Skocz do zawartości

Midikani 800 i Uni Pump 1500 - Aquael.


Rekomendowane odpowiedzi

@AndrzejGłuszyca dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że rozwiązanie zdało egzamin. 

Przymierzam się aby filtracje oprzeć na tej pompie dlatego też mam pytanie odnośnie jej szczelności. Obecnie użytkuje pompę od multikani, która teoretycznie może pracować po za akwarium. Raz się odwazylem na ten krok i po 5 minutach już wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. Ciekla i wystarczył lekki ruch aby się odkrecila. Nie mógł bym spać wiedząc, że od samego patrzenia się odkreca. Dlatego też zastanawiam się czy w Unipumpie jest podobnie czy jednak trzeba użyć troszkę siły aby ją odkręcić? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jerry_jerry napisał:

Dlatego też zastanawiam się czy w Unipumpie jest podobnie czy jednak trzeba użyć troszkę siły aby ją odkręcić? 

Mam dwa filtry Midikani 800 + pompa Uni-Pump 1500. Oryginalny wąż z midikani 14/18 wchodzi bardzo ciasno. Dodatkowo są z każdej strony nakrętki blokujące które dość mocno trzymają i nie zauważyłem przez ostatnie 2 tygodnie by się odkręciły. Nic nie cieknie i raczej nie ma prawa. Raz założony wąż na pompę musiałem polać gorącą wodą żeby zdjąć. Pompę mam poza akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi bardziej chodziło jak jest ze szczelnością samej pompy ale nie przy założonych wężach tylko w miejscu gdzie można się dobrać do jej wnętrza. Czy aby ją odkręcić jest wymagana pewna siła czy tak jak w przypadku pompy od multikani działa niezwykle lekko? Na przykład aby dostać się do wirnika w AC 1500 trzeba użyć dosyć dużo siły. Nasadka nie ma prawa się odkręcić sama. W przypadku multikani lekkie dotknięcie węża i osłona wirnika sama się odkręcała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jerry_jerry napisał:

Tylko mi bardziej chodziło jak jest ze szczelnością samej pompy

..póki co jest szczelna . Otwierałem kilka razy na sucho i raz gdy już była w użytkowaniu.  Nie słyszałem aby ktoś informował o tym , że przecieka. Ale jak znam życie różnie może być. Jednemu trafi się kulawy egzemplarz i okrzyknie ,że pompa jest fee..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
54 minuty temu, Tomaszz napisał:

Węże dotykają samej krawędzi otworu w odległości kilkudziesięciu cm od pompy, natomiast sama pompa wisi pionowo i do niczego nie dotyka. Pompę mam założona na zasysie.

Mam tak samo ułożone i pompy pracują głośno. Nie chodzi o wibrację ale według mnie sam wirnik pracuje dość głośno. Mam dwie pompy i obie tak pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.