Skocz do zawartości

Wymiana podłoża z białego na?


Rekomendowane odpowiedzi

Po przenosinach akwarium, zmianach aranżacji, tła, itd, zaczął mi przeszkadzać biały piasek, trochę razi po oczach.

Na foto słabo to widać, ale tło jest szare - stone granite Juvela, a kamienie czarne z białymi "żyłami". Co by tutaj fajnie wyglądało?

20180807_072950.jpg

20180807_072858.jpg

20180807_072919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zmień na czarny :)

Ja u siebie miałem też biały i bardzo mi się nie podobało, że się "brudzi". Teraz mam wszystko czarne - tło (szyba pomalowana z zewnątrz), kamienie, piasek i jestem zadowolony.

Piasek kupiłem taki: https://allegro.pl/30-kg-zwirek-piasek-czarny-do-akwarium-0-8-1-2mm-i6725389787.html

441177054_2018-07-0921_19_45.thumb.jpg.d78b7d3fe420063d582572b6354b2920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Z mojej strony polecam odwiedzić pobliską żwirownię i tam poszukać szarego piachu mieszanej gradacji który wygląda naprawdę naturalnie w zbiorniku...Myślę że u Ciebie super by się to komponowało z tłem i kamieniami...

Taki właśnie piasek posiadam w swoim zbiorniku...

1127980754_Szarypiasek1.JPG.5bac79c772d0cff2e502a22f98b18280.JPG428532166_Szarypiasek.thumb.JPG.33b9d48e0185b475c084e840f798c80a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam dylemat... Rzeczywiście pasek @egon44wygląda naturalnie, łatwiej by go było wymienić, w akwarium byłoby w miarę jasno, ale nie raziło po oczach, mniej by było widać glonów, których nie lubię, ale znając żonę wybierze piasek @Ludwik79 :)  Tylko obawiam się, że będzie za ciemno. Myślałem też, żeby z przodu dać czarny, a tył i 1 bok zostawić biały, ale pewnie się to wymiesza i będzie to słabo wyglądało. A może nie?

Jako że w akwarium są ryby planuję wyssać piasek wężem nie przekraczając wypompowania więcej jak 30% wody. Jak nie zbiorę zrobię to raty. Zadziała to? Robił tak ktoś?

Nie pamiętam, ile kupowałem, ale chyba 30kg na 150x50x50 wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robinqazja tak robiłem z piaskiem. Brałem wężyk chyba 12/16 zaciągałem ustami i do wiadra. Nie podmieniałem piachu a jedynie go płukałem. Nowy piasek bierzesz garściami i ostrożnie wsypujesz do akwa. Sprawa kolorystyki to już rzecz gustu i wybierzesz co Tobie/Wam się podoba jednak uważam, że piasek Andrzeja wygląda naturalniej.

Lepiej chyba całość wymieniać na raz. Jeżeli to odwleczesz a masz ryby kopacze to po nocy może się okazać, że wszystko będzie tak wymieszane, że tego nie ogarniesz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robinqaz napisał:

Jako że w akwarium są ryby planuję wyssać piasek wężem nie przekraczając wypompowania więcej jak 30% wody. Jak nie zbiorę zrobię to raty. Zadziała to? Robił tak ktoś?

Obojętnie czy zbierzesz piasek przy pomocy węża,czy nawet od razu go wymienisz to musisz się przygotować na to że możesz mieć wahania NO2... 

Warto w swojej akwarystycznej aptece posiadać KORDON AMQUEL PLUS https://www.akwarystyczny24.pl/kordon-amquel-plus-118ml-p-4916.html

Osobiście to bym od razu wymienił cały piach i po krzyku...

2 godziny temu, robinqaz napisał:

Nie pamiętam, ile kupowałem, ale chyba 30kg na 150x50x50 wystarczy?

Moim zdaniem 30kg spokojnie wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, robinqaz napisał:

Zadziała to? Robił tak ktoś?

Robiłem dawno temu ..ryby miały się dobrze. Rano nie było śladu po sajgonie. Zmień cały za jednym razem. Kolorów nie mieszaj bo i tak same się wymieszają. Po podmianie wlej ampułkę prodibio biodigest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.