Cześć i witam   Jestem tutaj na forum już od kilku lat, jednakże dotychczas tylko czytałem i chłonąłem wiedzę. Jest to moje można powiedzieć trzecie akwarium z Malawi, lecz pewnie dopiero ten można nazwać biotopowym, poprzednimi chwalił się nie będę bo nie ma czym Bardziej udzielałem się na „fejsbukowej” grupie, jednakże ostatnio dostałem opierdziel od niektórych, dlaczego tylko tam, więc postanowiłem przedstawić się i Wam

Akwarium o wymiarach 144/42/65 przód + tył z Opti White z racji tego, że jest ono dwustronne w ścianie. Na bocznych ścianach tło DIY, w których schowane są wloty i wyloty z filtracji. Jak już przy niej jesteśmy to filtracja narurowa na pompie IBO BETA 25-60, 2 mechaniki z gąbkami, 4 biologi z matrixem, 1 korpus z purolitem, + do tego back up w postaci kubełka NCF 1500, w którym jest matrix i ceramika. Na piasek składają się jego 4 wymieszane rodzaje o różnej gradacji. Kamień to otoczak zielony Verde Levanto. Oświetlenie to 7 diód led 10W z soczewkami (4 białe średnio na jakieś 30% mocy, 3 niebieskie na jakieś 2% mocy) umieszczone na radiatorze, wraz ze sterownikiem zmierzch-świtu, co daje fajny efekt blików, co na zdjęciach fajnie widać, a przy filmiku to jeszcze bardziej. Do tego 2 falowniki z tunze, jeden do cyrkulacji oraz ruchu tafli, drugi ustawiony na włączanie 2 razy dziennie po godzinie do zamiatania. Woda lana do baniaka przez 5 korpusów (mechanik, 2x węgiel, mechanik, puro). Obsada od jakiegoś miesiąca oczywiście do redukcji: 10 Metriaclima Msobo Magunga
10 Cynotilapia hara Gallireya Reef
10 Labeotropheus Trewavasae Chilumba
10 Pseudotropheus Acei Luwala