Rekomendowane odpowiedzi

Reni

Witam wszystkich forumowiczów "Klubu Malawi" :)

Jest mi niezmiernie miło, że mogłam dołączyć do grupy fascynatów pysi :) Akwarystyką pasjonuję się już od dziecka, teraz przyszedł czas na zmianę mojego akwa na malawi... Obecnie jestem na etapie czytania, czytania i jeszcze raz czytania zgromadzonej na forum skarbnicy wiedzy o hodowli pyszczaków oraz gromadzenia odpowiedniego wyposażenia ;)

Jak mój baniaczek będzie już gotowy na pewno wrzucę jakieś zdjęcia :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mwojciechowski47

Powodzenia🤝

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rafalniski
3 godziny temu, Reni napisał:

Obecnie jestem na etapie (...) gromadzenia odpowiedniego wyposażenia ;)

Zanim jednak zaczniesz gromadzić, to warto podpytać na forum, czy to co masz lub planujesz kupić to jest rzeczywiście to co potrzebujesz :) 
U wielu osób, które pasjonują się akwarystyką od lat, ale dopiero zaczynających przygodę z Malawi, okazuje się, że to co do tej pory mieli w swoich akwa nie zupełnie nadaje się dla naszych pyśków :) i od razu powiem, że chodzi tu przede wszystkim o filtrację. 

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Reni

hej,

dzięki za miłe przyjęcie 😊

Oczywiście z całą pewnością będę się konsultowała odnośnie sprzętu i w szczególności obsady gatunkowej mojego akwa. Najpierw chcę poczytać na forum na ten temat, aby nie wrzucać kolejny raz pytania, na którego odpowiedź już jest. Mam już także pewne przemyślenia na temat wyposażenia baniaka... zbiorę to wszystko i napiszę Wam z prośbą o uwagi 😉

