Jump to content

Non-mbuna 500 L (150x55x60)

Recommended Posts

Falcowski

Yay! Ostatnio mówiłem o próbach tarła White Lips. Dziś tańczyły cały dzień i w końcu sukces - jest ikra! Oby donosiła.

To ta para, co ją wcześniej wyizolowałem. Teraz doszło do tarła w głównym zbiorniku.

20210121_222618a.thumb.jpg.81013ddec040e57dbb0a924f656fd4b3.jpg

A to jej partner, wybarwiony pod tarło (czarne końcówki płetw):

20210121_223400a.thumb.jpg.97e7bd05d8c5a977ffd3d14c1dc98205.jpg

Edited by Falcowski
  • Like 4
Falcowski

Dziś ku mojej radości w akwarium pojawił się taki oto osobnik. Młody Kadango ma około 4cm i świetnie się dotychczas ukrywał. Szczęście o tyle duże, że stary Kadango odszedł około 4 miesiące temu, nie pozostawiając dotychczas żadnego potomka.

20210219_080028.jpg

• Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• darkon
      U mnie chodzi od 7.00 do 23.00 na 1/2 mocy, następnie przełącza się w tryb nocny, do karmienia wyłącza się razem ze skimerem na 10 minut. Wy-Tapatalkowane
    • Robson79
      U mnie też chodzi na okrągło i pokarm sypię w nurt falownika aby wszystkie ryby miały możliwość złapania choć kilku granulek... 😉
    • Robson79
      Ja bym w tym litrażu dał maksymalnie 2 gatunki. Saulosi wielosamcowo oraz dla kontrastu Rdzawe. Będą 2 gatunki i 3 kolory więc jak byś miał 3 gatunki. Yellow jest piękny ale dość agresywny wewnątrzgatunko i u mnie w 450l podczas tarła rozstawiał samice po kątach ale to też zależy od temperamentu danego samca. Socolofi do tego litrażu bym nie dawał ponieważ potrafi dorosnąć do ponad 15cm no i z jakością bywa różnie...
    • Bartek_De
      A niech się trochę pogimnastykują🤣
    • anutemix
      Tylko ciężko karmić bo wszystko lata po baniaku:-)
    • Falcowski
      Ja nie mam w ogóle. Tylko i wyłącznie non stop pompa od sumpa na maxa - 9000l/h.
    • Bartek_De
      U mnie "idzie" cały czas nawet do karmienia nie wyłączam.
    • anutemix
      Hej jak u Was jest? cyrkulator cały czas działa czy na noc wyłączony? Żeby rybki odpoczęły sobie. Poznam opinie i spostrzeżenia. Pozdro 
    • Bartek_De
      Trochę mało miejsca tam masz jak pod taką pompę. Pompa musi być pionowo? Bo jeśli w hamburgu nie będziesz miał nic co mogłoby dostać się do wirnika, na przykład ceramika, to mógłbyś zrezygnować z kosza i może pompa zmieści się poziomo, a wtedy możesz użyć takiego węża https://allegro.pl/oferta/waz-karbowany-25mm-1-cal-niezalamujacy-się-7258479590 nie musi być konkretnie ten, to tylko przykład. Ja kupowałem w OBI, są różne średnice. Te węże są miękkie, fajnie się formują i nie zaginają się, polecam. Natomiast jeśli pompa musi być tak jak jest to wtedy musisz wykombinować sobie jakieś kolano, które nakręcisz na wyjście z pompy, do kolana wkręcisz lub wkleisz końcówkę na wąż, a dalej to już wąż jak wyżej. No chyba, że ta końcówka nakręcana, którą widać na zdjęciu, zmieści ci się (bo i tak ją pewnie dotniesz) wtedy ten wąż będzie idealny.
    • NewBe
      Dobrze wiedzieć, że to sprawdzeni hodowcy. Jeszcze się waham nad wyborem obsady bo jednogatunkowe akwarium jest łatwiejsze w prowadzeniu gdyż wszystkie parametry wystarczy dostosować do konkretnego gatunku ( u mnie to Saulosi). Z drugiej strony wielogatunkowe gdzie więcej kolorów, więcej ciekawych zachowań ale też więcej możliwości na zgrzyty i utarczki między gatunkowe. Mam pytanko dotyczące Socolofi - podobno ciężko trafić na dobre egzemplarze (takie informacje znalazłem w sieci) czy to faktycznie prawda ? Ja nie poznam dobrego egzemplarza bo nigdy ich nie widziałem na żywo.  Czy ewentualnie Cynotilapia gallireya reef mogłaby zastąpić Socolofi wraz z Yellow i rdzawymi? Ostatecznie chciałbym na żywo zobaczyć wybrane gatunki czyli Saulosi, Yellow, Socolofi, Rdzawe i no cóż niech się dzieje.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.