MarcinKoz

Akwarium 600L obsada ?

Rekomendowane odpowiedzi

MarcinKoz

Mam pytanie czy w takim zbiorniku można trzymać drapieżniki ewentualnie czy można je połączyć z non mbuna ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mortis

Litry litrami, warto podać wymiary zbiornika. Do mniejszych zbiorników można wziąć pod uwagę drapieżniki typu Sciaenochromis, Lichnochromis, Exochochromis. Chociaż drapieżniki to też non mbuna to można je łączyć z rybami powszechniej nazywanymi non mbuna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MarcinKoz

Bardzo dziękuję za odpowiedż wymiary zbiornika to 160x60x60

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mortis
53 minuty temu, MarcinKoz napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedż wymiary zbiornika to 160x60x60

Przy tej długości to Sciaenochromis Fryeri. Dwa pozostałe które wymieniłem mogą za duże rosnąć mimo że spokojne, a szczególnie Lichnochromis. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MarcinKoz

A czy mógłbym trzymać Dimidochromis Strigatus w takim zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mortis

Warto poczekać na odpowiedź osób które mają drapieżniki u siebie w zbiornikach. Jednak myślę, że Sciaenochromis Fryeri byłby najodpowiedniejszy do takiego akwarium. U mnie w zbiorniku 180/50/60 Sciaenochromis potrafił sterroryzować 3/4 zbiornika reszta ryb w kąciku siedziała, Dimidio rośnie o wiele większy i podczas tarła mógłby trochę narozrabiać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MarcinKoz

Bardziej myślałem w kierunku samych samców bez samic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mortis

Ogólnie na forum nie praktykuje się obsadzenia zbiornika samymi samcami, ale na pewno ktoś jest kto tak ma. Czasem samo wychodzi, że zostaje samiec, ale to wynika z walk w zbiorniku. Moim zdaniem samotny samiec mógłby nie pokazać w pełni swoich walorów kolorystycznych. 

