Limak86

[600-700L] Obsada Non-Mbuna wg schematu A+B+C+D+E ??

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł83
3 minuty temu, cyganeczka napisał:

Po czym poznałeś , że to stres zabił rybki?

Źle się wyraziłem. Nie stres zabił ryby a bloat. Na początku samiec uporczywie zaganiał samice na tarlisko. Ganiał po całym zbiorniku i przeganiał inne ryby. Później te ganiane zaczynały głęboko oddychać, przestawały pobierać pokarm, następnie spuchnięty brzuch i zgon. Ten scenariusz powtarzał się kilka razy. Dwa razy dokupowałem mu samice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cyganeczka
Źle się wyraziłem. Nie stres zabił ryby a bloat. Na początku samiec uporczywie zaganiał samice na tarlisko. Ganiał po całym zbiorniku i przeganiał inne ryby. Później te ganiane zaczynały głęboko oddychać, przestawały pobierać pokarm, następnie spuchnięty brzuch i zgon. Ten scenariusz powtarzał się kilka razy. Dwa razy dokupowałem mu samice.

Może warto było go zamienić? Tez miałam trzeciego takiego , ale odszedł po chorobie i nie musiałam już oddawać
Ja mam dwa samce. To też może inaczej..,
Ponoć różnie można trafić
Ciekawią mnie tez Twoje Yellowki .. tez takie agresory.
Może inna była przyczyna agresji u Ciebie ?
Jak duze masz akwa?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paweł83
6 minut temu, cyganeczka napisał:

Ciekawią mnie tez Twoje Yellowki .. tez takie agresory.
Może inna była przyczyna agresji u Ciebie ?
Jak duze masz akwa?

Nie chciał bym koledze OT robić. To temat do mojego wątku o życiu w moim akwarium którego dawno nie aktualizowałem.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Limak86

Mały OT mi nie przeszkadza o ile zostajemy w tematyce ;)

Poza tym im większy ruch w wątku, tym więcej osób tu zajrzy i może dorzuci swoje 3 grosze do poruszonych tutaj kwestii :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cyganeczka

Spiesz się , w Tan Mal została 1 szt sn

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paweł83

Bardzo podoba mi się Twój pomysł na Copadichromis vieginalis gold. Sam je chciałem ale nie mogłem znaleźć więc są Chrysonotusy. Lethrinopsy też bardzo fajne. Ja mam akurat sp. Mbasi. Sugeruję natomiast żeby Mdoki zastąpić Placidochromis sp Phenochilus Tanzania. Owszem wymaga bardzo dużo czasu żeby pięknie się wybarwić, ale coś czuję, jesteś cierpliwy i cenisz sobie obserwację zachowań ryb wyżej niż ich wybarwienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Limak86

Cyganeczko nie muszę się spieszyć, bo baniak stanie dopiero koło lutego, potem jeszcze dojrzewanie :)

Na sprecyzowanie obsady przyjdzie jeszcze czas, na razie się jeszcze orientuje i czytam czy Malawi ma pewno jest dla mnie i jakie gatunki wchodzą w grę do wyboru :)
A w czym Mdoki ustępują Tanzani jeśli chodzi o zachowania o których wspomniałeś?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paweł83

Nie sądzę. Chodziło mi raczej o to że Mdoki szybciej łapią kolor ale moim zdaniem nie dorównują urodzie Tanzanii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Limak86

Pomysł jak pomysł, rybki mi się mniej lub bardziej podobają więc w swojej propozycji podałem virginalis gold, ale na jaki gatunek ostatecznie by padło to zależy od dostępności oczywiście. Bo co mi po wyborze tego akurat gatunku skoro z tego co widzę nie ma go nigdzie default_smile.png

Do wyboru obsady mam pół roku więc się milion razy może zmieniać koncept default_wink.png

