Skocz do zawartości

Życie w moim 720l - tHE PiEcE oF aFRiCA (200x60x60)


bakus_44

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, luck83 napisał:

Kamienie idealnie czyste z glonów ale..., czy te helmety nie "brudzą" Ci zbiornika? 
Czytałem w niektórych tematach, że potrafią zostawiać po sobie jakieś jaja, które bardzo ciężko się zeskrobuje (nawet z szyb).

Tak, zostawiają jaja- na początku dość długi czas cieszyłem się, że tego nie robią, ale zaczęły- nie wiem od czego to zależy. Na szczęście jaja znajdują się zazwyczaj gdzieś w tylnych rogach zbiornika i na skorupach ślimaków, nie na środku frontowej szyby, także aż tak bardzo to nie przeszkadza ? Potrzebują do tego chyba spokoju, bo najsilniej "upszczona" jest okolica zasysu, czyli najwolniejszego nurtu, oraz strefa za największym kamieniem po lewej stronie (jak się przyjrzysz to na filmiku to widać 2:22-2:30)- przednią szybę i kamienie zostawiają w spokoju.

Edytowane przez bakus_44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • bakus_44 zmienił(a) tytuł na Życie w moim 720l - tHE PiEcE oF aFRiCA
  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualizacja wieczorową porą z nieco zmodyfikowanym oświetleniem.

Na filmiku efekt może wydawać się gorszy niż w poprzedniej wersji, bo wychodzi dość niebiesko, ale w rzeczywistości jestem z niego zadowolony- zawsze to jakaś odmiana. Dotychczas takie zachcianki zaspokajałem zmianą obsady, lecz tym razem chyba na dłużej pozostanę przy  mbunie (no prawie)- ich dynamika i charakterność sprawia, że nie sposób się nudzić przed akwarium. Dobór gatunków był strzałem w dziesiątkę.

Samiec msobo stał się ostatnio dość agresywny wobec samic- na szczęście ma ich dużo, ale część pływa ponadgryzana :eek: Rozważam opcję zafundowania mu konkurenta (czyt. chłopca do bicia). Może ostudziłby nieco jego natarczywość wobec pań...

Poza tym względny spokój. Demasoni mnożą się na potęgę, a 2 samce urządzają między sobą  często bardzo widowiskowe i charakterystyczne dla nich walki- są tak szybkie, że ciężko nadążyć wzrokiem. Na szczęście wielkość zbiornika i mnogość kryjówek sprawia, że przegrany ma szansę uchronić się przed rywalem i wychodzić z tych potyczek bez  uszczerbku na zdrowiu- to według mnie najciekawszy gatunek  w zbiorniku. Kilku podrostkom "demonów" udało się już dotrwać do takiej wielkości, że pływają swobodnie wśród reszty. Najmniejszą przeżywalnością cechują się żółte msobo- mimo że inkubujących samic jest zawsze sporo, to nie miałem nigdy okazji ujrzeć narybku.

2 samce protomelasów są wobec siebie póki co łagodne- walczą, ale nie robią sobie krzywdy- jak się uda to zostawię taki układ na stałę, bo pięknie się prezentują.

Gold Kawanga na razie słabo wybarwiony- może jeszcze mu się to odmieni, bo do wyjątkowo ustępliwych też nie należy.

Wisienką na torcie jest oczywiście stale i niezmiennie samiec Metriaclima Fainzilberi 'Maison Reef', mimo że jest dość statyczny- przywiązany do swojego rewiru, który od czasu do czasu zmieni, ale nie pływa po całym zbiorniku.

 

Edytowane przez bakus_44
  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pochwał. Super masz zbiornik. Kompozycyjnie bomba. Gratulacje!
Ciekawi mnie to że na kamieniach, nie masz nawet okrzemków.
Zwłaszcza jak się zmienia oświetlenie to często glony ruszają.
Pewnie azotany i fosforany masz bliskie 0.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, troad napisał:


Ciekawi mnie to że na kamieniach, nie masz nawet okrzemków.
Zwłaszcza jak się zmienia oświetlenie to często glony ruszają.
Pewnie azotany i fosforany masz bliskie 0.

Dokładnie, jak napisał kolega powyżej. Brak glonów jest w moim przypadku celowy i zamierzony :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.