Skocz do zawartości

piasek kwarcowy


Rekomendowane odpowiedzi

wiatm serdecznie posiadam baniak o wymierach 150x70x60/650l

kupiłem 50 kg piasku(0,7-1,25) i jak na to patrze to bedzie za mało moze podpowiecie mi ile wy macie piasku w swoich akwariach?  

ile piasku potrzeba do mojego zbiornika? z gory dziekuje za wszystki porady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kogut2625 napisał:

wiatm serdecznie posiadam baniak o wymierach 150x70x60/650l

kupiłem 50 kg piasku(0,7-1,25) i jak na to patrze to bedzie za mało moze podpowiecie mi ile wy macie piasku w swoich akwariach?  

ile piasku potrzeba do mojego zbiornika? z gory dziekuje za wszystki porady i sugestie.

Dla mbuny czy non mbuny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu wyzsza szkoła jazdy.. obsady jeszcze nie mam tak na 100% ogolnie chodzi mi o to czy to 50kg piachu wystarczy mi w baniaku zeby nie było ze na weeken bede wsypywał i mi nie starczy w i bede musiał czekac kolejne 3 dni na paczke. z obsada to moja wiedza nie jest jeszcze na takim poziomi zeby wiedziec co kto lubi( dno piaszczyste czy groty) ucze się dopiero jestem nowicjuszem i mam w okolicy doswiadczonego hodowce pyszczaków i pierw z nim ustale obsade z tego co posiada. jak by Cie interesobała obsada jaka on posiada to moge wysłać i pomoc jest mile widziana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najpierw musisz się zdecydować jakie chcesz mieć ryby, bo w akwarium o tych wymiarach możesz trzymać z powodzeniem ryby z rodzaju mbuna jak i non mbuna i pod tym kontem ustalać aranżację. Jeśli zdecydujesz się na mbunę, wtedy wszystko zależy od stopnia zagruzowania zbiornika, im więcej kamieni tym mniej piasku. W przypadku non mbuny, które potrzebują większej powierzchni piaszczystego dna, piasku będziesz potrzebował więcej, ale tak jak wyżej wspomniał Andrzej, nikt Ci nie powie konkretnie ile kilogramów piasku potrzebujesz, bo wszystko zależy od tego jak sobie ułożysz aranżację. Na przykładzie mojego akwarium, które możesz zobaczyć u mnie w stopce, mam 10kg piasku

Nie zaczynaj od d*py strony;) Zachęcam do przeczytania tego tematu

 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada to jest kwestia kluczowa. U mbuny, poza wyjątkami, piach spełnia rolę czysto dekoracyjną. Czy będziesz miał 2cm. czy 5cm., to nie ma znaczenia. Tak czy inaczej ryby dokopią się do dna. Jak kolega wcześniej napisał, przy dużym zagruzowaniu (wskazanym) potrzeba niewiele piasku, więc te 50kg. może wystarczyć.

Non mbuna żyje w środowisku piaszczystym lub przejściowym i wiele gatunków buduje w piasku gniazda tarliskowe, więc ilość piasku jest istotna. Myślę, że dla non mbuny powinno być co najmniej 5cm. piasku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwa 150x60 i wsypane 25-30 kg piasku. Akwa zagruzowane 3/4 powierzchni dna. I według mnie taka ilość jest mi wystarczającą. Co prawda czasami widzę dno akwa Ale to nie ma znaczenia poniewarz rybki same zasypują to po jakimś czasie.

Edytowane przez Piotr775
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogut2625 zamów sobie 50kg na pewno tobie starczy.Ja mam 150x50 i mam wsypane worek 25kg i w moim aranżu jest warstwa około

3-4cm a jak pysie podkopią kamienie to i czasem przy szybie jest 10cm 😁 Resztę piaskiu wsypiesz dzieciom do piaskownicy bo na pewno coś zostanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.