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Limak86

Bardzo podoba mi się borleyi kadango i samiczki tego gatunku są bardzo ładne więc pewnie bym szukał tego gatunku zamiast virginalis gold o który ciężko na dzień dzisiejszy. Jako gatunek E ten sumik super ale o niego też ciężko, można go zastąpić synidontisem z tanganiki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• majkiel
      Na zdjęciach jakoś tak perspektywę dziwnie złapałem A w planach, to mam przeniesienie moich żółtków do nowego zbiornika. Od pół roku ryby same na starym mieszkaniu w starym baniaku.  
    • Bartek_De
      Spoko, na tych fotkach wydaje się jakieś małe, jak kostka W planach pewnie Saulosi? Pytałeś o zeolit, na początek go nie wkładaj, może zaburzyć start i w ogóle chyba w Malawi zeolit nie do końca się sprawdza
    • majkiel
      100x40x50
    • Bartek_De
      Jakie wymiary ma to akwarium?
    • majkiel
      Praca, dzieci, święta, dom, na akwarium czasu mało, ale wczoraj postawiłem baniak i właśnie wrzuciłem do środka trochę kamyków. Bardzo źle jak na pierwszą próbę? Wywalić wszystko, czy coś poprzestawiać, dodać? Trochę kamieni jeszcze mam, mogę też zabrać ze starego otoczaki.   A, rura filtra będzie po prawej stronie, z kolei od lewej strony są drzwi do pokoju, więc dobrze by było żeby i od tej strony ładnie się prezentowało
    • Artur67
      Cyrkulacją, a zwłaszcza natlenieniem wody (ruchem tafli wody) się szczere powiedziawszy nie martwię. Mam dwa kubły, każdy po innej stronie baniaka, jeden wylot po lewej skierowany w prawo, i drugi wylot z prawej, skierowany lekko w przód i w lewo. Gdy mam odpalony tylko lewy kubeł, woda porusza się dynamicznie po całym tyle zbiornika, i gdzieś do 1/3 przodu, później mocno zwalnia. Drugi kubeł, ten z prawej strony, jakoby przyspiesza całą wodę i dzięki temu jedynym miejscem gdzie woda lekko zwalnia jest miejsce wlotu lewego kubła. Zdałem sobie teraz jeszcze sprawę z czegoś innego. Wewnętrzny Turbofilter zasłania mi dodatkowo wlot lewego kubła, gdyby nie on wydaje mi się że kubełek pozbierałby jeszcze więcej syfu.
      Zobaczę jutro. Planuję zrobić podmiankę wody, wyczyścić piasek z wszelkich zanieczyszczeń i zobaczę co będzie za tydzień. Jeśli widok jak zawsze, czyli małe skupisko ,,śmieci" po lewej stronie baniaka, to będę miał pewność że wewnętrzny mechanik to niepotrzebne marnowanie miejsca i prądu. Jeśli zobaczę że rzeczywiście pomagał kubełkom nie tyle zbierając syf za nie (bo tego z całą pewnością nie robił) co wprawiając wodę w większy ruch i syfu będzie więcej, wpakuję na próbę samą pompę/turbinę/korpus turbofilter 500, bez gąbki, wełny i tych luksusów.

Falownika się nieco... obawiam. Już teraz mam lekką pralkę, kamole ustawione w zasadzie tylko na środku baniaka, dookoła zbiornika płynie autostrada...

P.S. Jak już wyciągnę TB 2000 założę mu krótki kawałek wężyka na wylot i sprawdzę jaki ma przepływ rzeczywisty. Żeby się nie okazało że mam wadliwy filtr i to dlatego nie robi roboty. Mam jeszcze na niego gwarancję, więc od razu bym go odesłał.
    • Bartek_De
      @Ertos Jest wiele tematów odnośnie aranżacji akwarium, jest nawet kapitalny artykuł kolegi @pozner który myślę, że jest lekturą obowiązkową dla "młodych malawistów", ale ja polecę Ci przeczytanie mojego tematu, w którym zobaczysz/przeczytasz do czego może doprowadzić nie do końca przemyślana aranżacja. Jest w nim wiele wskazówek, kilku bardzo doświadczonych kolegów, które warto wziąć pod uwagę przy aranżowaniu swojego akwarium, aby uniknąć tego co mi się przytrafiło. Polecam  
    • troad
      Nie zbieram, szczerze mówiąc to zdarzało mi się, ale po drobnych modyfikacjach cyrkulacji nie trzeba.
      Ale żeby nie było tak kolorowo to  napiszę Ci że coś za coś.
      Przez to że mam dosyć dużą cyrkulację woda nie jest idealnie krystaliczna.
      Czasem widać to bardziej czasem mniej. U mnie przy akwarium dwustronnym jest to niestety bardziej widoczne niż w baniakach z tłem.
      Mam zamiar w przyszłości trochę nad tym jeszcze popracować.
      Dobrze widać całą moją cyrkulację w dzień w prześwietlonym akwarium jak sypnę pokarmu opadającego na dno i ryby zaczynają grzebać .
    • egon44
      Jeśli wyjmiesz Aquaela,to wstaw zamiast niego falownik,a on odpowiednio ustawiony zmiecie Tobie syfek wprost pod zasysy filtracji Przy okazji też powodując ruch taflą wody,dostatecznie natelni wodę.
    • Artur67
      Ładnie, chociaż u siebie dla pewności posklejałem głazy silikonem akwarystycznym (bezbarwnym), posypałem go również piachem. Po kilku miesiącach przy jednej świetlówce aquael retrofit plant 18W porosło wszystko ładnie glonem.
      Co do małych kamyczków jako gruzowisko - powiem tak - też wkładałem te kamienie do akwarium. Naprawdę. Ale teraz nie widzę ani jednego, wszytko zakopały te ryby wstrętne, wszystko
  • Tematy

• Grafiki