kazik851

Co to za choroba?

Rekomendowane odpowiedzi

kazik851

Panowie i Panie co to za chorubsko?co zrobic zeby tego chapsa wyleczyc ?parametry nie mierzone.

IMG_20180422_203742.jpg

IMG_20180422_203752.jpg

IMG_20180422_203737.jpg

IMG_20180422_203736.jpg

Edytowane przez AndrzejGłuszyca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndrzejGłuszyca

Kazik...dostosuj się do zasad działu przynajmniej w tym zakresie w jakim możesz a będzie nam łatwiej Tobie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kazik851
Godzinę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Kazik...dostosuj się do zasad działu przynajmniej w tym zakresie w jakim możesz a będzie nam łatwiej Tobie pomóc.

Czyli?testy jutro zrobile.ryba normalnie pobiera pokarm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndrzejGłuszyca
2 minuty temu, kazik851 napisał:

Czyli?

..no tak zapomniałem wkleić link:) Już to robię:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
darkon

Tak naprawdę to parametry wody nie bardzo nam powiedzą co rybie jest. Przydało by się lepsze zdjęcie tego czegoś na łbie ryby. Bo nie bardzo widać czy to narośl, guz, nalot czy rana. Jakość zdjęcia niszczy szczegóły. Jeśli nie jesteś w stanie dać lepszego zdjęcia napisz czy to coś pojawiło się z dnia na dzień, czy rozwijało się stopniowo, jak długo, opisz jak najdokładniej wygląd i strukturę tego czegoś.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mwojciechowski47

To plaśniawka spowodowana prawdopodobnie przez grzybicę podniesienie temperatury wody do 27 stopni powinno pomóc aby nierosła wieksza.Kup tabletkę Baktopur do rozpuszczenia w wodzie i po sprawie.przerabiałem to z paletkami;-)

Edytowane przez mwojciechowski47

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kazik851

Po4 poza skala:( jeden dzien nie bylo mnie w domu i na drugi dzien takie cos.IMG_20180423_100455.thumb.jpg.e849cf2c423247f68709c7859bb86f60.jpg

IMG_20180423_101236.jpg

37 minut temu, mwojciechowski47 napisał:

To plaśniawka spowodowana prawdopodobnie przez grzybicę podniesienie temperatury wody do 27 stopni powinno pomóc aby nierosła wieksza.Kup tabletkę Baktopur do rozpuszczenia w wodzie i po sprawie.przerabiałem to z paletkami;-)

Musi byc baktopur?czy moze byc to?

1524476597234842465176.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
egon44

Najlepiej wrzuć filmik to wtedy będziemy mieli wgląd jak wygląda uraz na rybie...

Tak to możemy tylko gdybać...

Wstrzymaj się na razie z podawaniem leków,bo nie wiemy co dolega rybie...

Może to też być uraz mechaniczny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mwojciechowski47

Nie wiem jak to zadziała Baktopur to typowy środek akwarystyczny a to  lek dla ludzi może rozwalić ci florę nitryfikacyjną w akwarium .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pozner
26 minut temu, kazik851 napisał:

Po4 poza skala:( jeden dzien nie bylo mnie w domu i na drugi dzien takie cos.

