Skocz do zawartości

Domowe jadło, ale jakie ?


Stefek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2018 o 15:03, piotriola napisał:

Witaj jak dla mnie to przeczytałeś ,, po łepkach"

Dziękuję za opinię ;) 

W dniu 14.05.2018 o 15:03, piotriola napisał:

"Należy jednak pamiętać, że wszystkie te wielokolorowe, wielosmakowe i wieloskładnikowe płatki, tabletki i granulaty nigdy nie są w pełni uniwersalne, tzn. nie mogą w całej rozciągłości zaspokoić potrzeb twoich ryb, dlatego nawet najlepszy pokarm musi być urozmaicany.  ,,

To cytat z linku który podałeś, chyba nie będziesz na mnie zły.
Znam opinie że warzywa, kiełki to szlachetny dodatek do diety.

Tak jak pisałem w pierwszym moim wpisie w tym temacie,owszem można podawać warzywa jako dodatek do diety ryb i to nie podlega wątpliwości...Wiadomo są zwolennicy i przeciwnicy...

Ty z tego co wnioskuję po Twoich wpisach stosujesz jako dodatek do diety ryb warzywa i szanuję to...Zapewne jakieś pokarmy suche też podajesz...I to też szanuję...

Ale...to nie znaczy że pokarmy suche nie zaspokoją w zupełności potrzeb żywieniowych naszych ryb...Oczywiście wskazane by było karmiąc samym suchym gotowym pokarmem(granulki,płatki itd.) zakupić pokarmy różnych firm,z tego względu że każda firma oferująca swoje pokarmy ma w tych pokarmach inny skład dodatków odżywczych, białek, tłuszczy, witamin i minerałów...Mnie wystarczą informacje o składzie danego pokarmu na opakowaniach producentów i tym się kieruję ustalając dietę dla swoich ryb...Producenci pokarmów zapewne mają swoich ekspertów,którzy w badaniach ustalają jaki % różnych dodatków jest odpowiedni dla danego gatunku ryb tak aby zaspokoić ich potrzeby żywieniowe...

Wiesz opinie są różne,a każdy z nas ma swój pogląd i osobiste zdanie na ten temat...

Nikt z nas nie jest ekspertem żywienia ryb akwariowych i możemy jedynie dywagować na ten temat podając przykłady artykułów itp. materiałów,jak również opisywać nasze własne spostrzeżenia zdobyte w praktyce...

 

Znając życie to i tak cały ten temat utknie w martwym punkcie...

Tak na koniec napiszę jeszcze jako mój ostatni wpis w tym temacie,że z dietą ryb zawsze wychodzą kontrowersje i zawsze to sprowadza do jednego czyli sporów między nami,ale nie zaprzeczam też,że każdy z nas ma po części rację ;) 

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.