Skocz do zawartości

Żywienie Labidochromis caeruleus


Bezprym

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby yellow miał się świetnie i normalnie rozwijał musiałby mieć dietę w bardzo przeważającej częś mięsną lub całkowicie mięsną,a to już dla mpangi nie jest dobre. W przeciwnym razie zaowocuje to powolnym wzrostem i yellow w tej obsadzie będzie najmniejszym gatunkiem.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 




[mention=1691]Bezprym[/mention]Swoją droga mówisz że yellow lepiej nie łączyć z pozostałym bo to mięsożerca, a koningsi to aulonocara więc chyba z założenia mięsożerca, wydawało mi się że łączeniu mbuny z aulonocarą nie jest zbyt wskazane


Miałem na myśli Metriaclimę koningsi(dawniej membe deep) nie Aulonocarę. Rybka nie tak oklepana jak saulosi, też z żółtymi samiczkami.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Bezprym said:

Żeby yellow miał się świetnie i normalnie rozwijał musiałby mieć dietę w bardzo przeważającej częś mięsną lub całkowicie mięsną,a to już dla mpangi nie jest dobre. W przeciwnym razie zaowocuje to powolnym wzrostem i yellow w tej obsadzie będzie najmniejszym gatunkiem.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


 

 


Miałem na myśli Metriaclimę koningsi(dawniej membe deep) nie Aulonocarę. Rybka nie tak oklepana jak saulosi, też z żółtymi samiczkami.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

 

Możesz to poprzeć jakimkolwiek dowodem? bo ja mogę Ci udowodnić, że moje yellowy na diecie z przewagą zielonego mają się wyśmienicie, urosły z 3cm do 12cm w przeciągu 6 miesięcy, wychodzi ponad 1cm w ciągu miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to poprzeć jakimkolwiek dowodem? bo ja mogę Ci udowodnić, że moje yellowy na diecie z przewagą zielonego mają się wyśmienicie, urosły z 3cm do 12cm w przeciągu 6 miesięcy, wychodzi ponad 1cm w ciągu miesiąca.
U mnie na diecie 50/50 rosły wolniej od Hary i Maingano. Tu na forum spotkałem się z podobnymi przypadkami. Sam dr. Pawlak w rozmowie potwierdził moje spostrzeżenie że yellow najlepiej rozwija się na diecie mięsnej. Zresztą jak może być inaczej jak dieta mięsna to naturalne dieta tej ryby.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Bezprym said:

U mnie na diecie 50/50 rosły wolniej od Hary i Maingano. Tu na forum spotkałem się z podobnymi przypadkami. Sam dr. Pawlak w rozmowie potwierdził moje spostrzeżenie że yellow najlepiej rozwija się na diecie mięsnej. Zresztą jak może być inaczej jak dieta mięsna to naturalne dieta tej ryby.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

a cóż to była za dieta 50:50 jeśli można spytać ? :) bardzo jestem ciekaw jak to policzyłeś, rozumiem, że karmiłeś ryby naturalnym pokarmem, sałatą i mięsem prosto od rzeźnika ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano pokarm dla ryb mięsozernych wieczorem dla roślinożerców,zw względu ma perfitonżerną Harę i Maingano. Dla twojej wiadomości yellow jest rybą owadożerną. Oprócz tego raz w tygodniu mrożone krewetki. 

Edytowane przez Bezprym
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, AndrzejGłuszyca said:

Bardzo proszę o zaniechanie uszczypliwości. Piszemy merytorycznie.

ok

3 minutes ago, Bezprym said:

Rano pokarm dla ryb mięsozernych wieczorem dla roślinożerców,zw względu ma perfitonżerną Harę i Maingano. Dla twojej wiadomości yellow jest rybą owadożerną. Oprócz tego raz w tygodniu mrożone krewetki. 

pokarm dla roślinożernych miał pewnie w okolicach 34-36% protein ten dla mięsożernych pewnie w okolicach 38% chyba, że karmiłeś hikari cichlid bio gold, który ma ponad 40%, tak więc jak widzisz nie jest to karmienie 50:50 nawet jeśli dawałeś krewetki raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, logralok napisał:

Możesz to poprzeć jakimkolwiek dowodem? bo ja mogę Ci udowodnić, że moje yellowy na diecie z przewagą zielonego mają się wyśmienicie, urosły z 3cm do 12cm w przeciągu 6 miesięcy, wychodzi ponad 1cm w ciągu miesiąca.