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• AndrzejGłuszyca
      Taka moja mała podpowiedź dla wszystkich czytających odnośnie aktualnego wykazu naszych partnerów: na stronach forum są zmieniające się  banery naszych klubowych partnerów i są one aktualne . Jest też w jednym miejscu aktualna lista to jest na naszej nowej stronie w zakładce PARTNERZY  http://www.klub-malawi.pl/?page_id=173  
    • Hammer
      2 wyglądają jakoś tak, nie wiem czemu na fotkach takie jasne wychodzą http://www.onzemalawicichliden.eu/Foto's vissendatabase 4/Metriaclima estherae Minos Reef 6.jpg
    • marek_z_81
      Hodowla nie wywiązała się z umów partnerskich. Było wiele takich opinii jak Twoja dlatego hodowla ta przestała być naszym partnerem. 
    • Hammer
      Ryba na pierwszym zdjęciu zawsze jest taka zółtawa, a ta na drugim jakoś tak jasno wyszła bo w rzeczywistości jest bardziej niebieska i ma ciemniejsze pasy Generalnie wszystkie lekko ciemnieją albo jaśnieją w zależności od chumoru, oprócz białej/zółtej. Np. ta natrójce jest przystresowana i przybierają takie bardzo ciemne barwy, jak siedzą przy dnie. Te z dwójki wyglądają podobnie do tego upasionego samca co wcześniej wkleiłem.
    • egon44
      Witaj! Patrząc na wymiar Twojego zbiornika (150x40x50) ilościowo dałbym 20szt dorosłych ryb... Obsada dobry wybór ale...jeśli chodzi o układy haremowe to nikt nie da Tobie gwarancji,że takie układy jak napisałeś się sprawdzą,bo w rzeczywistości ryby i tak ustalą to po swojemu... O ile układy dwóch pierwszych gatunków mogą się udać,to z maingano wątpię... Ogólnie zrobiłbym tak jak napisał @AndrzejGłuszyca czyli zakupił bym 10-12szt maluszków z każdego gatunku i obserwował sytuację,a potem ewentualnie ingerował i odławiał nadmiar samców dwóch pierwszych gatunków(Chindongo saulosi,Iodotropheus sprengerae) zostawiając docelowe układy,ale  Pseudotropheus cyaneorhabdos maingano bym zostawił w takiej ilości jak przy zakupie...   Ps.A nie myślałeś o innej obsadzie,czy ta którą napisałeś już jest postanowiona?
    • yaro
      Malawian nie jest partnerem KM.   
    • bakus_44
      Witam. Nie znalazłem podobnego, w miarę świeżego tematu, a więc zakładam. Chciałem podzielić się opinią z pierwszej współpracy z naszym partnerem z tematu i przy okazji poznać opinie innych, a wiem, że była kiedyś na ten temat ankieta, dość niejednogłośna. Zamawiałem gold kawangi z samicami OB w układzie 1+3, prosiłem o rezerwację- nie było problemu. Czekaliśmy z wysyłką koło tygodnia, bo nie każdemu odpowiadały terminy, poza tym chciałem wziąć jeszcze kilka sztuk demasoni, które miały dojechać, ale nie dojechały. Gdy doszło do transakcji okazało się, że z moich zarezerwowanych trzech samic pozostały tylko 2szt.- no cóż, trochę niefajnie, ale dobre i to. Co do rabatu klubowego to rzekomo go otrzymałem, ale cena wcale nie była inna niż ta zaproponowana zanim wspomniałem o członkostwie- nie wnikałem jednak w szczegóły, bo zamówienie też niewielkie. Ryby dojechały, ale... samice zapakowane w jeden worek, z czego jedna tak już obita, że ledwo żyła- padła po 1 dniu. Może niepotrzebnie się czepiam, zrozumiałbym, gdyby z racji ograniczonego miejsca nie dało się zapakować inaczej, ale było jeszcze sporo wolnej przestrzeni w styroboxie- a zamawiałem docelowe sztuki w małej ilości, więc były dla mnie dość cenne. Taka wysyłka ryb 7cm+ w pewnie ok. 10h podróż, zwłaszcza gdy ma się możliwość zapakowania ich osobno trąca nieco brakiem profesjonalizmu. Sprzedawca zapewnił, że pierwszy raz mu się coś takiego zdarza, a zawsze tak wysyła- moim zdaniem to jednak dość ryzykowne i można było temu zapobiec niewielkim nakładem dodatkowej pracy. Obiecał mi w zamian rabat na kolejne zamówienie, które nie wiem czy kiedykolwiek będzie, ale to na plus. Koniec końców zamiast obiecanego układu 1+3, pozostało mi skromne 1+1, także lekki niesmak pozostaje.  
    • Bezprym
      W takim razie jak ten biolog zaciąga wodę w akwarium o wylewce już nie wspomnę?       Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka      
    • Dziubek
      Dziś się potwierdziło , fachowiec obejrzał i powiedział że mechanicznie jest wszystko dobrze, naprawa polega na rozebraniu stojana i wymianie (... Nie pamiętam jak to nazwał...) i tu jest problem, bo jest on zalany klejem i raczej się to mija z celem , zamówiłem nowa pompę ... Może kiedy spróbuję ten klej wydłubać... Ale nie wiem kiedy... Jak wydłubuje to mi to wymieni i pozostanie następny problem...  czym to zalać co by było szczelnie...
    • Tomasz78
      Ta na 1 zdjęciu najjaśniejsza i największa to samiec metriaclima estherae red red - najprawdopodobniej. Pozostałe wyglądają dziwnie, zwłaszcza ta na 2 zdjęciu. Czy ryba na 1 zdjęciu zmienia kolor na niebieski, brązowy lub inny? Czy ryba na 2 zdjęciu zmienia kolor na niebieski, brązowy lub inny?
  • Tematy

• Grafiki