Skocz do zawartości

Start 150x50x60


Lamonia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano musiałem zatrzymać narurowca z powodu małego wycieku w okolicach pompy,podłączę go dopiero w piątek wieczorem,ale korpusy zostały już zalane woda.Trzeba je opróżnić przed ponownym uruchomieniem filtra czy nic się nie stanie jak po tygodniu odpalę z ta sama woda co jest teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek żona mierzyła poziom NH4 i było na poziomie 1,5.

Teraz pomiar z dzisiaj:

NH4 0,4

NO2 0,025

NO3 <0,5

Wyglada na to,ze spada NH4 ale pozostałe parametry nie.W tygodniu dodałem tylko MicrobeLift phospate remover i jakieś bakterie z pożywka które były w zoologicznym.Wieczorem dodam amoniaku i zobaczę co się stanie.

Dzisiaj zrobiłem kolejny pomiar NH4 0,2

NO2 niewykrywalne

NO 3 niewykrywalne

Testy kropelkowe JBL.Co się dzieje z tym amoniakiem?Czyżby bakterie tak szybko go przerabiały,że nienadążam z pomiarem?

Edytowane przez Lamonia
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lamonia napisał:

Kupiłem test paskowy JBL i na nim pokazuje NO2 0 i NO3 15,wiec z tego wynika,że coś nie tak jest z proszkiem w teście kropelkowym.Zaczynam powoli zamawiać ryby.

To raczej w drugą stronę - testy paskowe są mniej dokładne!

Jak wpuścisz teraz ryby to przy takim poziomie NH4 je pozabijasz!

Amoniaku już nie dodawaj, ani żadnych absorberów!

W dniu 24.11.2018 o 12:21, Lamonia napisał:

i jakieś bakterie z pożywka które były w zoologicznym

Jeszcze jedno - odpuść sobie zoologika 🙂 

Uzbrój się w cierpliwość i czekaj!

Edytowane przez rafalniski
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NH4 spada mi w oczach,a nie dodawałem nic z wyjątkiem Prodibio,mrożonki,płatków,pózniej dodałem roślinkę,następnie te bakterie z pożywką,3 dni po tym microbelift phospate remover i jak wcześniej pisałem kobieta mierzyła NH4 i było około 1,5 we wtorek to w piątek wieczorem było około 0,dodałem pare kropli amoniaku do poziomu 0,6 i w niedziele wieczorem było 0,2.Żadnego uzdatniacza nie dawałem ani nic z tych rzeczy, w filtrach mam gąbkę,eheim mech pro i ceramikę eheima(to w eheimie który chodzi od 3 tygodni) i narurowiec 3 wkłady sznurkowy i matrix z piaskiem(żwirkiem) koralowym tez 3 wkłady.Gdzies ten amoniak musi się ulatniać,atrament dodałem bo sinice się zaczęły,a testy robię raz na tydzień w weekendy,wiec co mogę więcej zrobić?Nie dodam amoniaku to bakterie pożywki nie bedą miały.Może w tych bakteriach z zoologicznego coś było,sam nie wiem,jak można sprawdzić czy wszystko jest w porządku?

Edytowane przez Lamonia
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić - czekać 🙂

Wyłącz światło, zasłoń akwarium kocem lub czarnym workiem na śmieci, jak masz to włącz grzałkę i napowietrzanie. 

Możesz podać Prodibio BioDigest albo inne polecane bakterie bez pożywki. 

Pomiary możesz robić co 3-4 dni. 

Ja przy swoim starcie też myślałem że po 2 tygodniach miałem dojrzały zbiornik, ale szyko po wypuszczenie ryb okazało się że tak nie jest i musiałem się posiłkować "przeszczepem" biologii z dwóch innych akwariów kolegów z forum 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego amoniaku nie dodawaj. Raz czy dwa dałeś i koniec. Bakterie nie padną. Tak jak napisał Rafał. Nie grzeb. Dodaj prodibio i za kilka dni testy. Jak wszystko będzie na niewykrywalnym poziomie to zamawiaj ryby. Dodałeś amoniak i jezeli bakterie go przetworzyly to wystarczy. Nie dodawaj go w nieskończoność.

Jaki miałeś poziom fosforanow? Przecież jeżeli cykl wystartował to NO3 powinno skoczyć czyli sinice nie mogły wyskoczyć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.