Jump to content

Non-mbuna 500 L (150x55x60)

Recommended Posts

Falcowski

Ale te moje pysie to wariaty. Wczoraj jak spuszczałem wodę przy podmiance, wody było tak z 10 cm od góry, grzebałem akurat w drugim akwa obok, a tu nagle jak nie skoczy White Lips, to myślałem, że zawału dostanę. Patrzę, a ten wariat wskoczył na wzmocnienie poprzeczne i się tam tłucze między podpórkami od lampy. Na szczęście szybko wrócił do wody.

Fotka już po.

20201021_180034.jpg

Edited by Falcowski
  • Like 2
  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Falcowski

79

• Tomasz78

10

• StaNorywy

8

• Bartek_De

7

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pyszczki moje mam od 2 tygodni.  Są nimi: 6x Placidochromis phenochilus Mdoka white lips 6x Otopharynx lithobates Zimbawe Rock (Sulphur Head) 5x Labidochromis caeruleus - Yellow

W sumie ciekawy kotnik 👍, jeśli wzrok mnie nie myli, to masz tam multi-kulti (Ameryka i Afryka w jednym). PS a że mam swoje lata, ten naszyjnik jednoznacznie mi się skojarzył z latami młodości 😉

Hej. W końcu udało mi się nakręcić większy kawałek tarła i co najważniejsze: złapałem też moment, jak samica wypuszcza jajeczko i łapie je w pyszczek! Kto wyczai, w którym momencie?

Posted Images

Limak86

Ja mam akwa przykryte szybami, bo inaczej by się samce Tetrastigmy już dawno poza akwarium powyrzucały przy tych swoich pojedynkach przy tafli :)

• Like 1
Falcowski

Dziś podmianka, łowienie ryb i przychodnia. 5-te akwa stoi. Jak dobrze pójdzie, to może będzie z tego w przyszłości nie tylko przychodnia.

Kadango nawet łatwo było złowić. Stwierdzam, że mam fajny układ skał do tego i spuszczenie wody do 50% mi to ułatwiło.

Przy okazji, skoro i tak już straszyłem ryby, to złowiłem najmniejszego z White Lipsów i odpowiedziałem sobie na najtrudniejsze pytanie - jakiej on jest płci. 

Odetchnąłem - to samica! Zatem mam 3+1, tylko widocznie na razie mało chętna.

A oto fotki akwa i podwozia White Lipsa:

20201027_211020.jpg

Poniżej zbliżenie na narządy rodne:

image.png.3a552381b6babc6e50ae59ecbba4dd68.png

20201027_201758.jpg

A tu samica w pełnej okazałości:

20200924_213606ab.JPG

Edited by Falcowski
  • Like 3
  • 3 weeks later...
Falcowski

Hej.

W końcu udało mi się nakręcić większy kawałek tarła i co najważniejsze: złapałem też moment, jak samica wypuszcza jajeczko i łapie je w pyszczek! Kto wyczai, w którym momencie?

• Like 7
Falcowski

@darianus Ten kamień jest niemal pionowy, około 70 stopni, ale widać im to nie przeszkadzało. W dodatku zawirowania ciągnące jaja do góry. Niestety raz zauważyłem puściła dwa, to tylko jedno złapała. W sumie pierwszy raz je przyłapałem. Zwykle to zauważałem, jak już nosiła ikrę.

Falcowski

Moje wygłodniałe bestie:

W trakcie podmianki ryby są bardzo spokojne pod wpływem zimnej wody - świetny czas na robienie fotek i filmów:

• Like 4