Skocz do zawartości

Malawi 240l


Seba1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić swój niestandardowy zbiornik.Czemu niestandardowy? Mieści się w ścianie pomiędzy pokojami. Wymiary 120x33x60 czyli ok 240l akwarium nieduże ale na ten moment wystarczające. Niestandardowe też dlatego że nie jest to typowy wystrój dla malawi jednak mnie się podoba i mieszkańcom chyba również(kamieni na pewno przybędzie lecz muszę zaleźć odpowiednią kolorystykę).Akwarium wcześniej zamieszkiwały paletki, skalary i zbrojniki(kilka z nich zostało na prośbę żony).

Za fltrację odpowiada Aquael TURBO FILTER 2000 grzałka niestety nie pamiętam.

Cała obsada zakupiona u Pana Jacka z pielegniceafrykanskie.pl. Są to:

Labidochromis caeruleus 11szt

Metriaclima estherae red red 11szt

Melanochromis cyaneorhabdos 10sztRyby są u mnie ok miesiąc czasu, Redy zaczęły się już wybarwiać Maingano dwa samce zresztą też już pokazują kolory. Yellowki są jeszcze małe jak dotarły to miały ok 2-3cm ale rosną jak na drożdżach. W akwarium rządzi i dzieli samiec Reda jednak dziś zaobserwowałem ze inny samiec tego gatunku też chce mieć coś do powiedzenia i było pierwsze starcie. Oczywiście obsada do redukcji do 1 haremu każdego gatunku.

20181025_193310_015_01.jpg

20181025_190244.jpg

20181025_190252.jpg

20181025_190920(1).jpg

20181025_193310_014_01.jpg

20181025_190920.jpg

20181025_191130.jpg

20181025_192857.jpg

20181025_192941_008_01.jpg

poprawka1.jpg

Edytowane przez Seba1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Twoje akwarium nadaje się w sam raz dla skalarów ale dla pyszczaków jest niestety słabe. Dopóki ryby są młode to gra muzyka bo jest kolorowo i fajnie ale to się skończy kiedy samce podrosną i zaczną samcować. 

Gdybyś pokombinował z wystrojem, poprzyklejał sztuczne kamienie i groty do szyb żeby wyciągnąć ryby w górę to może dałbyś radę utrzymać yellowa i jakiś inny spokojny gatunek. Tego co tam teraz masz, z takimi kamieniami utrzymać nie masz szans.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak kiedys miałem. Pomieszane biotopy. No ale pysie całą reszte zlikwidowaly. Pewno u ciebie tez tak bedzie. Wystruj ma się podobac przede wszystkim tobie a reszta moze ci tylko coś doradzic. Co DO akwa to fakt faktem powierzchnia DNA malutka. No ale ludzie chwala się zbiornikami 120l wiec ja nie bardzo widze problem. Jak się nie ma Co się lubi,to się lubi to Co się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto poczytać artykuły z naszej strony. http://www.klub-malawi.pl/?page_id=146

A tu masz jeden z przykładów aranżacji akwarium widocznego z dwóch stron ( na forum jest takich tematów więcej).

 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystrój na pewno jeszcze się zmieni muszę tylko namierzyć odpowiednie kamienie. Kolega z postu powyżej ma akwarium 10cm szersze to jest dużo żeby zrobić coś z kamienia przy moich wymiarach ciężko ładne duże kamienie włożyć. A dwa moje jest wysokie muszę bardziej z tym coś zrobić. Tak jak wspomniał hilux muszę coś wymyślić żeby przeniesc ozdoby w wyżej.  

Pozostałości ze starej obsady na pewno zostaną usunięte to kwestia czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.