Skocz do zawartości

Początek z Malawi.


Kogut2625

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów:)

Posiadam akwarium 650 l zakupy już zrobione tylko czekam na dostarczenie do DE. Posiadam filtr aqua nova1500 i zakupiłem jeszcze pre filtr HW-603a 2,7 l. Grzałka zewnętrzna 300W pisek  kwarcowy 0.7-1,25 napowietrzacz 300- (2x150), falowniki 4000 aqua nova z kontrolerem. Proszę o wskazówki związane z moimi zakupami z góry dziękuję. Mam tylko problem z dobranie obsady do biotopu Malawi? Pomożecie? Jakieś propozycje gatunki? ilość ?

IMG_20190105_2208288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Na początku zapytam,jakie wymiary ma Twój zbiornik?

Ale widzę też parę błędów które zrobiłeś,ale o tym później.

29 minut temu, Kogut2625 napisał:

Mam tylko problem z dobranie obsady do biotopu Malawi? Pomożecie? Jakieś propozycje gatunki? ilość ?

O tym pytaj w odpowiednim dziale.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kogut2625 napisał:

Posiadam filtr aqua nova1500

Miałem ten filtr kilka lat. Jeden z gorszych...Jedyną ich zaletą to  tani i dostępny serwis . Pewnie masz z nową wersją głowicy  z nowego typu zaworami( niebieskie) . Moja rada...zakup sobie 2-3tuki na zapas. Kilka razy nimi ruszysz i przeciekają. Wirnik też warto mieć w zapasie.

41 minut temu, Kogut2625 napisał:

Mam tylko problem z dobranie obsady do biotopu Malawi? Pomożecie? Jakieś propozycje gatunki? ilość ?

Jeżeli chodzi o obsadę to załóż owy temat w dziale OBSADY.

A przede wszystkim witam na naszym forum.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wypłukaj dobrze piasek i wyszoruj kamienie np karcherem i tutaj szczególnie dobrze wypłukaj ten piasek co będziesz dawał bo będzie woda mega mętna i mleczna tak jak ja miałem :)

2. Zastanów się nad zakupem węży sylikonowych są bardziej giętkie te co ja mam bym wyrzucił w pizdu sztywne jak ....

3. Zlukaj tematykę NO3 i takiego preparatu jak purolite bo on absorbuje te świństwo dzięki czemu rybki są zdrowsze woda mega klarowna i same podmianki wody są mniej uciążliwe tzn mniejsze :) ale to dopiero po tym jak będą rybki

4. Zrób z kamieniami tak aby ryby miały dużo dziur do gonienia się i chowania  ja tego nie zrobiłem a dowiedziałem się później że tak byłoby najlepiej.

5. Obczaj temat startu akwarium za pomocą WA  gdzieś jest w dziale WODA

6. Nie musisz mieć napowietrzenia podobno starczy dobry ruch tafli wody :)

 

 

Edytowane przez Ertos
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kogut2625 napisał:

Posiadam filtr aqua nova1500 i zakupiłem jeszcze pre filtr HW-603a 2,7 l. Grzałka zewnętrzna 300W pisek  kwarcowy 0.7-1,25 napowietrzacz 300- (2x150), falowniki 4000 aqua nova z kontrolerem. Proszę o wskazówki związane z moimi zakupami z góry dziękuję. Mam tylko problem z dobranie obsady do biotopu Malawi? Pomożecie? Jakieś propozycje gatunki? ilość ?

Filtr jako biolog da radę,ale bardziej obawiam się że prefiltr nie spełni zadania jako mechanik,ale masz też falownik(moim zdanie za słaby,bo mogłeś wybrać model 8000),który powinien zmieść cały syfek z dna do jego zasysu.

No ale to się potem okaże,jak już będą rybki.

Piasek,grzałka ok.

Napowietrzacz zbędny,no chyba że lubisz bąbelki ;) 

Sam ruch taflą wody spowodowany pracą falownika w zupełności wystarczy.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że powinienem od razu zamienić falownik? Akwarium i tak na początek będzie chodzić parę tyg bez obsady więc lepiej zamienię go na tą8000. A mogę spytać jak się dobiera falownik do akwa?

A z biologia w filtrze to co proponujesz co włożyć najlepiej. Posiadam bio kulki ceramikę i węgiel aktywny

Wate do filtra też kupiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kogut2625 napisał:

Myślisz że powinienem od razu zamienić falownik? Akwarium i tak na początek będzie chodzić parę tyg bez obsady więc lepiej zamienię go na tą8000.

Jeśli masz możliwość zamiany,to tak bym zrobił.

9 minut temu, Kogut2625 napisał:

A mogę spytać jak się dobiera falownik do akwa?

Z wyborem falownika to akwarium chodzi o to,że ten który posiadasz będzie pracował na 5/6 biegu z 8 możliwych,a ten mocniejszy powinien to ogarnąć na 2/3 biegu.

Lepiej wybrać mocniejszy falownik i niech pracuje na niższym biegu niż falownik o mniejszej mocy na 5/6 biegu.

Ogólnie ten falownik który aktualnie posiadasz jest polecany do akwarium o długości 100-130cm.

15 minut temu, Kogut2625 napisał:

A z biologia w filtrze to co proponujesz co włożyć najlepiej. Posiadam bio kulki ceramikę i węgiel aktywny

Wate do filtra też kupiłem 

Jako złoże biologiczne wystarczy 1-1.5 l ceramiki + dodatkowo ewentualnie gąbkę,ale nie ma moim zdaniem to sensu,bo masz prefiltr przed kubełkiem.

Do prefiltra HW między gąbki dałbym cienką warstwę waty.

3 minuty temu, Kogut2625 napisał:

Kupilem też uzdatniacz do wody kranowej? Sądzisz że jest w miarę 

Screenshot_20190105-232759.png

Uzdatniacz ok,ale wybrałbym lepszą opcję czyli ustrojstwo z wkładem węglowym

Poczytaj też ten temat 

No i warto zaopatrzyć się też w testy kropelkowe - pH,NO2,NO3,NH3/4.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.