marek_z_81

Regulamin działu "GIEŁDA"

Rekomendowane odpowiedzi

marek_z_81

1. Dział „Giełda” służy do bezpłatnego zamieszczania niekomercyjnych ogłoszeń o tematyce akwarystycznej i przeznaczony jest dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników serwisu, którzy nie prowadzą sprzedaży w celach zarobkowych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

1a. Aby dodać ogłoszenie w dziale Sprzedam należy mieć min. 50 napisanych postów na forum.

1b. Dodane ogłoszenie w dziale Sprzedam musi zostać zatwierdzone przez moderatora.

2. Dział "Giełda" jest jedynym miejscem na stronach internetowych powiązanych z serwisem PSMP „Klub Malawi”, w którym można się ogłaszać. Ogłoszenia należy umieszczać w odpowiednich kategoriach.

3. Korzystanie z działu "Giełda" jest równoznaczne z akceptacją zasad wynikających z niniejszego Regulaminu, do przestrzegania których zobowiązuje się ogłoszeniodawca.

4. W dziale „Giełda” obowiązuje zasada, zgodnie z którą w jednym ogłoszeniu zamieszcza się ofertę, dotyczącą pojedynczego przedmiotu. W szczególnych przypadkach dopuszcza się odstępstwo od powyższej zasady, a powyższe może nastąpić jedynie w sytuacji, gdy oferta dotyczy:
a) układu haremowego lub stada ryb jednego gatunku,
b) kompletnego sprzętu (np. zestaw akwarystyczny, filtry z wkładami, zestaw świetlówek).

5. Nie jest dopuszczalna sytuacja, w której dany przedmiot jest oferowany równocześnie w ramach dwóch ogłoszeń, o których mowa w punkcie 4 niniejszego Regulaminu. Zabrania się również dublowania ogłoszeń tzn. wystawiania danego przedmiotu w przypadku, gdy w dziale „Giełda” znajduje się już ogłoszenie oferujące ten przedmiot.

6. Za treść ogłoszenia odpowiedzialność ponosi wyłącznie ogłoszeniodawca, niemniej jednak publikowane treści nie mogą naruszać powszechnie akceptowalnych norm, a dodatkowo forma w jakiej oferowane są przedmioty powinna spełniać określone wymogi, o których mowa w punkcie 7 Regulaminu.

7. Ogłoszenia muszą obligatoryjnie zawierać następujące informacje:
a) zwięzły temat (tytuł), który jednoznacznie określa przedmiot ogłoszenia oraz pozwala zorientować się, co jest oferowane bez konieczności przeglądania ogłoszenia,
b) opis przedmiotu (należy możliwie szczegółowo opisać oferowany przedmiot – w przypadku ryb niezbędne jest umieszczenie pełnej nazwy łacińskiej oferowanego gatunku, wiek, wielkość, ilość osobników oraz układ płci, a także wskazanie czy ryba pochodzi z odłowu, czy jest to pokolenie hodowlane oraz jakie jest źródło pochodzenia (hodowla własna/zakup w sklepie zoologicznym/zakup w znanej hodowli). W przypadku sprzętu akwarystycznego należy podać nazwę producenta i dokładne oznaczenie modelu, stan techniczny oferowanego przedmiotu, wskazanie czy produkt jest nowy, a jeżeli jest używany, to czy pozostaje objęty gwarancją, podać inne informacje charakteryzujące oferowany przedmiot np. kolor),
c) sposób odbioru przedmiotu (osobisty/wysyłka),
d) dane kontaktowe ogłoszeniodawcy, które umożliwią nawiązanie kontaktu (np. numer telefonu, adres poczty elektronicznej e-mail, numer komunikatora internetowego),
e) w przypadku oferty sprzedaży wymagane jest określenie proponowanej ceny (w tym sprecyzowanie czy cena jest stała, czy może być negocjowana) oraz doprecyzowanie, czy cena dotyczy pojedynczej sztuki, kompletu, zestawu, układu ryb, stada itp.

8. Zaleca się umieszczanie fotografii oferowanego przedmiotu.

9. Fakultatywnie dopuszczalne jest zamieszczanie w treści ogłoszeń linków do innych portali, na których zostało opublikowane ogłoszenie zawierające oferowany przedmiot (w tym również do serwisów aukcyjnych).

10. Umieszczenie ogłoszenia z naruszeniem zasad, o których mowa powyżej skutkuje jego natychmiastowym usunięciem wraz z powiadomieniem ogłoszeniodawcy o tym fakcie za pośrednictwem narzędzia PM (prywatna wiadomość).

