Jump to content

Non-mbuna 500 L (150x55x60)

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Falcowski

79

• Tomasz78

10

• StaNorywy

8

• Bartek_De

7

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pyszczki moje mam od 2 tygodni.  Są nimi: 6x Placidochromis phenochilus Mdoka white lips 6x Otopharynx lithobates Zimbawe Rock (Sulphur Head) 5x Labidochromis caeruleus - Yellow

W sumie ciekawy kotnik 👍, jeśli wzrok mnie nie myli, to masz tam multi-kulti (Ameryka i Afryka w jednym). PS a że mam swoje lata, ten naszyjnik jednoznacznie mi się skojarzył z latami młodości 😉

Hej. W końcu udało mi się nakręcić większy kawałek tarła i co najważniejsze: złapałem też moment, jak samica wypuszcza jajeczko i łapie je w pyszczek! Kto wyczai, w którym momencie?

Posted Images

Falcowski

Nie mogłem się doczekać i wrzuciłem dziś nową 12 centymetrową Yellowkę do dużego akwa.

Przy pozostałych rybkach wygląda jak okręt podwodny USS Ohio.

W poprzednim akwa rybka była tylko z glonojadem w 20 litrowym zbiorniku i ponoć nie chorowała w ogóle, więc zaryzykowałem.

Jej radość z nowej przestrzeni uwieczniłem poniżej:

Edited by Falcowski
  • Like 3
Bartek_De
8 minut temu, Falcowski napisał:

W poprzednim akwa rybka była tylko z glonojadem w 20 metrowym zbiorniku

Zacny baniak ;) zapewne chodziło Ci o litry?:P

• Like 1

Widać że jest zadowolona z przestrzeni 😉 Zastanawia mnie tylko jeden fakt, powszechnie panuje opinia i jest pewnie zgodna z prawdą, że ryby trzymane w tak małych zbiornikach jak kostka 20 litrów w której wcześniej żyła ta samica karłowacieją - a tu taki lorbas wyrósł.. jak to jest?? 

Bartek_De
Widać że jest zadowolona z przestrzeni Zastanawia mnie tylko jeden fakt, powszechnie panuje opinia i jest pewnie zgodna z prawdą, że ryby trzymane w tak małych zbiornikach jak kostka 20 litrów w której wcześniej żyła ta samica karłowacieją - a tu taki lorbas wyrósł.. jak to jest?? 
Pewnie dlatego, że była tam sama. "Glonojada" nie biorę pod uwagę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Robson79

Moim zdaniem jeśli ryba jest odpowiednio odżywiana to nawet w małym akwarium może urosnąć większa niż w naturze... Ryby karłowacieją z niedoboru składników odżywczych potrzebnych do wzrostu... Oczywiście nie popieram hodowli ryb w zbyt małych dla nich zbiornikach, ale to że ktoś trzyma je w nich wcale nie oznacza iż muszą skarłowacieć...

Edited by Robson79
  • Like 1
3 minuty temu, Robson79 napisał:

Moim zdaniem jeśli ryba jest odpowiednio odżywiana to nawet w małym akwarium może urosnąć większa niż w naturze

Tu się kompletnie nie zgodzę. Pokaż mi rybę która dorasta do np. 30cm. a trzymana jest w np. 100cm. akwarium dorośnie  więcej niż te 30cm. 15-20cm. to wszystko co osiągnie. Wiem, bo przerabiałem to z niebieołuskimi w 200l. Osiągnąłem z nimi wszystko, a nawet więcej, ale nie wielkość.