Skocz do zawartości

Nowe tło wraz filtracją


Piotr775

Rekomendowane odpowiedzi

Za śmieszne pieniądze stałem się posiadaczem takiego o to tła. I teraz mam kilka pytań. Na jaki kolor to pomalować i jak można wsadzić tam filtrację. Dodam że po obu bokach tło będzie odstawać od tylnej szyby na odległość 20 cm,a po środku na 3 cm.  Aktualnie w akwarium mam dwa filtry zewnętrzne których wloty są po lewej stronie z tyłu a wyloty z prawej i również z tyłu.

IMG_20180925_142820.jpg

IMG_20180925_142815.jpg

IMG_20180925_142805.jpg

IMG_20180925_142747.jpg

Edytowane przez Piotr775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Piotr775 napisał:

Na jaki kolor to pomalować

To tylko kwestia Twojego gustu a nie naszego. Weź też pod uwagę materiał z jakiego jest zrobione. Jeżeli jest to powierzchnia wykonana z żywicy to trzeba dobrze przemyśleć sprawę malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec póki co zostaje bez malowania. A co do filtracji to sklanial bym się w strone kolegi egona. Z tyg ze myslalem nad czym takim: np lewa stronę wypełnic gąbką  i watą JBL a w srodek  wstawic zasys biologa i wstawic pompe obiegową  4000 l. Z pompy obiegowej wylot wody poprowadzilbym wężami na prawą stronę i tam zrobil jej wylot. Tam tez umiesciłbym wylot biologa i grzałkę. Oczywiscie w tle zrobiłbym ok 6 otworów aby woda wplywala za tło i robiła cyrkulacje. Cos na wzór proponowanej filtracji do tła BTN.  Do zabezpieczenia otworów zastosowałbym wywietrzniki do szafy 45 mm( poniewarz nic innego nie moge w necie znaleźć). Z tym ze znów nie wiem czy to wszystko zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne tło,  masz tyle możliwości  zbudowania filtracji.

A może  spróbuj   w ten sposób. 

Wlot z lewej strony ,  tam gąbka do filtracji mechanicznej i grzałka. W środek  pomiędzy tymi dużymi komorami  wkładasz  gąbkę  ppi 20-30 ppi do filtracji biologicznej.  W komorę z prawej strony  gąbka 10 cm i 45  ppi stawiasz  tam pompę.  Wylot wraca na lewą  stronę  nad zasys.  Twój obecny biolog możesz  spokojnie wyłączyć,  przy takiej filtracji nie będzie  Ci potrzebny. 

Masz nad czym myśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom74nie znam się na filtracji za tłem, więc przepraszam jeśli pytam bez sensu. :)

Po co te 10cm 45 ppi z prawej strony? Filtracja mechaniczna jest z lewej, do prawej woda dojdzie czysta, dodatkowa gąbka tylko stłumi przepływ.

Grzałka nie lepiej z prawej mańki, gdzie będzie w opór miejsca i mniej kombinowania z wpasowywaniem wszystkiego? 

Co daje wylot nad wlotem z lewej strony? Chodzi ci o puszczenie wylotu wzdłuż tylnej ściany? Do dna i tak sik nie sięgnie z góry, od razu kup nie wymiecie a załamujesz wylot o jakieś 270 stopni. Nie lepiej wylot z prawej, żeby wykorzystać sik z jedna strata 90 stopni a potem niech cyrkulacja robi swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hilux napisał:

Po co te 10cm 45 ppi z prawej strony?

Na gąbce ma stać pompa. Takie złoze biologiczne zamiast ceramiki, ale może to byłby nadmiar biologi. Przecież gąbki miedzy komorami będą  złożem biologicznym.

 

19 godzin temu, hilux napisał:

Grzałka nie lepiej z prawej mańki, gdzie będzie w opór miejsca i mniej kombinowania z wpasowywaniem wszystkiego?

Czemu nie. U siebie w kaseciaku mam grzałkę  w komorze śmieciowej , przed gąbką - tu tez nie powinno  być problemów z dopasowaniem. Można ją zamocować do szyby.

Gąbkę do filtracji mechanicznej wtedy mocujemy w kasecie , którą montujemy miedzy szybą a tłem -  może się uda. Taka modyfikacja filtracji za tłem.

19 godzin temu, hilux napisał:

Co daje wylot nad wlotem z lewej strony? Chodzi ci o puszczenie wylotu wzdłuż tylnej ściany? Do dna i tak sik nie sięgnie z góry, od razu kup nie wymiecie a załamujesz wylot o jakieś 270 stopni. Nie lepiej wylot z prawej, żeby wykorzystać sik z jedna strata 90 stopni a potem niech cyrkulacja robi swoje?

 Tak chodzi  o puszczenie wylotu wzdłuż tylnej ściany.  Wylot nad zasysem  daje to co montowanie w tamtym miejscu falownika. Na wylot stosujemy rurkę 24-32 mm  w ten sposób nie tłumimy wylotu.  Załatwia mam to cyrkulację . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.