Jerry_jerry

Nowy filtr Aquael Ultramax

Rekomendowane odpowiedzi

Jerry_jerry
9 godzin temu, tom77 napisał:

Zobaczyłem na stoisku Aquaela filtr kubełkowy, który wejdzie do oferty handlowej w sierpniu (IMHO rewelacyjnie "przyjazny" dla użytkownika) - kupię go na 99%.

Sorki za off top ale możesz coś więcej napisać o tym nowym wynalazku? A może masz jakieś spy fotos? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
egon44
35 minut temu, Jerry_jerry napisał:

Sorki za off top ale możesz coś więcej napisać o tym nowym wynalazku? A może masz jakieś spy fotos? ;)

Zapewne chodzi o filtr AquaEL Ultramax...

https://www.roslinyakwariowe.pl/nowosci/aktualnosci/4553-filtr-aquael-ultramax-opinie.html

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jerry_jerry

Dzięki Andrzej.

Z tego co można wyczytać na powyższych forach to świat schodzi na psy. Filtr wpinany do WiFi? W zasadzie jestem ciekaw czy Aquael będzie traktował Ultramaxa jako następcę Unimaxa czy taką trochę zapchaj dziurę.  No ale nic. Będziemy czekać bo na razie to tylko domysły. Kultura pracy, wydajność i obsługa. Znaków zapytania dużo a odpowiedzi brak. No i cena. Ciekaw jestem czy faktycznie tym filtrom bliżej do Oase czy tak jak ktoś wspominał do HW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
karolus

Oby tylko cenowo nie odstawał za bardzo od unimaxów, no i mam nadzieje że będą wersję "offline" bo jakoś marnie widzę płacenie ~stówki za wifi w kubełku. No chyba że przez to wifi kubełek będzie mi wysyłał pełną analizę wody :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MDRAGON87

czy w tych filtrach będzie po 1 wlocie i wylocie czy po 2 jak to jest w 500 i 700 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Post_Mortem

Odnoszę wrażenie, że Ultramaxy będą czymś na wzór Fluvali serii G (G3 / G6) - wstępny opis wskazuje na zbliżoną funkcjonalność obydwu urządzeń.

Edytowane przez Post_Mortem
literówka
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pozner

Kilka informacji z WDA na temat tych filtrów. Jest jeden wlot i jeden wylot. Prefiltr jest u góry, w głowicy i można go wypiąć z głowicy, co zmniejszy częstotliwość otwierania kubła. Można wypiąć z głowicy moduł z wężami, ale takie coś to od dawna mają Tetry. Jest regulowana wydajność...moc filtra i po to jest to Wifi. Będąc na dłuższym wyjeździe będzie można obserwować wydajność filtra i w razie jej spadku, będzie można podkręcić moc. Opcja z Wifi będzie chyba tylko w wersji de Lux. Cena będzie wyższa o 50-60zł. od analogicznych Unimaxów. Filtry mają się pojawić pod koniec lipca, może połowa sierpnia.

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tom77

Pozner precyzyjnie go opisał. Na mnie największe wrażenie zrobił bardzo prosty sposób wyjęcia "niezależnego" prefiltra od góry kubła (bez babrania w zasadniczych mediach filtracji biologicznej). Prostsze to niż oddzielny prefiltr w zbiorniku. Jeśli cena nie będzie zbyt odlotowa, to na pewno go kupię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi