Jump to content

Regulamin Galerii "Klubu Malawi"


marek_z_81
 Share

Recommended Posts

marek_z_81

Regulamin Galerii "Klubu Malawi"

1. Galeria "Klubu Malawi" poświęcona jest tylko i wyłącznie akwarystyce i hodowli pielęgnic z jeziora Malawi. Służy do publikacji zdjęć akwariów i ich mieszkańców, relacji spotkań klubowych, pionierskich rozwiązań w dziedzinie sprzętu, tła oraz oświetlenia.

2. Galeria "Klubu Malawi" jest częścią serwisu internetowego Polskiego Stowarzyszenia Miłosników Pielęgnic "Klub Malawi", znajdującego się pod następującym adresem: www.klub-malawi.pl

3. W Galerii "Klubu Malawi" można umieszczać tylko i wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa. Jeśli z jakiegoś względu umieszczamy zdjęcia wykonane przez innych autorów należy posiadać zgodę tych osób, podając ten fakt w opisie zdjęcia.

4. Aby móc zamieszczać zdjęcia należy zarejestrować się na forum "Klubu Malawi". Rejestracja jest bezpłatna i ma na celu zachowanie porządku oraz ułatwienie wyszukiwania.

5. Użytkownik powinien dołożyć wszelkich starań, aby zdjęcia publikowane w Galerii "Klubu Malawi" były dobrej jakości, aby fotografowane obiekty były ostre, wyraźne, odpowiednio doświetlone, fotografowane i przygotowywane do publikacji z zachowaniem najwyższych standardów.

6. Osoby administrujące Galerią "Klubu Malawi" zastrzegają sobie prawo do usuwania zdjęć lub kont bez podania przyczyny.

7. Osoby administrujące Galerią "Klubu Malawi" zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w Galerii oraz do modyfikowania regulaminu Galerii "Klubu Malawi". Wszelkie wprowadzone zmiany będą ogłaszane na serwisie internetowym PSMP "Klub Malawi", w tym na ogólnodostępnym forum dyskusyjnym oraz w specjalnym dziale na forum przeznaczonym dla osób posiadających status Klubowicza. Jeśli użytkownik nie akceptuje zmian regulaminu Galerii "Klub Malawi" może usunąć zamieszczone przez siebie zdjęcia.

8. Zabrania się umieszczania w Galerii "Klubu Malawi" zdjęć niezgodnych z prawem obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, fotografii nieetycznych, czy też naruszających poczucie dobrego smaku i estetyki.

9. Zamieszczane zdjęcia muszą obligatoryjnie zawierać - pod rygorem usunięcia - następujące elementy:
a) Tytuł zdjęcia, na podstawie którego będzie można jednoznacznie ustalić przedmiot zdjęcia (np. w przypadku zamieszczenia zdjęcia akwarium należy podać litraż zbiornika, a w przypadku ryb niezbędne jest umieszczenie pełnej nazwy łacińskiej prezentowanego gatunku),
b) Opis zdjęcia - należy możliwie szczegółowo opisać prezentowany na zdjęciu obiekt. W przypadku zamieszczenia zdjęcia akwarium niezbędne jest umieszczenie informacji odnośnie:
 - wymiarów akwarium (długość x szerokość x wysokość)
- wykorzystywanego sprzętu akwarystycznego służącego do filtracji,
- obsady (należy podać pełną nazwę łacińską
W opisie zdjęcia można fakultatywnie umieścić informację odnośnie wystroju akwarium (opis kamieni, roślin, podłoża itp.).

10. Galeria "Klubu Malawi" podzielona jest na działy i użytkownik zobowiązany jest do umieszczania zdjęcia zgodnie z tematyką poszczególnego działu. Nie zastosowanie się do powyższego może spowodować usunięcie zdjęcia.

11. Wszelkie zdjęcia niedostatecznej jakości (np. z nieostrymi rybami, zbiornikami "ze skosa", niedoświetlone, ziarniste, z telefonu komórkowego) lub niedające się jednoznacznie zakwalifikować do danego działu (np. przedstawiające wybrany fragment zbiornika jednak bez wyraźnego ukazania ryby) będą usuwane bez ostrzeżenia.

12. Nie należy zamieszczać "serii zdjęć" (kilku, kilkunastu zdjęć dodanych równocześnie) o podobnej treści/tematyce, chyba że istnieje wyraźny powód takiego działania opisany pod zdjęciem.

13. Jeśli kwestionujesz prawidłowość działań osób administrujących Galerią "Klubu Malawi" przysługuje Ci prawo wniesienia uwag w powyższym zakresie do Zarządu PSMP "Klub Malawi" na następujący adres poczty elektronicznej: kontakt@klub-malawi.pl

14. Przyjmuje się, że wszelkie zdjęcia publikowane na łamach Galerii "Klubu Malawi" stanowią własność objętą prawami autorskimi, a działania polegające na kopiowaniu, publikowaniu, czy też wykorzystywaniu zdjęć w inny sposób bez zgody autora, narażają taką osobę na odpowiedzialność z tytułu naruszenia przepisów regulujących materię praw autorskich.

15. Zamieszczenie zdjęcia w Galerii "Klubu Malawi" jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie go również w innych działach serwisu internetowego PSMP "Klub Malawi". Jeśli usuniesz zdjęcie z Galerii "Klubu Malawi", a zostanie ono wcześniej wykorzystane w serwisie przysługuje Ci prawo do wystąpienia z prośbą o jego usunięcie z serwisu internetowego PSMP "Klub Malawi". Usunięcie zdjęcia nastąpi w ciągu 30 dni od złożenia prośby.

