• ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• pozner
      Nie ma potrzeby sypać drobnej karmy w ogólnym akwarium. Maluchy zawsze znajdą coś do zjedzenia. Zawsze coś im spadnie z ogólnej stołówki. Wbrew pozorom pokarm dla dorosłych ryb też w jakimś stopniu się rozdrabnia i nie jest zjadany w całości przez ryby. Nie wszystko też trafia do filtracji. Myślę, że narybek nie jest też tak "wybredny", jak dorosłe ryby i zjada wszystko, co przedstawia jakąś wartość odżywczą. Inaczej nie byłoby w ogóle przeżywalnych maluchów. A przecież u wielu z nas takie maluchy się wychowują i dorastają. 
    • Bartek_De
      Dokladnie @Mróz już mam wszystko rozplanowane pod nowy baniak. Dla mnie nie ma lepszej filtracji. Mega wydajna, cicha, a budowa narurowca to klocki lego wystarczy mieć podstawową wiedzę z zakresu połączeń gwintowanych i trzeba wiedzieć co kupić (tu jest największa rozkminka) Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka  
    • anutemix
      Fajnie pomyślałeś, lepsze to niż pozostawienie ich w ogólnym, pewnie większość była by zjedzona nie przejmuj się co napiszą inni, o demnie gratki za pomysł. 
    • Bartek_De
      Nie tyle na ilości co samych zaworach. Po co kupować zawory pvc po 5 dych za sztukę jak można kupić zwykłe, mosiężne 1" za 20 zł i masz wtedy pełny przelot. Podobnie z puszkami zasypowymi, po co Ci aż 7?🤔 na mechanikę nie potrzebujesz puszek. Niepotrzebne rzeczy generują koszty.
    • Falcowski
      Maluchy rosną...  w roślinniaku z gupikami. Oczywiście znów mnie zjecie, bo niebiotopowo, ale to dla nich teraz najlepsze, co może być. Mimo wszystko  prowadzę tą kronikę, niezależnie w jaki sposób ma przebieg. Warunki mają te same, może trochę mniej NO3 i trochę więcej PO4, PH to samo. Idzie im nieźle, chętnie jedzą, mają gdzie pływać i się chować, nie muszą cały dzień się ukrywać w dziupli. Oczywiście jak podrosną, to je przerzucę do dużego, żeby nie pozjadały swoich wolniejszych kolegów. Tak, to prawda. Te żółte maluchy są mega żywiołowe. To widać. Są dużo zwinniejsze niż ich odpowiedniki gupikowe tej samej wielkości. To też jest dobra szkoła, bo widzę, że mimo że małe, to by sobie dużo lepiej poradziły w dużym, niż gupiki i była by szansa faktycznie, że od urodzenia by przeżyły. Następny sort już będzie bez odławiania. Dzięki temu, że są w małym akwarium, karmienie ich jest dużo bardziej skuteczne. Mogęsypać do małego akwarium karmę dla maluchów kilka razy dziennie i wiem, że zawsze pojedzą. Tą samą drobną karmę sypiąc do dużego, to by się rozpłynęła i zniknęła, zanim by wyczuły, a jakby wyczuły i wypłynęły po nią, to pewnie by były zjedzone. Do jedzenia mają Hikari First Bites.  
    • SlavekG
      Pokarmy Northfin, Naturefood są pokarmami z najwyższej półki, są bardzo odżywcze i należy ich podawać dużo mniej niż innych pokarmów. Najlepiej zacząć od małych porcji i obserwować ryby. Jak zobaczysz że ryby po karmieniu mają zaokrąglone brzuchy to znaczy że karmisz za dużo.
    • mazilo
      Narrurowiec - koszty: -25 szt kolanko - (4,30 zł/szt) = 107,50 zł -4 szt czwornik (13,20 zł/szt) = 52,80 zł -5 szt trójnik (5,10 zł/szt) = 25,50 zł -13 szt zawór kulowy(48,90 zł/szt)=635,70 zł -7 szt korpus 10” - przyłącze 3/4”( 38 zł/szt) = 266 zł -7 szt puszka zasypowa-(12 zł/szt )= 84 zł -13 szt przyłącze do korpusu (3,70zł/szt)= 48,10zł -2 szt złączki 1” do grzałki i kranika spustowego (14,48zł/szt)=28,96zł -2 szt złączki 1” do pompy (4,30zł/szt)= 8,60zł -śrubunki do pompy = 27,90zł -pompa GRUNDFOS ALPHA 2 25-40=636,89 zł -zawór pod puralinum na wężyk 1/4 cała=20zł  -grzałka łazienkowa 300W = 95 zł -kranik spustowy= 19zł -3 szt redukcja ( grzałka , pod spust puralinum) =15zł -2 szt pod redukcje na pvc-u ( do obiegu wody w grzałce ) (3,20zł/szt) = 6,40zł -4m wężyk 1/4” (1m = 1,40zł) =5,60zł -4m rura 32 mm ( 1m = 3,50zł) = 14zł -1m rura 25 mm = 2,50zl -klej + środek czyszczący = 30zł -coś do cięcia =40zł -taśma lub nić teflonowa  = 2169,45zł Koszty nie obejmują taśmy teflonowej , wypełnienia korpusów - Mateix i kosztów przesyłki . Niestety sporo 😕 Zaoszczędzić można na pompie i ilości zaworów . Zrezygnować można z grzałki . 
    • Mróz
      Postaram się dla Ciebie gdzieś odkopać światowy ranking pokarmów. Northfin jest tam na czele, OSI gdzieś daleko. Jak znajdę to wrzucę. Granulek się nie bój, jak masz małe ryby to po prostu bierzesz rozmiar 1mm i jest oki, nawet można granulki rozgniatać jeśli masz naprawdę mały narybek.
    • wojtas193
      Dzięki za szybkie odpowiedzi. Widzę, że w większości polecacie pokarmy granulowane. Gdzieś na forum czytałem, że dla początkujących lepsze, łatwiejsze są płatki. Przejrzałem kilka starszych tematów i były tam polecane płatki OSI, może zepsuły się od tamtej pory?  Co do spiruliny, to rzeczywiście wygląda, że JBL będzie lepszy.  
    • GOLUMN
      Powiem ci że nie.😊
  • Topics

• Images