kszyszek

666l kszyszka od A do Z

Recommended Posts

AndrzejGłuszyca

..no to witam oficjalnie:) Fajnie..estetycznie to wygląda. Bardzo mi się  podoba...! W tak szatańskim  litrażu(666 ) jest potencjał . Naprawdę fajne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Robson79

Kawał dobrej roboty ? Bardzo ciekawie prezentuje się Twoje akwarium. Sądząc po wystroju będzie Non-Mbuna...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piotr775

Witaj kolego. Fajna fotorelacja.  Widze ze idziesz w non mbune 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pleziorro

Kolejny szatański litraż, witaj w klubie :) jest już nas dwóch. Fajnie Ci to wychodzi, ja się o kaseciaka nie przyczepię, ale wydaje mi się że taśmy led to był średni pomysł, będą zdychać pod pokrywą, ale skoro już zrobiłeś to niech świeci, najwyżej z czasem wymienisz na moduły ledowe ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
kszyszek

O taśmy się nie boję bo do aluminiowego profilu przykleiłem bezbarwną plexi, także ledy są zabezpieczone. Jeżeli chodzi o ewentualne krzyżowanie się nimbo to nawet gdyby coś takiego się stało to nie mam zamiaru sprzedawać narybku. Protomelasy w takim razie odpuszczam. Jeżeli udałoby mi się dorwać Mdoki to chciałbym spróbować z nimi i venustusami.

Co myślicie o bakteriach EasyStart Easy Life? Testował ktoś? Kupiłem je, a dopiero teraz widzę, że do szybkiego startu zalecacie nieco inne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndrzejGłuszyca

Temat dotyczący obsady został wydzielony jak niżej:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
troad

Gratulacje , fajnie Ci to wyszło. Patrząc na fotorelację z budowy, to nie do końca ta aranżacja mi się podobała ;).
Patrząc teraz, jest klimat, wg mnie w dużej mierze dzięki oświetleniu. Jak to niektórzy mówią - robi robotę ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
kszyszek

Ryby pływają u mnie od września i aż nie dowierzam, że te maluchy podeszły już do tarła. Jedna z samic otopharynxa nosi jaja :) Reszta ryb rośnie równie ładnie i zaczynają łapać kolorki.1.thumb.JPG.2e97127bbee611246b687659ca77fad1.JPG2.thumb.JPG.c957dbcf7513314fdec032347ec4db5b.JPG3.thumb.JPG.12d36c7522155ab99463cb03b012e0ca.JPG4.thumb.JPG.b1222a9b1644950eedecc82587c442da.JPG5.thumb.JPG.1ff6933c1710d97f19b81c496012b459.JPG6.thumb.JPG.9b3ea6e0d61f80aff9183aab5810e91e.JPG7.thumb.JPG.ebb736d03a9a9e5b210000e831d21c9a.JPG8.thumb.JPG.71640c11b282c058cc1cffedbca6c1a0.JPG

 • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posty

  • Falcowski
   O właśnie - @poznerwspomniał o kamieniu xport. Są też kostki. Temat ciągnął @deccorativo, ale widzę temat się urwał. Ktoś tego próbował? Albo ta kostka florystyczna zamiast, choć tu ponoć mowa była o problemach z węglem do procesu denitryfikacji. Mi najbardziej spodobały się te kostki cube 2''. Takie 3 by wystarczyły na 500 litrów, koszt 80 zł. 
  • tom77
   Koledzy, mam akwarium prawie o tych samych wymiarach (10cm krótsze) i nie bardzo wyobrażam sobie w 210x80x60cm "większe" stada C. moori (ryb dużych i silnych) i P. phenochilus (też nie ułomków) i przy tym łącznie 6 gatunków. Ale to tylko moje zdanie 
  • tom77
   O. tetrastigma, S. fryeri i L. caeruleus w ilościach które podałeś to fajnie zestawiona obsada. Ryba wszędobylska + dość uniwersalny "adoptowany" kieszonkowy drapieżnik + skalniak. Kolorystycznie i żywieniowo też pasuje. Jeśli się zastanawiasz czy nie za mało ryb, to przecież jak będą małe to będzie ich więcej by dobrać układy, a jak urosną to zabaczysz że jest OK. W przeciwieństwie do części Forumowiczów, uważam że wielkość wpuszczanych ryb ma znaczenie. Największe wpuściłbym Otopharynxy. S.fryeri koniecznie normalne, nie icebergi czy inne wynalazki, które w znacznym stopniu skundliły gatunek, obniżając (moim zdaniem) statystyczną jakość ryb dostępnych w obrocie. Powodzenia 
  • prezesik25
   U siebie po delikatnym ataku sinic zaciemniłem akwarium na 6 dni. Po tym czasie świecę normalnie w godzinach 9-21 jedną świetlówką Sylvania Aquastar T8 30W (akwa 120x40x40), podmian nie robię już 10 dni po zaciemnieniu i jak na razie sinic nie widać (NO3 25, PO4 0,30).  Jak coś się zmieni na pewno napiszę.
  • Lukasz22
   Powiem Ci ze bardzo interesujaca obsada , musze się nad nia zastanowic
  • Tomasz78
   Na tej stronie masz gatunki mbuna: http://malawi.si/Malawi/Mbuna/index.html tutaj non-mbuna: http://malawi.si/Malawi/Haplochromises/index.html a tu masz po angielsku: http://www.onzemalawicichliden.eu///////Bestanden vissendatabase eng/vissendatabase eng.html inne zwierzęta z jeziora Malawi: http://www.onzemalawicichliden.eu///////Bijvissen en anderen eng/bijvissen en andere eng.html
  • TOMEKSIEDLCE
   U mnie klarowność wody jest na tym samym poziomie jest kryształ, złoża mam pod pompą 05 matrixa tylko . Woda dlatego jest klarowna  u mnie przez użyte wkłady filtracyjne PPI 10,20,30,45 pocięte na kwadraty i rzucone za tłem.
  • Xime
   Pisałem to tylko i wyłącznie w dużym uproszczeniu na potrzeby tego tematu, próbując uświadomić, szczególnie tym którzy nie próbowali, że gąbka nieczyszczona tydzień będzie miała około 100 razy więcej objętościowo kup - jako paliwa do produkcji siarkowodoru, niż taka nie czyszczona miesiąc, nie wnikając ile i jakich kultur bakterii dodatkowo na niej się osadzi oraz jak które zadziałają w przypadku długotrwałego braku prądu w narurowcu. Oczywiście jednoznacznej odpowiedzi nie ma, bo kwestia tego jaki efekt chcemy osiągnąć, ale znowu na swoim przykładzie: Uważam, że dla podstawowej nitryfikacji ( no2 i nh4 niewykrywalne), żadne dodatkowe złoża biologiczne nie są potrzebne, jeśli się ma ze 2 cm piasku i trochę kamieni w nieprzerybionym, rocznym baniaku. Jeśli pojdziemy krok dalej i chcemy mieć bardzo przejrzystą wodę natomiast oraz próbować z "porowatej ceramiki" wyciągnąć obiecywane właściwości denitryfikacyjne lub klarujące na najwyższym poziomie w przeciętnie przerybionej 240-tce, oczekując na redukcję niepewnych samców np. , myślę, że zasada "jak najwięcej jestem w stanie upakować, gdzie tylko się da: się sprawdzi. Wszystko co ma strukturę pumeksa, takie właściwości podobno może posiadać i to sprawdzam - Matrix jest jednym z nich, są jednak jego tanie odpowiedniki. Ale jak pisałem czy to działa czy nie będzie można powiedzieć dopiero za pół roku. Fakt - zwiększając dodatkowo ilość złoża biologicznego - "ceramicznego" za tłem obserwowałem poprawę klarowności wody, jeszcze przed eksperymentami z nieczyszczeniem gąbek dłużej niż miesiąc.
  • M4L4WI_F4N
   Andrzeju ja nigdy nie byłem i nadal nie jestem zwolennikiem wyliczeń Seachema. Zaczęli pisać, że 0.5 litra starczy i koniec. Panowały opinie, że to i tak za dużo bo coś trzeba napisać by sprzedać towar. Jeżeli tak faktycznie jest to temat dotyczący oddania działającej ceramiki jest bezsensu. Bo skąd wiemy, że ten nadmiar, który oddajemy ma bakterie? Złoże jest zlozem i materiałem filtracyjnym. 
  • przemo-h
   Trzeba czytać o tych rybach😉. Non-mbuna to ryby występujące głównie na otwartych przestrzeniach piasku i toni, a mbuna zamieszkuje skały.  Jeśli chcesz ryby z Żor, to ja to widzę tak: -Cyrtocara moori - Placidochromis phenochilus Mdoka  - Labidochromis caeruleus  - Labidochromis joanjohnsonae/chisumulae/ caeruleus Nkhomo Reef (do wyboru)  -Pseudotropheus 'williamsi north' Makonde - Aolonocara do wyboru Moori i Mdoki w większym stadzie, więc dla tego jest 6 gatunków, chciaż osobiście odpuścił był Aulonocare, a zamiast niej powiększył jeszcze stada Moori i Mdok.  Toniowca tutaj odradzam ze względu na Pseudotropheus williamsi, ponieważ to duża i silna ryba, która lubi zapasy😉. Specjalnie dla niego sugeruję też jakiś kamol sięgający tafli. Nie wiem, czy panu Darkowi wybarwił się ten samiec WF, ale nie sugeruj się tym zdjęciem na jego stronie. To na prawdę piękna i wyjątkowa ryba.     
 • Topics

 • Images