16. Umieszczając zdjęcie w Galerii "Klubu Malawi" wyrażasz zgodę na nieodpłatne umieszczenie zdjęcia w tym serwisie i jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem i akceptację warunków w nim zawartych. 

Edited by AndrzejGłuszyca
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • marek_z_81 pinned and featured this topic
 • marek_z_81 unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • darianus
   Znakomity wykład o filtracji podżwirowej, polecam 👍
  • iquitos68
   Kronikarski wpis. W końcu znalazłem nieco czasu, aby uzupełnić wpis w akwariowym pamiętniku. I słońca jest nieco więcej za oknem, i zdjęcia jakoś lepiej się robi. Więc piszę. Z rybami z Malawi jest tak, że nie wiadomo do końca kiedy i dlaczego niektórych naszych podopiecznych dopada szał wojenny. Nie jest to zwykłe pogonienie rywala, rytualny pojedynek czy podkreślenie swojego miejsca w hierarchii. Z dnia na dzień wszelkie ograniczenia - pętające instynkt łańcuchy ogłady i dobrego zachowania pękają. Wszystko co pływa staje się wrogiem, wszystko to wojna, wszystko to złe, nie pasujące, od świtu do zmierzchu, bez przerwy. Taki los spotkał samca Chilotilapia rhoadesii. Próbowałem robić więcej kryjówek. Próbowałem odławiać i trzymać w odosobnieniu. Nic nie pomagało. Żadnego respektu, nawet w stosunku do Tyrannochromisa. Ostatecznie, z bólem serca musiałem oddać Chilotilapię do ludzi. Czasami tak trzeba. Nie można niektórych spraw pozostawiać naturze, że niby same się rozwiążą. Szczególnie jeśli dotyczy się to ryb z takim temperamentem, tego określonego biotopu. Po redukcji, w akwarium nastał spokój, w końcu. Zaszczuty samiec Taeniochromisa holotaenia wreszcie wypłyną za filtra. Tyrannochromis stał się niekwestionowanym, ale dobrodusznym władcą. Wiadomo poluje, i to bez przerwy, z różnym natężeniem. Jednak robi to z gracją potulnego baranka. ..że chciał zjeść inną rybkę? No taki jest, nie ma co się dziwić, to drapieżnik. W akwarium pływa teraz haremik Nimbochromis livingstonii. Widać ryby z tego gatunku fajnie się zadomowiły. Samiec prowadzi częste zaloty do dwóch małych samic. Gdy za bardzo się stara, to tyranno go uspokaja. Swoją drogą małe samice są potencjalną karmą dla tyranno. Ale nie chowają się przed nim. Ciągle pływają na środku zbiornika, obserwując drapieżcę i w razie konieczności robiąc uniki z pełną gracją.
  • yaro
   Nad wyraz spokojnie piszę.  Co do zbiornika jakie kolega ma, nie męczył bym się z podłączaniem kaloryferów do akwarium. Pytanie jednak było na tyle ogólne, że i ja odpowiadałem ogólnie,  a nie w odniesieniu do konkretnego zbiornika.
  • darianus
   Nie sądzę, wg mnie hipotetycznie odsłonięcie 10% filtra moze pogorszyć sprawność filtracji nawet o 90% albo i więcej. Przepływ w odslonietych miejscach znacznie przyspieszy a pod żwirem będzie zanikał w zależności od przekroju przeplywu
  • Pikczer
   A no fakt. Rzeczywiście mam coraz mniej dekoracji a w porównaniu to tych ogromnych gruzowisk to jest różnica Ale i tak maluchy znajdują miejsce pomiędzy kamieniem a podkładem na dnie. Ale fakt, właśnie policzyłem to mam max 15 "kamieni". 
  • piotriola
   Jest różnica w podłączeniu filtra , przy wyjściu z kubła pod kratki woda jest teoretycznie pozbawiona tlenu. Gdy podłączysz kratki na wejściu, woda będzie lepiej dotleniona. Mam takie rozwiązanie na eheimie 2260.
  • Bartek_De
   Myślę, że tak. Sam zastanawiam się czy nie wymienić swojego Tunze na Jebao SOW-9 https://allegro.pl/oferta/jebao-sow-9-9000l-h-cyrkulator-11570830209 Jest jeszcze wersja z możliwością kontrolowania przez aplikację za pośrednictwem WiFi https://allegro.pl/oferta/jebao-sow-9m-wifi-cyrkulator-sterowany-aplikacja-11129893152
  • wojluz
   Raczej rozważam podpięcie go na wejściu / wyjściu z filtra zewnętrznego (kubełka). Chodzi lepsze / dłuższe utrzymanie czystego dnia. Czy to się sprawdza?
  • Bartek_De
   Mówimy/piszemy o akwariach z mbuną, gdzie jest sporo gruzu i narybek ma się gdzie schować. U Ciebie narybek zapewne jest zjadany zaraz po wypuszczeniu przez samicę, podobnie jest u mnie i wielu innych akwariach z minimalistycznym wystrojem pod non-mbunę. W poniższym temacie w poście #163 możesz zobaczyć jak mój Frejek "polował"😉  
  • Tomasz78
   Jak masz głównie non-mbune to frejki są bardziej śmiałe w spokojnym towarzystwie, ale w towarzystwie agresywniejszej mbuny będą sobie słabiej radziły.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.