To nie ma znaczenia dla ryb. Zdjęcia są kiepskiej jakości, więc opisz jak to wygląda, jak powstało, od kiedy jest. Nie zdziwił bym się, gdyby to był uraz mechaniczny. Na razie nic nie stosuj, obserwuj. Jeśli ryba normalnie się zachowuje, pobiera pokarm, jest aktywna, to nie masz czym się przejmować. Urazy mechaniczne zachodzą takim białym nalotem. Ryby często obijają się o kamienie, a to zostawia ślady. Po kilku dniach powinno się wygoić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• hilux
      Skoro zbrojniki się mnożą to pH pewnie nie przekracza 7.5. Nic dziwnego, skoro w baniaku co najmniej od lipca dalej tkwią te dwa duże  korzenie.  Filtracja wygląda na niezmienioną, pojedynczy JBL 1901, szkoda tylko rybek jakby przybyło - czterdzieści małych pyszczaków produkuje więcej odpadów niż jedna średnia  pawiooka i sum. Cztery zgony w dwa miesiące a kolega nawet nie zapyta co może robić nie tak, że mu ryby padają tylko "walczy z klarownością wody"... Całkiem fajne szkło SA/CA z drugiej ręki, zamienione na powolną umieralnię dla "delfinków i pyszaków" przez zwykłe bylejactwo i ignorancję właściciela. Wstyd. 👎  EDIT: Celowo nie owijam w bawełnę, jeśli kolega poczuje się niekomfortowo z tym co napisałem to przynajmniej będzie miał próbkę tego co sam zaserwował rybom. Może wtedy się ogarnie.
    • Lipi4
      Na pierwszym zdjęciu 3-ciej strony na głównym planie jest ryba z zapadniętymi bokami nad głową. Mi osobiście nigdy nie udało się uratować tak zagłodzonej ryby. Na pewno je, ale pewnie ma w sobie bakterie (bloat) lub pasożyty i to one zjadają wszystko co zje, ale niech się wypowiedzą osoby z większą wiedzą. Jest silna to pewne, ale zanik duży. Moim skromnym zdaniem warunki bytowe ryb do poprawy - wydajna filtracja i okresowa podmiana wody to podstawa.
    • SlavekG
      Witaj, zacznijmy od podania rodzaju filtracji jaką masz w zbiorniku i wyników testów PH, NO2 i NO3 (testy tylko i wyłącznie kropelkowe najlepiej JBL ale jak masz inne to podaj ich markę i wyniki. Ważne żeby nie były paskowe). Jak nam podasz te dane to będziemy myśleć dalej.
    • przemo-h
      To jeszcze zbyt młode ryby. Mógł celować w układ jaki chciałeś, ale to wciąż loteria. 
    • Bezprym
      Fish Magic o ile dobrze pamiętam ma odmianę selektywną, która może różnić się też od formy zwykłej,większą zawartością czerwonego pigmentu.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

• rafalniski
      To nie były maluchy tylko "starszaki" w rozmiarze ok 5-6 cm. 
    • Bezprym
      U Malawiana zamawiałem Metriaclima Callainos Ruarwe, kontakt bez problemu przez Messengera. Forma dostawy przesylką konduktorską, stresowałem się bardzo bo pierwszy raz w ten sposób zamawiałem, okazało się niepotrzebnie. Rybki dotarły w znakomitej kondycji i od razu po wpuszczeniu nabrały kolorów. Co do układu płci z góry miałem zastrzeżone że przy wielkosci 3 cm jest nie do rozróżnienia sam zresztą miałem tego świadomość. Koniec końców nie mam powodu być niezadowolony z tego sprzedawcy.   Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka        
    • Hammer
      Tak trzeba będzie zrobić, Tym bardziej że właśnie jeden musiał w nocy ostre lanie dostać, bo cały pysk poharatany. No chyba że to jakieś choróbsko wylazło? Akwarium 350L narożne.
    • Tomasz78
      Jeśli chcesz to je trzymaj. Ja oddałbym je do sklepu zoologicznego albo dał komuś. Kupiłbym młode rybki ale z innych mniejszych gatunków.  Ile litrów i jakie wymiary ma Twoje akwarium? Jeśli te brązowe rybki bez atrap to samice to na pewno nie są to  Metriaclima estherae red blue ani  Metriaclima estherae red red, bo samice tych gatunków są żółtawo-pomarańczowe. Więc prawdopodobnie te brązowe to młode samce, ale jeśli samice to z nie wiadomo z jakiego gatunku. Mam podejrzenie że to krzyżówki. Dlatego pozbyłbym się wszystkich ryb i kupił nowe, młode.
    • Hammer
      OK Dzięki. I co teraz zrobić z takim stadkiem? Ciężko będzie się pozbyć... Na dobrą sprawę to wypadałoby zostawić tylko 3 samce po jednym kolorze i ewentualnie te samice, o ile to samice, raczej tak bo nie mają atrap jajowych, dwie ledwo co. Wszystkie są podobne i wyglądają tak.    
  • Tematy

• Grafiki