pozdrawiam

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartek_De

Witam serdecznie wśród użytkowników forum :) Może na początek pochwal się jakim zbiornikiem dysponujesz bądź planujesz zakupić. Życzę powodzenia i dużo cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Jerry_jerry
      Już gdzieś o tym wspominałem ale skoro powstał taki temat to i ja dodam coś od siebie. Moje doświadczenie z tym hodowcą są raczej na nie. Rok temu wraz @rafalniskiwpadliśmy na pomysł aby zakupić coś od Malawiana. Rafał miał dość sprecyzowane wymagania tj. Cynotilapia Afra Jalo Reef w układzie chyba 1+? do końca nie jestem pewien więc jeśli będzie miał ochotę to sam już napisze. Ja natomiast zadzwoniłem z zapytaniem by coś dobrał do Saulosi. Partner klubowy więc pewnie kitu nie wciśnie. Dostałem propozycję aby zakupić Hongi. Pan również poprosił o smsa z adresem mailowym to jakieś propozycje mi podeśle. Z racji tego, że po przeczytaniu opinii na temat tego gatunki doszedłem do wniosku, że raczej nie nadaje się dla moich ryb zacząłem czekać na inne propozycje. Dzień, dwa a tutaj cisza. Zadzwoniłem i od razu powiedziałem, że Hongi to nie moja bajka więc jak się ma sytuacja z Harami. Jednocześnie zaznaczyłem, że żadnego maila z propozycjami nie otrzymałem. Hary są i nie ma problemu abym otrzymał układ 1+3. Mail na pewno poszedł i mam dokładnie sprawdzić w spamie. Dobra nieważne. Rafał bierze Afry a ja Hary. Poprosiłem zatem o oficjalnego maila po pierwsze z ostateczną wyceną i numerem konta. Znowu czekam dzień, dwa a tutaj cisza. Każdy telefon kończył się tak samo czyli proszę sprawdzić maila bo pewnie jest w spamie, wyślę jeszcze raz itp. Postanowiłem napisać pierwszy aby mieć pewność, że sprzedawca ma poprawny adres a po drugie by w razie nadejścia wiadomości nie powędrowała do spamu. Nic nie przyszło. Podałem dla pewności jeszcze adres Rafała bo może jednak do niego hodowca napisze. Ale nie pisał. Dzwoniłem, prosiłem a maila brak. Po wielu telefonach jednak mail przyszedł (trafił od razu do skrzynki odbiorczej a nie do spamu). Przyszła oferta ale bez numeru konta. Zmieniłem taktykę czyli zamiast maili wysyłałem smsy. Odpowiedzi były ale nie od razu. Paczka od momentu rozpoczęcia kontaktu przyszła do nas chyba po 2 tygodniach. 😲 Ryby przyjechały pociągiem przesyłką konduktorską. Afry w jednym a Hary w drugim worku. Wszystkie całe i bez śladów walk. Mój zaplanowany układ się sprawdził czyli otrzymałem 1+3 natomiast u Rafała było chyba odwrotnie czyli 1 samica a reszta samce. Podsumowując to kontakt jest na strasznym poziomie. Ryby ok. Przesyłka ok. Niestety wiedząc ile nerwów kosztował mnie zakup u tego Pana nie zamierzam robić więcej zakupów w tej hodowli.
    • Jerry_jerry
      To był pewnego rodzaju skrót myślowy w nawiązaniu do rurek przelewowych. Na zasysie mam pompę od multikani z jednym modułem prefiltru eheima. Jako wylewkę do końca węża wpiąłem kolanko (90 stopni) pasujące na wąż 12/16mm a te umocowałem na przyssawkę i do szyby.
    • AndrzejGłuszyca
      Taka moja mała podpowiedź dla wszystkich czytających odnośnie aktualnego wykazu naszych partnerów: na stronach forum są zmieniające się  banery naszych klubowych partnerów i są one aktualne . Jest też w jednym miejscu aktualna lista to jest na naszej nowej stronie w zakładce PARTNERZY  http://www.klub-malawi.pl/?page_id=173  
    • Hammer
      2 wyglądają jakoś tak, nie wiem czemu na fotkach takie jasne wychodzą http://www.onzemalawicichliden.eu/Foto's vissendatabase 4/Metriaclima estherae Minos Reef 6.jpg
    • marek_z_81
      Hodowla nie wywiązała się z umów partnerskich. Było wiele takich opinii jak Twoja dlatego hodowla ta przestała być naszym partnerem. 
    • Hammer
      Ryba na pierwszym zdjęciu zawsze jest taka zółtawa, a ta na drugim jakoś tak jasno wyszła bo w rzeczywistości jest bardziej niebieska i ma ciemniejsze pasy Generalnie wszystkie lekko ciemnieją albo jaśnieją w zależności od chumoru, oprócz białej/zółtej. Np. ta natrójce jest przystresowana i przybierają takie bardzo ciemne barwy, jak siedzą przy dnie. Te z dwójki wyglądają podobnie do tego upasionego samca co wcześniej wkleiłem.
    • egon44
      Witaj! Patrząc na wymiar Twojego zbiornika (150x40x50) ilościowo dałbym 20szt dorosłych ryb... Obsada dobry wybór ale...jeśli chodzi o układy haremowe to nikt nie da Tobie gwarancji,że takie układy jak napisałeś się sprawdzą,bo w rzeczywistości ryby i tak ustalą to po swojemu... O ile układy dwóch pierwszych gatunków mogą się udać,to z maingano wątpię... Ogólnie zrobiłbym tak jak napisał @AndrzejGłuszyca czyli zakupił bym 10-12szt maluszków z każdego gatunku i obserwował sytuację,a potem ewentualnie ingerował i odławiał nadmiar samców dwóch pierwszych gatunków(Chindongo saulosi,Iodotropheus sprengerae) zostawiając docelowe układy,ale  Pseudotropheus cyaneorhabdos maingano bym zostawił w takiej ilości jak przy zakupie...   Ps.A nie myślałeś o innej obsadzie,czy ta którą napisałeś już jest postanowiona?
    • yaro
      Malawian nie jest partnerem KM.   
    • bakus_44
      Witam. Nie znalazłem podobnego, w miarę świeżego tematu, a więc zakładam. Chciałem podzielić się opinią z pierwszej współpracy z naszym partnerem z tematu i przy okazji poznać opinie innych, a wiem, że była kiedyś na ten temat ankieta, dość niejednogłośna. Zamawiałem gold kawangi z samicami OB w układzie 1+3, prosiłem o rezerwację- nie było problemu. Czekaliśmy z wysyłką koło tygodnia, bo nie każdemu odpowiadały terminy, poza tym chciałem wziąć jeszcze kilka sztuk demasoni, które miały dojechać, ale nie dojechały. Gdy doszło do transakcji okazało się, że z moich zarezerwowanych trzech samic pozostały tylko 2szt.- no cóż, trochę niefajnie, ale dobre i to. Co do rabatu klubowego to rzekomo go otrzymałem, ale cena wcale nie była inna niż ta zaproponowana zanim wspomniałem o członkostwie- nie wnikałem jednak w szczegóły, bo zamówienie też niewielkie. Ryby dojechały, ale... samice zapakowane w jeden worek, z czego jedna tak już obita, że ledwo żyła- padła po 1 dniu. Może niepotrzebnie się czepiam, zrozumiałbym, gdyby z racji ograniczonego miejsca nie dało się zapakować inaczej, ale było jeszcze sporo wolnej przestrzeni w styroboxie- a zamawiałem docelowe sztuki w małej ilości, więc były dla mnie dość cenne. Taka wysyłka ryb 7cm+ w pewnie ok. 10h podróż, zwłaszcza gdy ma się możliwość zapakowania ich osobno trąca nieco brakiem profesjonalizmu. Sprzedawca zapewnił, że pierwszy raz mu się coś takiego zdarza, a zawsze tak wysyła- moim zdaniem to jednak dość ryzykowne i można było temu zapobiec niewielkim nakładem dodatkowej pracy. Obiecał mi w zamian rabat na kolejne zamówienie, które nie wiem czy kiedykolwiek będzie, ale to na plus. Koniec końców zamiast obiecanego układu 1+3, pozostało mi skromne 1+1, także lekki niesmak pozostaje.  
    • Bezprym
      W takim razie jak ten biolog zaciąga wodę w akwarium o wylewce już nie wspomnę?       Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka      
  • Tematy

• Grafiki