Skocz do zawartości

Midikani 800 i Uni Pump 1500 - Aquael.


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, agentj23 napisał:

Jak często czyścicie pompy w środku?

Jeszcze nie czyściłem aczkolwiek rozebrałem na początku ale tylko z ciekawości. Czytam Wasze opinie i być może miałem po prostu szczęście do dobrego egzemplarza? Ale jak widać Aquael ma znowu problemy z nowościami. Przy tego rodzaju pompie węże nie mogą niczego dotykać ..ale o tym to wiemy.  Może jakimś zaradczym środkiem byłoby wyciszenie pompy przez owinięcie jej gąbką? Grzać się nie powinna bo chłodzi ją woda. Z drugiej strony to co teraz napisał @agentj23 to różnie może być. Ale fakt faktem..u mnie aby usłyszeć , że pompa pracuje muszę ja wziąć w dłoń  . Być może Aquael coś  skoro uwzględnia reklamacje w tej kwestii?

16 minut temu, agentj23 napisał:

Posmarowałem wszystko silikonem ale nic nie dało

To go skleiłeś :)Ale pewnie chodzi Ci o wazelinę akwarystyczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To go skleiłeś Ale pewnie chodzi Ci o wazelinę akwarystyczną?


Dokładnie o to mi chodziło :) posmarowałem bo byłem ciekaw czy jak będzie mieć poślizg łatwiejszy to pójdzie ale nic z tego.

Ja też pompy od nowości nie czyściłem. Strumień miałem cały czas taki sam. Ostatnio jedynie otwarłem mechanika i zmieniłem włókninę na nową.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też za jakiś czas mam zamiar kupić Unipump 1500 do mojego Midikani 800 którego planuje zastosować jako typowego mechanika.Sam jestem ciekaw jak będzie sprawdzać się ta pompa,oraz czy będzie w miarę cicho pracować,bo z tego co piszecie różnie bywa :) 

Poczekamy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było u Was w przypadku Unipumpa ale chyba Aquael miał kilka reklamacji co do głośności i pracy tej pompy. U mnie cała oska była bardzo grubo nasmarowana. Uszczelka oraz uszczelki Midikani również aż "ociekaly" smarem. Pisze o tym dlatego, że zarówno Unimax 250 jak i 500 były tylko musniete smarem. Hw304 też był prawie suchy. Eheima 2215 kupiłem uzywke dlatego nie wiem jak było od nowości. Fakt jest taki że na oske Unipumpa nie zalowali. AC1500 był suchy w miejscu uszczelki o osce nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
20 minut temu, agentj23 napisał:

Jest słyszalna, buczy tak jak poprzednie które posiadałem.

 

Nasmaruj może wirnik wazeliną.

Nowa pompa też potrzebuje czasu,aby się dotrzeć.

Też prawdopodobnie za dwa/trzy tygodnie zamierzam zakupić tą pompę wtedy napiszę swoje spostrzeżenia odnoście jej głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.