krystiann

Jaki falownik do 240l

Rekomendowane odpowiedzi

krystiann

No właśnie a u mnie jest cichy tyrkot wyjąłem nasmarowałem i nic, dalej  tyrka kręciłem wirnikiem ale  nic nie pociera o obudowę.Nie wiem reklamować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rafalniski

Zerknij tutaj

U mnie słychać buczenie tylko w wybranych trybach: W2 i ELSE. 

Tyrkotanie może powodować luźny kabel który może przenosić drgania. 

Po pewnym czasie bilogia sama naturalnie "nasmaruje" cyrkylator. 

Edytowane przez rafalniski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krystiann

JESZCZE TAKA CIEKAWOSTKA...Mam znajomego szklarza który kleji akwa powiedział mi że ustawienie falownika na tryb W1 W2, OKROPNIE OBCIĄŻY szyby w akwarium, że mocny falownik może rozepchać nawet szyby :huh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
logralok
W dniu 16/03/2018 o 19:21, krystiann napisał:

JESZCZE TAKA CIEKAWOSTKA...Mam znajomego szklarza który kleji akwa powiedział mi że ustawienie falownika na tryb W1 W2, OKROPNIE OBCIĄŻY szyby w akwarium, że mocny falownik może rozepchać nawet szyby :huh:

•  

Nie może rozepchać szyb, ale jak sobie ustawisz "długą falę" w takim mocnym falowniku i masz duży, ciężki baniak na kiepskiej szafce z mdf-u, zamiast stelarza to czysto teoretycznie takie bujanie mogłoby z czasem poskładać taką szafeczkę, ale to oczywiście tylko teoria ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• egon44
      Pseudotropheus sp. „acei” Luwala 
    • egon44
      Witaj! Ilość piasku uzależniona jest od tego jaką aranżację zamierzasz posiadać z kamieni,tu mam na myśli czy chodzi o gruzowisko skalne dla mbuny,czy parę szt kamieni z większą przewagą piasku dla non-mbuny... Myślę że około 40kg wystarczy aby otrzymać 3cm grubości warstwę piasku...
    • iquitos68
      Faktycznie u mnie Mylochromisy są na końcu hierarchii. Nie widziałem, żeby samiec pokazał pazurki innej rybie poza samicą swojego gatunku.   
    • Pawel1986
      Witam wszystkich.  Mam na imię Paweł i po rocznej przygodzie z "małym Malawi" (100l), jestem na etapie przeprowadzki do zbiornika 300l. Na tą chwilę moja wiedza zarówno o samych rybach jak i właściwym dla nich środowisku życia jest jeszcze znikoma ale dosyć długo śledzę już forum i dzięki Waszym postom coś niecoś zaczynam rozumieć.  Na tą chwilę jestem na etapie zakupu sprzętu do akwarium.  Samo akwarium jakie wybrałem to 120x50x50 z szyb Optiwhite zakończone koroną z białego szkła. Oświetlenie ledowe białe + kolorowe dla roślin (o ile można w to wierzyć). Fakt że roślin zbyt wiele nie przewiduję ale niech już będzie... Na tą chwilę zakupiłem też filtr zewnętrzny Aquael Unimax 500 (jeszcze nie podłączyłem) oraz "ustrojstwo do napełniania akwarium" rekomendowane na forum. Dodam że złożyłem i jest świetne. Kupiłem także piasek do piaskownic firmy Sobex z LeroyMerlin który po wypłukaniu mam zamiar wsypać na dno. Co do kamieni raczej użyje serpentynitu oraz drugiego rodzaju (nazwy nie pamiętam) jaki miałem w poprzednim akwa oraz na zapasie piwnicznym:)  To tyle o mnie oraz z grubsza o moim akwariowym projekcie:)  Poniżej zdjęcia nowego akwarium oraz starego  
    • spiochu
      No no, u mnie też tak "gadają"...
    • pozner
      Mylochromisy z tego co wiem, to dość delikatne i spokojne ryby. Ciekawe czy Ci samce się wybarwią przy tej obsadzie.
    • Bosman
      Witam zmieniam baniak z 150 na 350 litrów mam pytanie ile potrzebuje kilogramów piasku na ten baniak  
    • pozner
      Oglądam ten filmik i moją uwagę zwróciły te dziwne dźwięki. Nie słyszałem ich w czasie nagrywania, dopiero po nagraniu je usłyszałem. Domyślam się, że to są "głosy" Synodontisów. Gdzieś kiedyś czytałem, że Synodontisy wydają takie dźwięki...swoista rozmowa.
    • rekawiczka
      Korpusy kupilem na allegro. Wybrałem wersję an 3/4 cala oraz takie kształtki - https://sklep.wodbud.com.pl/pl/p/Zlaczka-PVC-U-25-x-32-x-1-GZ-KIFV/523. Wkręcasz taka kształtkę w korpus a na nia nachodzi rura 32mm, co pozwala Ci zaoszczedzić troche miejsca. Tak mam zrobione u siebie, a patent podpowiedział mi @aurban6.  Zawsze mozesz rozwazyc redukcje
    • Mortis
      Na Pseudotropheus elongatus Mphanga rzuć okiem. 
  • Tematy

• Grafiki