11. Po sfinalizowaniu transakcji należy niezwłocznie usunąć ogłoszenie zamieszczone w dziale „Giełda”. Niezależnie od powyższego, ogłoszenia są automatycznie usuwane przez moderatorów dzialu po upływie 1 miesiąca od dnia ich publikacji.

12. Ogłoszeniodawca ma możliwość edytowania treści znajdujących się w ogłoszeniu zamieszczonym w dziale „Giełda”.

PSMP „Klub Malawi” nie ponosi odpowiedzialności za zgodność opisywanego przedmiotu ze stanem faktycznym oraz za przebieg transakcji z ogłoszeniodawcą, a także za wiarygodność osób zamieszczających ogłoszenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę. • Posty

  • Lipi4
   Na pierwszym zdjęciu 3-ciej strony na głównym planie jest ryba z zapadniętymi bokami nad głową. Mi osobiście nigdy nie udało się uratować tak zagłodzonej ryby. Na pewno je, ale pewnie ma w sobie bakterie (bloat) lub pasożyty i to one zjadają wszystko co zje, ale niech się wypowiedzą osoby z większą wiedzą. Jest silna to pewne, ale zanik duży. Moim skromnym zdaniem warunki bytowe ryb do poprawy - wydajna filtracja i okresowa podmiana wody to podstawa.
  • SlavekG
   Witaj, zacznijmy od podania rodzaju filtracji jaką masz w zbiorniku i wyników testów PH, NO2 i NO3 (testy tylko i wyłącznie kropelkowe najlepiej JBL ale jak masz inne to podaj ich markę i wyniki. Ważne żeby nie były paskowe). Jak nam podasz te dane to będziemy myśleć dalej.
  • przemo-h
   To jeszcze zbyt młode ryby. Mógł celować w układ jaki chciałeś, ale to wciąż loteria. 
  • Bezprym
   Fish Magic o ile dobrze pamiętam ma odmianę selektywną, która może różnić się też od formy zwykłej,większą zawartością czerwonego pigmentu.

   Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  • rafalniski
   To nie były maluchy tylko "starszaki" w rozmiarze ok 5-6 cm. 
  • Bezprym
   U Malawiana zamawiałem Metriaclima Callainos Ruarwe, kontakt bez problemu przez Messengera. Forma dostawy przesylką konduktorską, stresowałem się bardzo bo pierwszy raz w ten sposób zamawiałem, okazało się niepotrzebnie. Rybki dotarły w znakomitej kondycji i od razu po wpuszczeniu nabrały kolorów. Co do układu płci z góry miałem zastrzeżone że przy wielkosci 3 cm jest nie do rozróżnienia sam zresztą miałem tego świadomość. Koniec końców nie mam powodu być niezadowolony z tego sprzedawcy.   Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka        
  • Hammer
   Tak trzeba będzie zrobić, Tym bardziej że właśnie jeden musiał w nocy ostre lanie dostać, bo cały pysk poharatany. No chyba że to jakieś choróbsko wylazło? Akwarium 350L narożne.
  • Tomasz78
   Jeśli chcesz to je trzymaj. Ja oddałbym je do sklepu zoologicznego albo dał komuś. Kupiłbym młode rybki ale z innych mniejszych gatunków.  Ile litrów i jakie wymiary ma Twoje akwarium? Jeśli te brązowe rybki bez atrap to samice to na pewno nie są to  Metriaclima estherae red blue ani  Metriaclima estherae red red, bo samice tych gatunków są żółtawo-pomarańczowe. Więc prawdopodobnie te brązowe to młode samce, ale jeśli samice to z nie wiadomo z jakiego gatunku. Mam podejrzenie że to krzyżówki. Dlatego pozbyłbym się wszystkich ryb i kupił nowe, młode.
  • Hammer
   OK Dzięki. I co teraz zrobić z takim stadkiem? Ciężko będzie się pozbyć... Na dobrą sprawę to wypadałoby zostawić tylko 3 samce po jednym kolorze i ewentualnie te samice, o ile to samice, raczej tak bo nie mają atrap jajowych, dwie ledwo co. Wszystkie są podobne i wyglądają tak.    
  • AndrzejGłuszyca
   Kolego..mam prośbę. Przeczytaj na spokojnie jak napisałeś i wczuj się w rolę  czytającego:) Czysta ekwilibrystyka. Wejdź w pierwszy post i popraw tak aby było zrozumiałe bo to o pomstę do nieba woła.
 • Tematy

 • Grafiki