Skocz do zawartości

Placidochromis sp. Blue Otter - opis i spostrzeżenia


klekot666

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Paweł83 napisał:
Domyślam się dlaczego [mention=7984]Bartek_De[/mention] dopytuje o pochodzenie rodziców. Zapewne chodzi o te kropki. Moje małe od Tan Mal nigdy kropek nie miały. Nawet w stresie bezpośrednio po transporcie. Dorosłe samice również kropek nie miały. Pamiętam, że chyba na facebooku toczyła się dyskusja na temat różnic w kolorystyce różnych samców, w tym mojego (aktualnie Bartka) i kolegi [mention=8755]darianus[/mention]. Dla jasności dodam, że nie twierdzę że jest coś z nimi nie tak. Może to wariant geograficzny którego nie znam.

Dokładnie o te kropki mi chodzi, ale też o sam wygląd dorosłego samca.@darianus jeśli nie masz 100% pewności, to nie powinieneś rozprowadzać potomstwa i nie piszę tego złośliwie, absolutnie nie zrozum mnie źle, po prostu to może prowadzić do degeneracji gatunku. Zobacz co się stało z Saulosi.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@darianus zobacz jeszcze tu http://www.onzemalawicichliden.eu/Bestanden vissendatabase eng/Otopharynx heterodon Hai Reef eng.html moim zdaniem bardzo podobny do Twojego, białe obrzeżenie płetwy grzbietowej, wysokie czoło, dużo niebieskiego koloru.... To, że masz rybę z Holandii nie znaczy, że ktoś w hodowli nie mógł się pomylić i być może dostałeś samca całkiem innego gatunku.

@Bartek_De mój placidochromis to napewno nie Otopharynx heterodon Hai Reef :) Zobacz sobie filmik

 

To mój ogier :) Poniżej inkubująca samica.

165615442_2976388442585944_1728064562470627973_n.thumb.jpg.d46390d281f3e6878d3232e8f543ea1f.jpg

Co do kropek u młodzieży, zobacz zdjęcie młodzieży @Barszczyk, które dostał od od innego forumowicza. Mają identyczny układ kropek jak moja młodzież. Gdy ryby się oswoiły, plamki znikły.  Co Ty na to?

850424876_placidochromisblueotterbarszczyk.thumb.jpg.6ae9998e1aa713fce293706206ad4608.jpg

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotriola napisał:

Twoje ryby są mniejsze i stąd widoczne plamy.Gdy były mniejsze miały plamy dokładnie jak Twoje, poniżej fotka młodych ryb.

 

To mnie teraz bardzo pocieszyłeś. Jednak nie mam bastardów :) Już się zastanawiam, co jak zrobię z 130 sztukami mieszańców :) U moich widzę, że co niektóre sztuki gubią już kropki, ale jest to w dużej mierze zależne od nastroju ryby w danym momencie :)

Poniżej młody samczyk

258679444_placidochromisblueottermodysamiec29_03_2021.thumb.jpg.a70b3e59cb9277489b2a84823d29f583.jpg

i młoda samica

212009506_placidochromisblueottermodasamica.thumb.jpg.c42a2608d1f44f73aaac043284d8cb79.jpg

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darianus napisał:

To mnie teraz bardzo pocieszyłeś. Jednak nie mam bastardów

Masz ładne ryby, brak kropek może oznaczać że osoba zakupiła młodzież tuż po utracie plam. Ryby te należały początkowo do grupy Otopharynx, właśnie kropki to charakterystyczna cecha. Z tego co zaobserwowałem plamy zanikają u różnej wielkości ryb.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Moich spostrzeżeń ciąg dalszy. Niestety w moim przypadku układ z dwoma samcami w akwarium 540l się nie sprawdził. Tak wygląda samiec. Postanowiłem go odłowić, i dałem do akwarium 540l z copadichromis fire crest. Będzie tam miał 4 samice blue otter do dyspozycji 😉. Liczę na ciekawe obserwacje, jeśli chodzi o odbudowę płetw i wybarwienia. Ciekawe czy samiec alfa, który nie będzie miał rywala ciągle będzie pięknie wybarwiony.

 

20211205_110107.jpg

Edytowane przez darianus
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.