Falcowski

Non-mbuna 500 L (150x55x60)

Recommended Posts

Falcowski

Miesiąc po zakupie. Żółta ok 4 cm, niebieska ok 5 cm, brązowa ok 4 cm:

Brak dostÄpnego opisu zdjÄcia.

Brak dostÄpnego opisu zdjÄcia.

51198111_1088409567996490_883601019055898624_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=4c60b9ea4c4c6925ce7d1c91c8e6cc75&oe=5D240067

Edited by Falcowski

Falcowski

Nie mogłem się doczekać i wrzuciłem dziś nową 12 centymetrową Yellowkę do dużego akwa.

Przy pozostałych rybkach wygląda jak okręt podwodny USS Ohio.

W poprzednim akwa rybka była tylko z glonojadem w 20 litrowym zbiorniku i ponoć nie chorowała w ogóle, więc zaryzykowałem.

Jej radość z nowej przestrzeni uwieczniłem poniżej:

Edited by Falcowski
  • Like 2

Bartek_De
8 minut temu, Falcowski napisał:

W poprzednim akwa rybka była tylko z glonojadem w 20 metrowym zbiorniku

Zacny baniak ;) zapewne chodziło Ci o litry?:P

• Like 1

Falcowski

Racja, już poprawione :)

Mróz

Widać że jest zadowolona z przestrzeni 😉 Zastanawia mnie tylko jeden fakt, powszechnie panuje opinia i jest pewnie zgodna z prawdą, że ryby trzymane w tak małych zbiornikach jak kostka 20 litrów w której wcześniej żyła ta samica karłowacieją - a tu taki lorbas wyrósł.. jak to jest?? 

Bartek_De
Widać że jest zadowolona z przestrzeni Zastanawia mnie tylko jeden fakt, powszechnie panuje opinia i jest pewnie zgodna z prawdą, że ryby trzymane w tak małych zbiornikach jak kostka 20 litrów w której wcześniej żyła ta samica karłowacieją - a tu taki lorbas wyrósł.. jak to jest?? 
Pewnie dlatego, że była tam sama. "Glonojada" nie biorę pod uwagę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Robson79

Moim zdaniem jeśli ryba jest odpowiednio odżywiana to nawet w małym akwarium może urosnąć większa niż w naturze... Ryby karłowacieją z niedoboru składników odżywczych potrzebnych do wzrostu... Oczywiście nie popieram hodowli ryb w zbyt małych dla nich zbiornikach, ale to że ktoś trzyma je w nich wcale nie oznacza iż muszą skarłowacieć...

Edited by Robson79
  • Like 1

AndrzejGłuszyca

Nie wiemy jak długo i czy w tej kostce dorastała.

pozner
3 minuty temu, Robson79 napisał:

Moim zdaniem jeśli ryba jest odpowiednio odżywiana to nawet w małym akwarium może urosnąć większa niż w naturze

Tu się kompletnie nie zgodzę. Pokaż mi rybę która dorasta do np. 30cm. a trzymana jest w np. 100cm. akwarium dorośnie  więcej niż te 30cm. 15-20cm. to wszystko co osiągnie. Wiem, bo przerabiałem to z niebieołuskimi w 200l. Osiągnąłem z nimi wszystko, a nawet więcej, ale nie wielkość.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• suricade
      To o to akwarium chodzi ? To faktycznie można je urządzić w sposób bardziej dostosowany do saulosi. Piasku jest dużo a odpowiednich kamieni za mało. Przy małym litrażu można zamiast kamieni dać puste w środku moduły ( są tematy na forum jak je zrobić.). I tu się pewnie niektórym narażę ale miałeś za mało ryb. Saulosi to stadna ryba i jeżeli wpuścisz młode to jest szansa, że się dobiorą w odpowiedni układ, nawet wielosamcowy. Tutaj masz przykład aranżacji akwarium o podobnej długości  
    • Tomi86
      No niestety padła rano 😥
    • benjam
      Czyli sprawdziła się moja przepowiednia
    • anutemix
      Kolega dobrze pisze za mało kryjówek musisz zrobić nowy aranż u mnie też Saulosi jest samcem alfa i gania wszystkich. Nie zauważyłem żeby atakował samice, zawsze możesz go odłowić następny może byc łagodniejszy.
    • TOMEKSIEDLCE
      Za mało krajówek miałeś ,  słabsze osobniki powinni się schować w kamieniach  
    • AndrzejGłuszyca
      Popytaj w hodowli Malawi Śląsk. Opinie o firmie znajdziesz na naszym forum.
    • Tomi86
      Też mi się tak wydawało i z nimi nie ma problemu 🤔 Nie ganiaja się i są spokojne.   Kamienie są tak postawienie ze mogą swobodnie pływać styl akwarium, za skałami i miedzy nimi również, specjalnie walczyłem z nimi żeby każdy rozmiar ryby miał gdzie się schować, i gdzie uciekać 
    • Tomasz78
      Hehe   a to ciekawostka ! Ja tam widzę mieszańce auratusa z yellowem.
    • Tomi86
    • Tomasz78
      Jak już Ci napisałem wyżej w poście 19 musisz się sam zdecydować co chcesz, albo mbuna albo non-mbuna. Jeśli się zdecydujesz na non-mbuna to tu masz artykuł na ten temat:   Bo ryby były od dawna razem, może znają się od "małego". Auratus był spokojny bo nie miał ryb ze swojego gatunku ani ryb z innych gatunków które są bardzo terytorialne, więc był spokojny bo nie miał konkurencji. Wpuszczenie jakichkolwiek dorosłych ryb nawet spokojnych poskutkuje atakiem bo auratus uzna że ryby naruszyły jego terytorium. Kolejna sprawa to ciężko jest dodawać dorosłe ryby do akwarium z taką obsadą jak u Ciebie. To mogą robić osoby doświadczone. Najlepiej dodawać ryby młode, takie od 3 do 5 cm - będą bezpieczne ale i tu widzę problem bo zagruzowanie u Ciebie stwarza możliwość pułapki dla małych z której nie ma ucieczki i też może być problem. Jeśli zdecydujesz się na mbunę ale żeby był względny spokój to musisz oddać  auratusy i sciaenochromis fryeri. Możesz zostawić yellow, maingano i dodać cynotilapię hara tą co pisałeś że Ci się podoba. W sumie możesz mieć spokojnie 4 gatunki mbuny. Wybór jest duży. Albo oddać wszystkie ryby a obsadę ułożyć od nowa. A jak się już zdecydujesz które ryby chcesz to lepiej żebyś skonsultował to na forum bo znowu jakieś cyrki będą. Pokaż te drugie żółte.
  • Topics

• Images