Skocz do zawartości

Tanie oświetlenie oparte na modułach led białych zimnych 9000K


egon44

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Robson79 napisał:

Jak dla mnie na samej POWER GLO jest zbyt landrynkowo... Przy pozostałych akwarium ma klimat i ciężko byłoby mi się zdecydować przy którym oświetleniu zostać... Musiałbym widzieć na żywo... 😉

Robienie zdjęć w nocy bez lampy jest wciąż dla mnie wyzwaniem - i tak jak pisał Andrzej, u mnie w rzeczywistości też to tak nie wygląda, tego fioletu, landrynkowości, które łapie obiektyw, a oko nie widzi. Dodam, że to nowa świetlówka, po 3 miesiącach już i na zdjeciach nawet tego fioletu nie bedzie widać jak się przepali lekko. Wszystko jest względne i poglądowe jak podkreśliłem . Niektórzy robią zdjęcia i kręcą filmiki z użyciem technologii HDR, lub z nienaturalnymi ustawieniami auto - co w ogóle nie daje obrazu rzeczywistości moim zdaniem. Dla mnie Msobo w porownaniu do yellow czy red-red naturalnie są dużo mniej atrakcyjne z bliska niż rejestrują to obiektywy i trudno dobrać oswietlenie ładnie maskujące ich "brudek". Dlatego się wypowiedziałem w kontekscie tych ryb właśnie - inne mogą wyglądać w tym świetle dużo bardziej atrakyjnie i tego nie miałem na celu negować, jak np. 2-gie widoczne Callainosy - ale to widmo podbijające ich kolor właśnie. A człowiek wiadomo zobaczy to dopiero uwierzy i buduje sobie w glowie obraz jak to moze u niego wyglądać i każde zdjecie poglądowe vs czas i koszt wykonania sprawia, że zdecyduje się na dane rozwiązanie lub nie.

W kontekście tego co napisał @Tom74 kazdy temat z serii "how to"  moim zdaniem powinien się kończyć po pierwszym poście, a dyskusje na temat danego rozwiązania w zestawieniu z innymi konkurencyjnymi w celu jego usprawnienia powinny odbywać się w innym wątku. Trudno jest przebrnąć przez caly temat kasieciaka czy bloku purolte z marszu , dla nowej osoby gdzie kilka postów się wyklucza. Rozumiem również, że posprzątanie później takiego wątku, który wymyka się spod kontroli, a wciąż jest bardzo merytoryczny, to wieklie nakłady czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej mam pytanie odnośnie dimmera. Chciałbym użyć dimmera sterowanego pilotem ale nie bardzo wiem czy ten który wybrałem się nadaje. https://sklep.avt.pl/sciemniacz-do-tasm-i-modulow-led-z-pilotem-ct-110.html

Rozumiem że tam gdzie jest wtyczka wejściowa podłączam zasilacz ale gdzie mam podłączyć moduły ledowe? Mam odciąć tą końcówkę z bolcem i złączyć kable czy brakuje mi jakiegoś elementu w tej układance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciekMaciek napisał:

Hej mam pytanie odnośnie dimmera. Chciałbym użyć dimmera sterowanego pilotem ale nie bardzo wiem czy ten który wybrałem się nadaje. https://sklep.avt.pl/sciemniacz-do-tasm-i-modulow-led-z-pilotem-ct-110.html

Rozumiem że tam gdzie jest wtyczka wejściowa podłączam zasilacz ale gdzie mam podłączyć moduły ledowe? Mam odciąć tą końcówkę z bolcem i złączyć kable czy brakuje mi jakiegoś elementu w tej układance?

Kolego to co podałeś to jest ściemniacz jedno kanałowy,Podłączasz go szeregowo z jednej strony zasilacz z drugiej ledy. Napisz jakie masz moduły oraz jak byś chciał żeby tobie to światło działało to wtedy coś tobie zaproponujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MaciekMaciek napisał:

Chcę kupić moduły samsunga 9000K 10szt do akwarium 120cm. Co do obsługi to nie chcę jakichś bajerów, zależy mi na możliwości włączania i wyłączania pilotem plus możliwości regulacji mocy światła przy użyciu owego pilota 😉

To spokojnie ci to ogarnie ten ściemniacz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MaciekMaciek napisał:

 

Rozumiem że tam gdzie jest wtyczka wejściowa podłączam zasilacz ale gdzie mam podłączyć moduły ledowe? Mam odciąć tą końcówkę z bolcem i złączyć kable czy brakuje mi jakiegoś elementu w tej układance?

Nic nie obcinaj. Kup  końcówkę z kablem który połączysz z modułami, powinni mieć w tym sklepie. Sciemniacz tylko wpinasz w gniazdo jak z zasilaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, egon44 napisał:

Moim zdaniem około 30 szt starczy,ale to zależy czy chcesz mieć cały zbiornik oświetlony czy np. boki mroczniejsze.

Boki i tył mroczniejsze. Miałem kombinować z rgb, cob itd ale jednak najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Testowałeś jako radiator płytę ze spienionego pcv ? Czy jednak aluminium do odprowadzenia ciepła z ledów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.