Skocz do zawartości

500L + NARUROWIEC


mazilo

Rekomendowane odpowiedzi

Uffff, długo mnie nie było :-), lato , prace przed domem - wykończenie ogrodu 🙂

Uporaliśmy się z filtrem wiec proszę o drobna analizę 🙂Proszę o informacje czy wszystko dobrze ?

Proszę również o zwrócenie uwagi na pompę czy dobrze jest umiejscowiona ( .....”pompowała wodę do góry „)

 

 

AD4546ED-7712-445E-9191-8AFDD5A90371.jpeg

BD3EC2FD-3673-4488-B113-BB88328A62A5.jpeg

B380740C-5229-47E9-99F9-773CD80F3608.jpeg

C0BBF686-593D-4091-8F03-6F32B191AA31.jpeg

4D6C7256-A21E-4893-BA5E-4181E02A92C0.jpeg

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 17:13, darkon napisał:

Twój projekt jest taki sam jak mój pracujący już dwa lata narurowiec z wyjątkiem grzałki, moja jest standardowa w akwarium. Zawór spustowy daj za pompą, jeśli pompę dajesz w pionie to pamiętaj aby pchała wodę w górę.

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka
 

Mam rozumieć ze pompa jest źle zamontowana , czy mogę ja obrzucić o 180’  ( strzałka w dół ) i będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć ze pompa jest źle zamontowana , czy mogę ja obrzucić o 180’  ( strzałka w dół ) i będzie dobrze ?
Nie, bo wtedy pompa będzie pchała zgodnie ze strzałką czyli w dół. To o czym wspomniał@darkon ma sens, bo o ile samej pompie to nie zaszkodzi to możesz mieć problem z jej odpowietrzeniem, ponieważ pompa będzie spychać powietrze w dół, które zgodnie z prawami fizyki będzie wracać z powrotem w górę. W tym momencie jeśli chcesz zachować kierunek przepływu musisz przenieść pompę w miejsce zaznaczone na zdjeciu poniżej ze strzałką skierowaną do góry. Jak zostawisz to tak jak jest teraz, to kierunek przepływu będzie odwrotny niż to narysowałeś.

62bcc65fc9db14c951938e4ef04fd10f.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze myślenie było również takie, ze powinienem przenieść pompę na druga stronę . Troszkę mnie to zmartwiło bo mega kombinacja z miejscem .

Zrobiłem rozeznanie i wychodzi na to ,ze nawet Stanisław Gajaszek ma pompę skierowaną strzałka w dół - tak wynika z filmików ; borutan23  również tak ma .
Zadzwoniłem do serwisu Grundfos i otrzymałem informacje że pompa może pracować ze strzałką w dół tylko należy cały korpus odkręcić ( 4 x imbus ) i obrócić .

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może. Zwróciłem tylko Twoją uwagę na fakt, że może być problem z odpowietrzaniem. W takim razie dobrze by było gdybyś dał zawór spustowy zaraz za pompą, ale to też będzie kłopotliwe, bo masz już tam inny zawór. No nic, obróć pompę, przekręć korpus i próbuj tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, darkon napisał:

Tak, pompa może pracować ze strzałką w dół. Problemem jest tylko jej odpowietrzenie jeśli zassie powietrze po czyszczeniu korpusów.

Jeżeli będą to tylko pojedyńcze bomble to nei ma żadnego problemu. Pompa jest w stanie przepchać naprawdę dużo powietrza, pod warunkiem że pracuje na wyższych obrotach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, darkon said:

Tak, pompa może pracować ze strzałką w dół. Problemem jest tylko jej odpowietrzenie jeśli zassie powietrze po czyszczeniu korpusów.

Mialem  problem zapowietrzania w moim narurowcu podczas czyszczenia. W momencie gdy załaczałem wyczyszczony korpus narurowy pompa natychmiast łapała powietrze i zaczynała się dławić. Rozwiazanie problemu okazało się bardzo proste - wystarczyło wypełnić korpus woda a następnie taki korpus wkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.