Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Ritter napisał:

Cena oferowana na rodzinnym rynku mało atrakcyjna biorąc pod uwagę ceny  pokarmu za granicą

..ale nikt nigdzie nie napisał ,że cena będzie niska i chyba nikt tego się nie spodziewał biorąc pod uwagę, że jest to jednak towar z wysokiej półki.  Jako klienci nie mamy zbytniego wpływu na to. Z drugiej strony wg mnie ceny są przyrównywalne do pokarmów tej klasy.

 

10 minut temu, Ritter napisał:

Tak czy inaczej niszowa firma dla "koneserów". Jak zamawiać to raczej tylko duże opakowania

..zależy o jakiej gramaturze myślisz. Ja dobieram gramaturę do tego ile pokarmu mi schodzi przy danej obsadzie. A hamulcem przed zakupem większego jak potrzebuję opakowania jest  jego termin ważności.

 

13 minut temu, Ritter napisał:

wyżej Koledzy napisali na stanie ilość opakowań symboliczna czym większe opakowanie tym  liczba bardziej ograniczona.

..i wcale się nie dziwię. Sami pisali na FB , że nie spodziewali się takiego popytu..a to znaczy ,że nie mieli rozeznania w rynku takiego na 100% i stąd ich ostrożność. Nikt nie będzie mroził swoich pieniędzy nie znając rotacji towaru.

15 minut temu, Ritter napisał:

W ofercie brakuje ekonomicznie najbardziej opłacalnego opakowania 2.5 kg. 

I znowu pytanie ..dla kogo? Dla przeciętnego hodowcy  to totalny bezsens. Dla hurtu  który będzie towar konfekcjonował to owszem..ale mnie jako zwykłego akwarysty to nie interesuje. Co innego duże hodowle..ale to też ich problem.

Może teraz wyglądać ,że broniłem tej marki i mam jakiś interes w tym;) Nie ..nie mam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

..ale nikt nigdzie nie napisał ,że cena będzie niska i chyba nikt tego się nie spodziewał biorąc pod uwagę, że jest to jednak towar z wysokiej półki.  Jako klienci nie mamy zbytniego wpływu na to. Z drugiej strony wg mnie ceny są przyrównywalne do pokarmów tej klasy.

 

..zależy o jakiej gramaturze myślisz. Ja dobieram gramaturę do tego ile pokarmu mi schodzi przy danej obsadzie. A hamulcem przed zakupem większego jak potrzebuję opakowania jest  jego termin ważności.

 

..i wcale się nie dziwię. Sami pisali na FB , że nie spodziewali się takiego popytu..a to znaczy ,że nie mieli rozeznania w rynku takiego na 100% i stąd ich ostrożność. Nikt nie będzie mroził swoich pieniędzy nie znając rotacji towaru.

I znowu pytanie ..dla kogo? Dla przeciętnego hodowcy  to totalny bezsens. Dla hurtu  który będzie towar konfekcjonował to owszem..ale mnie jako zwykłego akwarysty to nie interesuje. Co innego duże hodowle..ale to też ich problem.

Może teraz wyglądać ,że broniłem tej marki i mam jakiś interes w tym;) Nie ..nie mam!

Nie neguje faktu pojawienia się tego pokarmu w sprzedaży w naszym kraju. Uważam to za duży plus bo za granicami kraju pokarm rzeczywiście jest wysoko oceniany w różnych zestawieniach i fajnie że jest teraz na wyciągnięcie przysłowiowej ręki. Sam również skorzystałem z oferty Northfin Polska. Patrzę jednak obiektywnie nie krytycznie. Pytasz dla kogo? Odpowiadam zakupy grupowe jak widać na łamach forum cieszyły się dużym powodzeniem i taka idea ma sens nawet na naszym lokalnym podwórku, głównie ze względów właśnie ekonomicznych. Hodowle mnie nie interesują bo to inna bajka nastawiona na zarabianie a nie hobbystyczne podejście do tematu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem wczoraj dzisiaj już mam , szybcy jak błyskawica , martwi mnie zachowanie rybek tj. dziwnie bawią się pokarmem , wypluwają , łapią , zostawiają , karmie tropikalem , osi , naturefood i nigdy nie widziałem takiej zabawy pokarmem  i jeszcze jedno kupiłem veggie , cilchlid i krill wszystkie wielkości 1 mm , są to pokarmy bardzo szybko opadające na dno .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TOMKUD napisał:

Zamawiałem wczoraj dzisiaj już mam , szybcy jak błyskawica , martwi mnie zachowanie rybek tj. dziwnie bawią się pokarmem , wypluwają , łapią , zostawiają , karmie tropikalem , osi , naturefood i nigdy nie widziałem takiej zabawy pokarmem  i jeszcze jedno kupiłem veggie , cilchlid i krill wszystkie wielkości 1 mm , są to pokarmy bardzo szybko opadające na dno .

Kilkakrotnie było pisane na forum że nowy pokarm trzeba wprowadzać stopniowo do diety,i to zapewne jest powód takiego zachowania ryb...Miałem to samo w pierwsze dwa dni z pokarmem NatureFood...

Wymieszaj troszkę nowego pokarmu z tymi pokarmami które używasz i tak karm przez kilka dni...Potem spróbuj podawać tylko sam pokarm NorthFin...Będzie ok...

Jeśli chodzi o sam pokarm NorthFin to w moim przypadku ryby od razu zaczęły go konsumować bez takich zachowań jakie opisujesz...Posiadam zarówno Veggie,jak i Cichlid...U mnie ryby najbardziej reagują na Cichlid...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również pokarm otrzymałem i ryby pochłaniają go bez najmniejszego problemu a to najważniejsza kwestia. Jedynie co mnie w pewnym sensie zmartwiło to kwestia "techniczna" realizacji zamówienia. Przesyłka była darmowa tak wiem krytykować nie wypada ale moja uwag może w przyszłości oszczędzić sporo problemów w relacjach odbiorca/sprzedawca a mianowicie wysyłka była za pośrednictwem poczty w formie zwykły list priorytetowy. Bardzo ryzykowna forma wysyłki nie wiem jak będzie to rozwiązane w przyszłości mam nadzieję, że się zmieni. List zwykły czyli bez żadnego potwierdzenia, możliwości weryfikacji co się z przesyłką stało czy gdzie aktualnie się znajduje. Takie przesyłki bardzo często giną na poczcie, odpowiedzialności brak. Zamówiłem pokarm za 250 zł w przypadku zaginięcia przesyłki raczej miła rozmowa ze sprzedawcą nie będzie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ritter napisał:

Przesyłka była darmowa tak wiem krytykować nie wypada ale moja uwag może w przyszłości oszczędzić sporo problemów w relacjach odbiorca/sprzedawca a mianowicie wysyłka była za pośrednictwem poczty w formie zwykły list priorytetowy.

..obawy jak najbardziej słuszne. Ale miejmy nadzieję, że to tylko w ramach promocji aby ponieść jak najniższe koszty "darmowej " przesyłki. Pewnie później będzie wybór w możliwościach dostawy. I oby tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.