Skocz do zawartości

[600-700L] Obsada Non-Mbuna wg schematu A+B+C+D+E ??


Limak86

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, cyganeczka napisał:

Po czym poznałeś , że to stres zabił rybki?

Źle się wyraziłem. Nie stres zabił ryby a bloat. Na początku samiec uporczywie zaganiał samice na tarlisko. Ganiał po całym zbiorniku i przeganiał inne ryby. Później te ganiane zaczynały głęboko oddychać, przestawały pobierać pokarm, następnie spuchnięty brzuch i zgon. Ten scenariusz powtarzał się kilka razy. Dwa razy dokupowałem mu samice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Nie stres zabił ryby a bloat. Na początku samiec uporczywie zaganiał samice na tarlisko. Ganiał po całym zbiorniku i przeganiał inne ryby. Później te ganiane zaczynały głęboko oddychać, przestawały pobierać pokarm, następnie spuchnięty brzuch i zgon. Ten scenariusz powtarzał się kilka razy. Dwa razy dokupowałem mu samice.

Może warto było go zamienić? Tez miałam trzeciego takiego , ale odszedł po chorobie i nie musiałam już oddawać
Ja mam dwa samce. To też może inaczej..,
Ponoć różnie można trafić
Ciekawią mnie tez Twoje Yellowki .. tez takie agresory.
Może inna była przyczyna agresji u Ciebie ?
Jak duze masz akwa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cyganeczka napisał:

Ciekawią mnie tez Twoje Yellowki .. tez takie agresory.
Może inna była przyczyna agresji u Ciebie ?
Jak duze masz akwa?


Nie chciał bym koledze OT robić. To temat do mojego wątku o życiu w moim akwarium którego dawno nie aktualizowałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się Twój pomysł na Copadichromis vieginalis gold. Sam je chciałem ale nie mogłem znaleźć więc są Chrysonotusy. Lethrinopsy też bardzo fajne. Ja mam akurat sp. Mbasi. Sugeruję natomiast żeby Mdoki zastąpić Placidochromis sp Phenochilus Tanzania. Owszem wymaga bardzo dużo czasu żeby pięknie się wybarwić, ale coś czuję, jesteś cierpliwy i cenisz sobie obserwację zachowań ryb wyżej niż ich wybarwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyganeczko nie muszę się spieszyć, bo baniak stanie dopiero koło lutego, potem jeszcze dojrzewanie :)

Na sprecyzowanie obsady przyjdzie jeszcze czas, na razie się jeszcze orientuje i czytam czy Malawi ma pewno jest dla mnie i jakie gatunki wchodzą w grę do wyboru :)
A w czym Mdoki ustępują Tanzani jeśli chodzi o zachowania o których wspomniałeś?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jak pomysł, rybki mi się mniej lub bardziej podobają więc w swojej propozycji podałem virginalis gold, ale na jaki gatunek ostatecznie by padło to zależy od dostępności oczywiście. Bo co mi po wyborze tego akurat gatunku skoro z tego co widzę nie ma go nigdzie default_smile.png

Do wyboru obsady mam pół roku więc się milion razy może zmieniać koncept default_wink.png

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się borleyi kadango i samiczki tego gatunku są bardzo ładne więc pewnie bym szukał tego gatunku zamiast virginalis gold o który ciężko na dzień dzisiejszy. Jako gatunek E ten sumik super ale o niego też ciężko, można go zastąpić synidontisem z tanganiki ?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.