geralt

Młode saulosi padają

Rekomendowane odpowiedzi

geralt

@Ertos nie czekaj i zaczynaj leczenie. 

Na czas leczenia według zaleceń wyłączyłem oświetlenie i zaciemniłem akwa do pierwszej podmiany wody.  Musisz również mocno napowietrzać wodę - ja ustawiłem tak falownik, aby zaciągał powietrze.

Edytowane przez geralt
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SlavekG

@Ertos zrób wszystko według schematu włącznie z napowietrzaniem i zaciemnieniem (konieczne). Nie podawaj innych leków podczas tego leczenia. Jakiś czas temu jeden z kolegów miał podobny problem i za czyimś poleceniem leczył tymi tabsami sery i nic to nie dało. Dopiero metronidazol zadziałał. Pamiętaj żeby dobrze obliczyć dawkę leku. Masz metronidazol czy może Protocaps M?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ertos

Metronidazol kupiłem 500 mg. Wyliczyłem dawkę według Twojego przepisu mianowicie 4g na 100 l dzisiaj dolewałem kolejną dawkę 1g na 100l jutro ostatnia dawka. Akwarium napowietrzane ryby nie karmione a i też sam baniak przykryty kocami aby nic nie było widać. Dziś oświeciłem im światło na 15 min aby zobaczyć ich stan, chętnie podpływają do karmienia lecz ta jedna sztuka nadal jest apatyczna leży w nie zgadniecie gdzie :) w falowniku blisko pompki więc przepływ wody ma lecz nie wiem czy się uratuje bo nie podpływa do jedzenia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SlavekG

Dopóki żyje zawsze jest szansa. Dokończ kurację i wtedy zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ertos

A co do pokarmu jutro ostatni dzień bez podmian wody to w takim wypadku coś można im sypnąć czy raczej karmienie zacząć po tej dużej podmianie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SlavekG

Karmić możesz zacząć dopiero ósmego dnia i nie wcześniej. Po metronidazolu muszą się trochę zregenerować.

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi