe, jeżeli jest problem z namierzeniem po drugiej stronie włókna które jest które. Używa się go też do identyfikacji prostych uszkodzeń. Jest takie branżowe powiedzenie, że laserem w oko możesz zaświecić 2 razy w życiu... raz w lewe i raz w prawe ;) ale lasery używane we wskaźnikach/zabawkach dla zwierząt mają 1mW mocy. Zaświecenie takim laser prosto w oko NIE POWINNO spowodować odklejenia siatkówki. Oczywiście bez problemu każdy może kupić laser o dużo większej mocy (np. 1W), który skierowany bezpośrednio na oko może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.