Skocz do zawartości

Przykra sprawa // Podejrzenia ewentualna choroba,


Ertos

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim nie chciałem tutaj nigdy pisać ale jestem zmuszony...

Mój jeden pyś jest taki jakby chory... Zauważyłem 2 dni temu iż jego zachowanie odstaje od reszty ekipy, rybka jest apatyczna mało ruchliwa przebywa w szczelinach i nie podpływa do karmienia... Te wszystkie objawy dość mnie martwią bo jako początkujący akwarysta chciałbym aby rybki jak i moje pozostałe zwierzaki były zdrowe. 

Opiszę dokładnie jak to wyglądało,

2 dni temu zauważyłem iż jedna rybka jest mniej ruchliwa,
wczoraj zauważyłem, że rybka chowa się kontach częściej przy dnie w jakiś szczelinach nie podpływa do jedzenia...
dzisiaj rybka chowa się za filtrem nadal nie podpływa do jedzenia mało się rusza...

Karmienie rano pokarm z naturefood dla pielęgnic mięsny do 6 cm parę szczypt 
Karmienie wieczór pokarm roślinny naturefood dla pielęgnic do 4 cm parę szczypt + spirulina OSI premium płatki,

Parametry wody , 0 NO2, 0 NH4,  10 NO3, dodatkowo przy zakupie pysi część z nich miało obszarpane ogonki około 5 sztuk obecnie regenerują się i większość z nich ma już zdrowe płetwy. 

tutaj filmik przedstawiający zachowanie podejrzanego pysia 

https://youtu.be/h0RgCBdHTdc.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś, żeby inne ryby ją przeganiały? Moim zdaniem na razie nie powinieneś się martwić. Daj jej spokój i obserwuj kilka dni

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Może to być samica inkubująca  dlatego takie zachowanie jest ryby.
Na inkubację to raczej nie wygląda

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bartek_De napisał:

Moim zdaniem na razie nie powinieneś się martwić. Daj jej spokój i obserwuj kilka dniemoji3.png

Tak samo myślę. Na razie zbytnio bym się nie martwił.

4 minuty temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

Może to być samica inkubująca  dlatego takie zachowanie jest ryby.

Patrząc zwłaszcza na końcówkę filmu, to raczej nie inkubacja.
Trudno powiedzieć co jej może być, może dostała lanie, choć nie wygląda na pobitą.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_De właśnie przyglądałem się i nie zaważyłem nic podejrzanego raczej ta sztuka zalicza się do jednych z większych młodych pyszczaków jakie mam i nie pozwalała sobie na przeganianie  ale też muszę dodać że była bardzo łapczywa te inne mniejsze nie raz tratowała w drodze po pokarm a teraz taka apatia ... ehh 

@troad właśnie jeśli chodzi o jej stan wizualny to wygląda bardzo elegancko brzuszek nie wzdęty ładnie wybarwiona jak tak można powiedzieć na młodą rybkę ale w sumie z racji na jej wiek to też trudno coś wywnioskować, jeszcze przychodzi mi na myśl bardzo nikczemna i upierdliwa choroba 

Bloat... 

Choć też może być też przyczyna inna bo 3 dni temu zauważywszy że mój obieg wody na dnie jest dość mizerny postanowiłem dodać ten falownik i w sumie raz dzienie przez około 15 min robię przedmuch akwarium za pomocą falownika i filterka aquaela 2000 dzięki czemu duża część kupek z dna trafia do prefiltrów, może tego gdzieś się wystraszyła i ją to przytłoczyło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@troad Może tutaj jest pies pogrzebany aktualnie rybki u mnie w baniaku są już równiutki tydzień ale przez pierwsze dni zachwycenia dość dużo im się przyglądałem parę sztuk lekko ocierała się o piasek ale były to zdarzenia sporadyczne w skali od 1 do 10 oceniłbym na 3, same rybki już na drugi dzień po wpuszczeniu stały się małymi żarłocznymi rekinami w tym i ta chora sztuka... 

Faktycznie poczekam trochę ale zaopatrze się w razie potrzeby w metronidazol... jeszcze ewentualnie mam możliwość odizolowania tej podejrzanej sztuki :) Tata zapragnął też mieć akawrium i dzisiaj mija drugi dzień od zalania wprawdzie cyklu azotowego jeszcze nie ma ale woda w kranie przepuszczona przez ustrojstwo do nalewania wody miała dobre parametry a u niego w akwa nie dodawałem amoniaku lecz tylko zużytą watolinę z prefiltrów jako starter + bakterie seachema

Edytowane przez Ertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Ertos ja tam nie widzę u ryby niepokojących objawów.

Dopiero kupiłeś ryby,to daj im trochę czasu na aklimatyzację.

 

Ps. Karm ryby dwa razy dziennie.Rano granulaty ,a wieczorem płatki,w małych ilościach.

Jeśli zauważysz nadęte brzuszki ryb to zmniejsz dawkę pokarmu o połowę.

Natomiast jeśli zauważysz że mają pozapadane to zwiększ.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.