marek_z_81

Regulamin Galerii "Klubu Malawi"

Rekomendowane odpowiedzi

marek_z_81

Regulamin Galerii "Klubu Malawi"

1. Galeria "Klubu Malawi" poświęcona jest tylko i wyłącznie akwarystyce i hodowli pielęgnic z jeziora Malawi. Służy do publikacji zdjęć akwariów i ich mieszkańców, relacji spotkań klubowych, pionierskich rozwiązań w dziedzinie sprzętu, tła oraz oświetlenia.

2. Galeria "Klubu Malawi" jest częścią serwisu internetowego Polskiego Stowarzyszenia Miłosników Pielęgnic "Klub Malawi", znajdującego się pod następującym adresem: www.klub-malawi.pl

3. W Galerii "Klubu Malawi" można umieszczać tylko i wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa. Jeśli z jakiegoś względu umieszczamy zdjęcia wykonane przez innych autorów należy posiadać zgodę tych osób, podając ten fakt w opisie zdjęcia.

4. Aby móc zamieszczać zdjęcia należy zarejestrować się na forum "Klubu Malawi". Rejestracja jest bezpłatna i ma na celu zachowanie porządku oraz ułatwienie wyszukiwania.

5. Użytkownik powinien dołożyć wszelkich starań, aby zdjęcia publikowane w Galerii "Klubu Malawi" były dobrej jakości, aby fotografowane obiekty były ostre, wyraźne, odpowiednio doświetlone, fotografowane i przygotowywane do publikacji z zachowaniem najwyższych standardów.

6. Osoby administrujące Galerią "Klubu Malawi" zastrzegają sobie prawo do usuwania zdjęć lub kont bez podania przyczyny.

7. Osoby administrujące Galerią "Klubu Malawi" zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w Galerii oraz do modyfikowania regulaminu Galerii "Klubu Malawi". Wszelkie wprowadzone zmiany będą ogłaszane na serwisie internetowym PSMP "Klub Malawi", w tym na ogólnodostępnym forum dyskusyjnym oraz w specjalnym dziale na forum przeznaczonym dla osób posiadających status Klubowicza. Jeśli użytkownik nie akceptuje zmian regulaminu Galerii "Klub Malawi" może usunąć zamieszczone przez siebie zdjęcia.

8. Zabrania się umieszczania w Galerii "Klubu Malawi" zdjęć niezgodnych z prawem obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, fotografii nieetycznych, czy też naruszających poczucie dobrego smaku i estetyki.

9. Zamieszczane zdjęcia muszą obligatoryjnie zawierać - pod rygorem usunięcia - następujące elementy:
a) Tytuł zdjęcia, na podstawie którego będzie można jednoznacznie ustalić przedmiot zdjęcia (np. w przypadku zamieszczenia zdjęcia akwarium należy podać litraż zbiornika, a w przypadku ryb niezbędne jest umieszczenie pełnej nazwy łacińskiej prezentowanego gatunku),
b) Opis zdjęcia - należy możliwie szczegółowo opisać prezentowany na zdjęciu obiekt. W przypadku zamieszczenia zdjęcia akwarium niezbędne jest umieszczenie informacji odnośnie:
 - wymiarów akwarium (długość x szerokość x wysokość)
- wykorzystywanego sprzętu akwarystycznego służącego do filtracji,
- obsady (należy podać pełną nazwę łacińską
W opisie zdjęcia można faktultatywnie umieścić informację odnośnie wystroju akwarium (opis kamieni, roślin, podłoża itp.).

10. Galeria "Klubu Malawi" podzielona jest na działy i użytkownik zobowiązany jest do umieszczania zdjęcia zgodnie z tematyką poszczególnego działu. Nie zastosowanie się do powyższego może spowodować usunięcie zdjęcia.

11. Wszelkie zdjęcia niedostatecznej jakości (np. z nieostrymi rybami, zbiornikami "ze skosa", niedoświetlone, ziarniste, z telefonu komórkowego) lub niedające się jednoznacznie zakwalifikować do danego działu (np. przedstawiające wybrany fragment zbiornika jednak bez wyraźnego ukazania ryby) będą usuwane bez ostrzeżenia.

12. Nie należy zamieszczać "serii zdjęć" (kilku, kilkunastu zdjęć dodanych równocześnie) o podobnej treści/tematyce, chyba że istnieje wyraźny powód takiego działania opisany pod zdjęciem.

13. Jeśli kwestionujesz prawidłowość działań osób administrujących Galerią "Klubu Malawi" przysługuje Ci prawo wniesienia uwag w powyższym zakresie do Zarządu PSMP "Klub Malawi" na następujący adres poczty elektronicznej: kontakt@klub-malawi.pl

14. Przyjmuje się, że wszelkie zdjęcia publikowane na łamach Galerii "Klubu Malawi" stanowią własność objętą prawami autorskimi, a działania polegające na kopiowaniu, publikowaniu, czy też wykorzystywaniu zdjęć w inny sposób bez zgody autora, narażają taką osobę na odpowiedzialność z tytułu naruszenia przepisów regulujących materię praw autorskich.

