• ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• MarcinKoz
      Panowie/Panie mam pytanie Orientuje się ktoś czy do zasilania Eheima 2078 muszę kupować oryginalny zasilacz czy wystarczy że dokupię jaki kolwiek inny zasilacz 24v 2A . Oryginalny to koszt 250 zł , zamiennik 40 zł i nie wiem czy czymś się różnią czy płaci się za firmę . Może ktoś jest kto zna się na prądzie .
    • piotriola
      Ryby te zawsze będą głodne, ile karmy podasz tyle zjedzą. Pamiętaj że stosujesz pokarmy skondensowane, są one bardziej tuczące niż to co ryby zjedzą w naturalnym środowisku. Umiar to droga do sukcesu, kiedy ryby pływają dynamicznie to dobry znak i możesz spać spokojnie. Zerknij ile potrzeba robali na kg pokarmu liofilizowanego, może zobrazuję tym linkiem o co mi chodzi. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwig3vLJrd3eAhWihKYKHWczBWkQFjAFegQIAhAB&url=https%3A%2F%2Fallegro.pl%2Ftubifex-liofilizowany-30g-naturalny-pokarm-i1835604607.html&usg=AOvVaw27qrpJ2I56ufIrFyCqVSmi
    • Piotr775
      Ile ludzi tyle opini. Jeden ma dobre doswiadczenie inny mieszane a jeszcze inny takie jak ja,czyli bardzo złe. 
    • MaciekMaciek
      Czyli masz po prostu wiekszą komore smieciową, dobrze rozumiem?
    • luck83
      Zdecydowanie nie zgadzam się z przedmówcą. Zamawiałem ostatnio (tydzień temu) niemal 20 ryb od Malawiana. W ani jednej sekundzie nie poczułem się zlekceważony, zapomniany, itd. Przez cały proces zamówienia (a dodam, że ryby ściągane były z hodowli z Czech), odczułem pełen profesjonalizm. Ryby przyjechały w doskonałej kondycji, każda jedna jest wysokiej jakości. Otrzymałem poradę zarówno w trakcie procesu realizacji zamówienia, jak i po (dietetyka ryb). 
      Jest wielce prawdopodobne, że kolejne zamówienie będę również realizował z Malawianem.
    • Piotr775
      Wiec i moje doswiadczenie. A raczej to co powinno nim byc. Myślałem sobie ze skoro facet zyje ze sprzedazy ryb,ma swoją firmę,stronę internetową, pocztę więc z kontaktem nie bedzie problemu. Z racji tego że wolę byc zawsze w jakiś sposób zabezpieczony postanowiłem do niego napisać. I tylko tyle mojego  doświadczenia co wysłanie do niego 2 wiadomosci na poczte. Było to ponad 2 miesiace temu. Nä żadną wiadomość nie odpowiedział. Tylko proszę nie myślec ze coś pomyliłem, zamawiałem 2 razy rybki w FishMegic i 1 u Darka Gaży,i w obu przypadkach kontakt z panami był na wzorowym poziomie. A tu jak by człowiek pisał do sciany. To jest nie profesjonalne traktowanie klienta,olewanie go i nie dbanie o własne interesy. Dla mnie to nie hodowca tylko tandetny amator. I osobiscie nigdy od niego nie zakupię żadnej rybki. Choć ofertę ma interesującą. 
    • Jerry_jerry
      Rozumiem nie namawiam. Czasami ktoś z zewnątrz dostrzega to czego sami nie widzimy. W takim razie jeśli wymiary 120x30x50 to jeden gatunek saulosi z dwoma samcami i ok. 8 samicami. Albo dwa gatunki haremy czyli 1+3/4. Sam pisałeś, że wysokość Ciebie nie ogranicza więc może pójść w tym kierunku?
    • tabelpl
      Jeśli miałbym taka możliwość to bym nie zakładał tematu płytkiego akwarium tylko odrazu czytał na temat i sąd do akwarium pełno wymiarowego
    • Jerry_jerry
      To może jeszcze mały edit. Przy wymiarach 120x30x40 masz akwa 140 litrów i tylko jeden gatunek czyli Saulosi. A gdybyś jednak cosik powiększył do powiedzmy 120x40x60 to już prawie 300 litrów no i trzy gatunki. Myśl i komibuj.  Jeżeli z tyłu masz komin to może z przodu? Chociaż z wysokością powalcz. Tutaj nie ma hamulców - no może finansowe.  Spójrz na poniższy temat. Dwa pięknie wkomponowane akwaria.   
    • tabelpl
      Jak wcześniej pisałem nie da się nic zrobić z szerokością bo z tyłu jest komin. Akwarium zostaje 120x30x50. Nic innego nie wymyślę. Nie wiem tylko czemu temat został przeniesiony skoro pisałem wcześniej że z szerokością i długością nic nie zrobię
  • Tematy

• Grafiki