Skocz do zawartości

Jak wykorzystać dwa sterowniki od Romka?


iquitos68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Jako, że za niedługi czas trafi do mnie nowy sterownik od Romka LedDimmerPro V4 zastanawiam się nad wykorzystaniem w jakiś sposób starego sterownika. Do V4 chcę podłączyć same moduły LED GOQ Samsung 3 SMD 5050 RGB, tak  że na przedniej belce będe miał ich 32, a na tylnej 50. Pozostanie mi stary sterownik V3 z 5A zasilaczem. Macie może jakiś pomysł jak go wykorzystać w tym samym akwarium (840L)?

Edytowane przez iquitos68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wniknąłem w temat. Wydaje mi się, że nawet jak będę miał 82 diody LED GOQ Samsung 3 SMD 5050 RGB to będę miał za mało lumenów, żeby rosły mi glony. Teraz w końcu zaczęły mi rosnąć krasnorosty i chciałbym je utrzymać. Będę potrzebował dopałki. Teraz oprócz tych RGB mam zamontowane także moduł LED GOQ Samsung 3 SMD 5730 zimny 11000k w ilości ok 20 szt.

Kombinuję, żeby wymienić te 11000k na jakieś diody o barwie światła słonecznego czylio 9000K. Ogarną bym oświetlenie dwoma sterownikami Romka :)Na Stronie PerfectMarket pojawiły się diody SamsungEcoLens - 9500K (kiedyś ich chyba nie było). Na papierze wydają się idealne. Barwa, lumeny, wodoszczelność, kąt świecenia, wszystko się zgadza. Miał może ktoś z nimi do czynienia ? Warto na nie wymienić stare 11000K?

Link do tych nich: https://www.perfektmarket.com.pl/modul-led-eco-lens-samsung-3-smd-2835-zimny--8000k

 

Edytowane przez iquitos68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, iquitos68 napisał:

Na stronie PerfectMarket pojawiły się diody SamsungEcoLens - 9500K (kiedyś ich chyba nie było). Na papierze wydają się idealne. Barwa, lumeny, wodoszczelność, kąt świecenia, wszystko się zgadza. Miał może ktoś z nimi do czynienia ? Warto na nie wymienić stare 11000K?

Link do tych nich: https://www.perfektmarket.com.pl/modul-led-eco-lens-samsung-3-smd-2835-zimny--8000k

Jeden kolega z forum posiada te moduły z Twojego linku u siebie w zbiorniku, ale nie pamiętam jego nicku. Może to przeczyta i się wypowie. 

Zerknij proszę też do mojego tematu "Oświetlenie po taniości 9000 K" 

Posiadam inne moduły ale stwierdzam, że są one dużo lepsze niż moduły o barwie 11000K. 

Moduły białe zimne 11000K posiadają lekką niebieską poświatę, a moduły 9000K tej barwy nie posiadają.

Robiłem tylko próby jak one świecą nad zbiornikiem i powiem szczerze że efekt jest dużo lepszy niż z modułami 11000K. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Falcowski napisał:

ledy 2835 to takie malusie badziewie, że szkoda na nie miejsca. Kupuj co najmniej 5050. Obecnie bardziej popularne 5650 bodaj lub coś koło tego.

wymiary tych 2835 to:

72 x 17 x 9.5

a tych 5050 to:

66 x 15 x 8.5

Czyli @FalcowskiTwoja uwaga chyba nie jest trafna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Falcowski napisał:

ledy 2835 to takie malusie badziewie, że szkoda na nie miejsca. Kupuj co najmniej 5050. Obecnie bardziej popularne 5650 bodaj lub coś koło tego.

A testowałeś te moduły w zbiorniku, że masz takie zdanie o nich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak się spytam co ma wielkość chipa do efektywności świecenia?

Warto spojrzeć jak wypadają diody 2835 vs 5050 pod względem efektywności świecenia oraz zużycia prądu. 1 metr taśmy ledowej 60 diodowej z diodami 5050 ma 1000 lumenów i zużywa ponad 14 W a taka sama taśma tylko oparta na diodach 2835 zużywa tylko 12 watów i daje 1200 lumenów. Niby porównywalne ale lepiej mieć więcej lumenów i mniejszy zasilacz niż na odwrót.

Za to taśma 5630 zużywa już ponad 16 watów ale ma 2100 lumenów.

Dlatego też lepiej wziąć moduły 5630 lub 2835 a w ostateczności 5050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.