15. Zamieszczenie zdjęcia w Galerii "Klubu Malawi" jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie go również w innych działach serwisu internetowego PSMP "Klub Malawi". Jeśli usuniesz zdjęcie z Galerii "Klubu Malawi", a zostanie ono wcześniej wykorzystane w serwisie przysługuje Ci prawo do wystąpienia z prośbą o jego usunięcie z serwisu internetowego PSMP "Klub Malawi". Usunięcie zdjęcia nastąpi w ciągu 30 dni od złożenia prośby.

16. Umieszczając zdjęcie w Galerii "Klubu Malawi" wyrażasz zgodę na nieodpłatne umieszczenie zdjęcia w tym serwisie i jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem i akceptację warunków w nim zawartych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę. • Posty

  • Lipi4
   Na pierwszym zdjęciu 3-ciej strony na głównym planie jest ryba z zapadniętymi bokami nad głową. Mi osobiście nigdy nie udało się uratować tak zagłodzonej ryby. Na pewno je, ale pewnie ma w sobie bakterie (bloat) lub pasożyty i to one zjadają wszystko co zje, ale niech się wypowiedzą osoby z większą wiedzą. Jest silna to pewne, ale zanik duży. Moim skromnym zdaniem warunki bytowe ryb do poprawy - wydajna filtracja i okresowa podmiana wody to podstawa.
  • SlavekG
   Witaj, zacznijmy od podania rodzaju filtracji jaką masz w zbiorniku i wyników testów PH, NO2 i NO3 (testy tylko i wyłącznie kropelkowe najlepiej JBL ale jak masz inne to podaj ich markę i wyniki. Ważne żeby nie były paskowe). Jak nam podasz te dane to będziemy myśleć dalej.
  • przemo-h
   To jeszcze zbyt młode ryby. Mógł celować w układ jaki chciałeś, ale to wciąż loteria. 
  • Bezprym
   Fish Magic o ile dobrze pamiętam ma odmianę selektywną, która może różnić się też od formy zwykłej,większą zawartością czerwonego pigmentu.

   Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  • rafalniski
   To nie były maluchy tylko "starszaki" w rozmiarze ok 5-6 cm. 
  • Bezprym
   U Malawiana zamawiałem Metriaclima Callainos Ruarwe, kontakt bez problemu przez Messengera. Forma dostawy przesylką konduktorską, stresowałem się bardzo bo pierwszy raz w ten sposób zamawiałem, okazało się niepotrzebnie. Rybki dotarły w znakomitej kondycji i od razu po wpuszczeniu nabrały kolorów. Co do układu płci z góry miałem zastrzeżone że przy wielkosci 3 cm jest nie do rozróżnienia sam zresztą miałem tego świadomość. Koniec końców nie mam powodu być niezadowolony z tego sprzedawcy.   Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka        
  • Hammer
   Tak trzeba będzie zrobić, Tym bardziej że właśnie jeden musiał w nocy ostre lanie dostać, bo cały pysk poharatany. No chyba że to jakieś choróbsko wylazło? Akwarium 350L narożne.
  • Tomasz78
   Jeśli chcesz to je trzymaj. Ja oddałbym je do sklepu zoologicznego albo dał komuś. Kupiłbym młode rybki ale z innych mniejszych gatunków.  Ile litrów i jakie wymiary ma Twoje akwarium? Jeśli te brązowe rybki bez atrap to samice to na pewno nie są to  Metriaclima estherae red blue ani  Metriaclima estherae red red, bo samice tych gatunków są żółtawo-pomarańczowe. Więc prawdopodobnie te brązowe to młode samce, ale jeśli samice to z nie wiadomo z jakiego gatunku. Mam podejrzenie że to krzyżówki. Dlatego pozbyłbym się wszystkich ryb i kupił nowe, młode.
  • Hammer
   OK Dzięki. I co teraz zrobić z takim stadkiem? Ciężko będzie się pozbyć... Na dobrą sprawę to wypadałoby zostawić tylko 3 samce po jednym kolorze i ewentualnie te samice, o ile to samice, raczej tak bo nie mają atrap jajowych, dwie ledwo co. Wszystkie są podobne i wyglądają tak.    
  • AndrzejGłuszyca
   Kolego..mam prośbę. Przeczytaj na spokojnie jak napisałeś i wczuj się w rolę  czytającego:) Czysta ekwilibrystyka. Wejdź w pierwszy post i popraw tak aby było zrozumiałe bo to o pomstę do nieba woła.
 • Tematy

 • Grafiki