Labidochromis caeruleus to ryba, która żywi się głównie robactwem. Jeśli potrzebujesz dowodów, to polecam dobrą lekturę. Kończymy temat. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że dawałem Hikari Cichlid Gold, ponadto Northfin Cichlid Formuła i jbl spirulina 40% oraz dodatkowo OSI Maintenance Prostar i nie  robiłem głodówki.  Potem zacząłem karmić w proporcjach 60/40 rówbie bez widocznrgo efektu. W międzyczasie się wytłukły więc niedobitki sprzedałem. Logicznue że proporcje 50/50 czy 60/40 to umowne bo nie ma pokarmów czysto mięsnych lub czysto roślinnych. Pokarmy roślinne też mają w sobie dodatek składników mięsnych. 

Edytowane przez Bezprym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, logralok napisał:

Możesz to poprzeć jakimkolwiek dowodem? bo ja mogę Ci udowodnić, że moje yellowy na diecie z przewagą zielonego mają się wyśmienicie, urosły z 3cm do 12cm w przeciągu 6 miesięcy, wychodzi ponad 1cm w ciągu miesiąca.

Ja mogę , ponieważ mam je od roku , pływają z rdzawymi i socjolofi ,  3 sztuki mi zeszły po 3 miesiącach , były najmniejsze , karmiłem pokarmami tylko z fish magic bo tam kupowałem całą obsadę , rosły wolniej , dopiero jak urozmaiciłem pokarmy i dodałem pokarm mięsny wystrzeliły do góry , ale możliwe , że i tak to by się stało , masz może ryby z innego źródła i one trochę inaczej się rozwijają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Bezprym said:

Tak się składa że dawałem Hikari Cichlid Gold, ponadto Northfin Cichlid Formuła i jbl spirulina 40% oraz dodatkowo OSI Maintenance Prostar i nie  robiłem głodówki.  Potem zacząłem karmić w proporcjach 60/40 rówbie bez widocznrgo efektu. W międzyczasie się wytłukły więc niedobitki sprzedałem. Logicznue że proporcje 50/50 czy 60/40 to umowne bo nie ma pokarmów czysto mięsnych lub czysto roślinnych. Pokarmy roślinne też mają w sobie dodatek składników mięsnych. 

oczywiście, że są pokarmy czysto roślinne jak również czyto mięsne ;) sam wspomniałeś, że podawałeś krewetki, z pokarmów czysto roślinnych masz chociażby to 

Image result for algae food seaweed fish

3 hours ago, TOMKUD said:

Ja mogę , ponieważ mam je od roku , pływają z rdzawymi i socjolofi ,  3 sztuki mi zeszły po 3 miesiącach , były najmniejsze , karmiłem pokarmami tylko z fish magic bo tam kupowałem całą obsadę , rosły wolniej , dopiero jak urozmaiciłem pokarmy i dodałem pokarm mięsny wystrzeliły do góry , ale możliwe , że i tak to by się stało , masz może ryby z innego źródła i one trochę inaczej się rozwijają .

ja nie karmię pokarmami z fish magic, używam tylko i wyłącznie sprawdzonych i przetestowanych produktów, karmię NLS, NorthFin, Vitalis, Julian Sprungs. 

Mam w zbiorniku ponad 50 ryb o przeróżnych potrzebach żywieniowych, od typowych mięsożerców po typowych roślinożerców. Od początku zalania tego zbiornika do dnia dzisiejszego, czyli ponad 15 miesięcy, żadna ryba nie padła. Ryby rosną w miarę równo, nie wiem czy rosłyby lepiej gdybym podawał im pokarm typowo mięsny, jak np kawałki ryb czy owady, ale uważam, że niczego im nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.