Skocz do zawartości

Tropical Fd Calanus 100% zooplanktonu


Grant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z szanownego grona ma jakieś doświadczenie z w/w pokarmem?

Czy mozna stosować to jako uzupełnienie wybarwiające ? Niektóre pokarmy zawierają calanusa (np t.soft line ok 1,7%)

Podobny produkt (dadatek wybarwiający) jakim jest cyclop eeze z tego co wiem bardziej nadaje się dla krewetek niż dla ryb (bardzo drobny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mortis napisał:

Możesz spróbować, calanus podobno silnie wybarwia ryby. Sam chciałem ten pokarm stosować, ale jakoś go nie spotkałem w sklepach. 

Tutaj jest Karolu :D. Sklep godny polecenia. Nie raz robiłam w nim zakupy

https://www.clarias.pl/tropical-fd-calanus-100ml12g-100-zooplanktonu-morskiego-dla-ryb-ozdobnych-p-18981.html

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie chyba od niedawna pojawił się na półkach.

Sklep równiez polecam     ...aczkolwiek ten produkt w innych sklepach kosztuje ok 25 PLN :)

czyli raz na jakiś czas dla wszystkożercy będzie chyba odpowiedni a warto stosować zamiennie z cyklopem (liofilizowanym) ?

calanus czy cyklop? a może jednakowo wplywaja na wybarwienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, rosa1986 napisał:

Tutaj jest Karolu :D. Sklep godny polecenia. Nie raz robiłam w nim zakupy

https://www.clarias.pl/tropical-fd-calanus-100ml12g-100-zooplanktonu-morskiego-dla-ryb-ozdobnych-p-18981.html

Nie jest to pilne i wolałem sklep stacjonarny by nie płacić kosztów przesyłki. 

 

25 minut temu, Grant napisał:

 

calanus czy cyklop? a może jednakowo wplywaja na wybarwienie?

Calanusa nie próbowałem prócz w pokarmach Soft Line. Nie pamiętam za bardzo ale chyba oczlik posiada w sobie sporo substancji balastowych, które pomagają trawić pokarm. Bardziej kryl będzie pokarmem wybarwiający, ale przy mbunie raczej bym go często nie podawał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...myślisz że zawartość calanusa na poziomie 1,7% w Soft Line będzie wpływała na wybarwienie?

procentowo wydaje się dosc mało ale może "robi robotę" :)

własnie ostatnio zastanawiałem się nad dodatkowym pokarmem mniej roślinnym niż mam i takj analizowałem Soft Line Africa Herbivore vs Soft Line Marine

skład nieznacznie bardziej "mięsny". Jest min troszkę więcej wspomnianego kryla i jak podaje producent astaksantyna a w S.L.Africa chyba tego brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata temu byłem na spotkaniu Tropicala jak wypuścili linię Soft. Osoba prowadząca wykład przedstawiała Calanusa jako silny środek wybarwiający, nawet te ilości o jakich wspomniałeś. Przedstawiał jakieś liczby, procenty itp rzeczy... Ale jak to ma sprawdzić zwykły użytkownik akwarium? :D No ale czego nie robi się dla reklamy :)

Jednak tak czy owak będę chciał spróbować pokarmu, o który pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos to jest jeszcze :

Calanus FD Organic 11,3g -  Dennerle 

wielkość 2-3 mm wiec nie jest to pył i może nada się

https://www.plantagarden.pl/pokarmy-ogolne/8467-calanus-fd-organic-113g-dennerle.html

masz doświadczenie z pokarmami więc chętnie przyjmę Twoje spostrzeżenia na temat tych specyfików :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niebawem się skuszę, proces karmienia danym pokarmem trochę trwa by zobaczyć jak działa. Jednak co do pokarmów wybarwiających nie wiem jak się odnieść, czy czerwone będzie bardziej burgundowe, a niebieskie bardziej granatowe, czy kolor łuski będzie bardziej bił blaskiem. 

Były gdzieś pokazane ryby po astaksantynie, ryby żółte nabrały koloru pomarańczy, ale ile tego trzeba wsypać by barwa się zmieniła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2018 o 15:57, Mortis napisał:

Może niebawem się skuszę, proces karmienia danym pokarmem trochę trwa by zobaczyć jak działa. Jednak co do pokarmów wybarwiających nie wiem jak się odnieść, czy czerwone będzie bardziej burgundowe, a niebieskie bardziej granatowe, czy kolor łuski będzie bardziej bił blaskiem. 

Były gdzieś pokazane ryby po astaksantynie, ryby żółte nabrały koloru pomarańczy, ale ile tego trzeba wsypać by barwa się zmieniła. 

Nigdy nie zauważyłem istotnej zmiany po pokarmach wybarwiających. Ten temat był wałkowany wcześniej, łącznie z przykładami i doświadczeniami. Nie wiem czy chodzi Ci o moje Yellow które wstawiałem w tym temacie.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.