AndrzejGłuszyca

Midikani 800 i Uni Pump 1500 - Aquael.

Recommended Posts

agentj23
4 godziny temu, Jerry_jerry napisał:

Dlatego też zastanawiam się czy w Unipumpie jest podobnie czy jednak trzeba użyć troszkę siły aby ją odkręcić? 

Mam dwa filtry Midikani 800 + pompa Uni-Pump 1500. Oryginalny wąż z midikani 14/18 wchodzi bardzo ciasno. Dodatkowo są z każdej strony nakrętki blokujące które dość mocno trzymają i nie zauważyłem przez ostatnie 2 tygodnie by się odkręciły. Nic nie cieknie i raczej nie ma prawa. Raz założony wąż na pompę musiałem polać gorącą wodą żeby zdjąć. Pompę mam poza akwarium.

Guest

Tylko mi bardziej chodziło jak jest ze szczelnością samej pompy ale nie przy założonych wężach tylko w miejscu gdzie można się dobrać do jej wnętrza. Czy aby ją odkręcić jest wymagana pewna siła czy tak jak w przypadku pompy od multikani działa niezwykle lekko? Na przykład aby dostać się do wirnika w AC 1500 trzeba użyć dosyć dużo siły. Nasadka nie ma prawa się odkręcić sama. W przypadku multikani lekkie dotknięcie węża i osłona wirnika sama się odkręcała.

agentj23

Jedną pompę z ciekawości otwarłem zanim umieściłem przy akwa i musiałem dużo siły przyłożyć. Jak była zamocowana to dość dużo na początku wężami kręciłem bo testowałem różne ustawienia i nic się nie odkręciło.

egon44
W dniu 22.09.2018 o 15:27, Jerry_jerry napisał:

A jeszcze pytanie do @egon44. Wspomniałeś, że znasz ten filtr i chciałbyś rozwiązanie Andrzeja zastosować jako mechanika. Ok. Tylko pompa na wylocie czy na wlocie plus prefiltr eheima? 

Tak mam ten filtr,tylko że z oryginalną pompą MK 800...

Unipump 1500 zamierzam zamontować na wylocie,z tego względu że nie planuję dać na zasys prefiltra Eheima...Dając ją na wylot chce,aby przefiltrowana woda przepływała przez pompę...

Gdybym pompę dał na wlocie to,miałbym obawy że może się do niej dostać piasek,z tego względu,że obok zasysu obecnej filtracji samiec saulosi ma swój rewir i gdy szykuje dołek przygotowując się do tarła bierze piasek w pyszczek podpływa to tafli wody wypuszcza go,a on trafia wprost do zasysu ? 

7 godzin temu, Jerry_jerry napisał:

Przymierzam się aby filtracje oprzeć na tej pompie dlatego też mam pytanie odnośnie jej szczelności. Obecnie użytkuje pompę od multikani, która teoretycznie może pracować poza akwarium. Raz się odwazylem na ten krok i po 5 minutach już wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. Ciekla i wystarczył lekki ruch aby się odkrecila. Nie mógł bym spać wiedząc, że od samego patrzenia się odkreca. Dlatego też zastanawiam się czy w Unipumpie jest podobnie czy jednak trzeba użyć troszkę siły aby ją odkręcić? 

Moja pompa MK-800 którą miałem w zestawie z Midikani 800 również ciekła od pierwszego uruchomienia...Chciałem ją zamontować na zewnątrz akwarium,ale niestety obecnie mam ją wewnątrz akwarium z tych samych względów co Ty...

AndrzejGłuszyca
3 godziny temu, Jerry_jerry napisał:

Tylko mi bardziej chodziło jak jest ze szczelnością samej pompy

..póki co jest szczelna . Otwierałem kilka razy na sucho i raz gdy już była w użytkowaniu.  Nie słyszałem aby ktoś informował o tym , że przecieka. Ale jak znam życie różnie może być. Jednemu trafi się kulawy egzemplarz i okrzyknie ,że pompa jest fee..:)

Tomaszz

@AndrzejGłuszycaJesteś w stanie zmierzyć ile dB generuje pompa? U mnie wydaje się być trochę hałaśliwa i dosyć mocno wibruje...

AndrzejGłuszyca

Aby przekonać się czy pompa pracuje muszę ją wziąć w dłoń. Sprawdź czy węże dotykają pleców w szafce poprzez otwór przez który przechodzą.

Tomaszz

Węże dotykają samej krawędzi otworu w odległości kilkudziesięciu cm od pompy, natomiast sama pompa wisi pionowo i do niczego nie dotyka. Pompę mam założona na zasysie.

agentj23
54 minuty temu, Tomaszz napisał:

Węże dotykają samej krawędzi otworu w odległości kilkudziesięciu cm od pompy, natomiast sama pompa wisi pionowo i do niczego nie dotyka. Pompę mam założona na zasysie.

Mam tak samo ułożone i pompy pracują głośno. Nie chodzi o wibrację ale według mnie sam wirnik pracuje dość głośno. Mam dwie pompy i obie tak pracują.