odysea6

Ciągnące się gowienko

Rekomendowane odpowiedzi

odysea6

Witam, na forum jestem nowa i od niedawna mam pyszczaki. Ostatnio kupiłam takiego (nie wiem jaka to odmiana) i w sumie odkąd go/ja mam ciągle ciąga się za nią gówienko. Podawałam preparat na nicienie ( nie pamiętam nazwy ale był różowy i chyba na c) ale to nic nie pomogło. Mniejsze rybki mają podobny problem a większych to nie rusza. Jak mogę ją wyleczyć? Ktoś pomoze

IMG_20180122_162150.jpg

IMG_20180122_162203.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndrzejGłuszyca

..witam koleżankę na forum.

Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć na temat choroby to uzupełnij wpis o to co możesz a jest w linku poniżej  a tym samy ułatwisz nam pomoc Tobie. Jak nie znasz parametrów to podaj to co możesz:

Zdjęcie z tą rybą wrzuć do działu IDENTYFIKACJA. Jak już będziesz wiedzieć co to za ryba to pomożemy Ci dobrać odpowiedni pokarm.

Takie odchody są skutkiem przekarmienia  albo źle dobranego pokarmu. No to koleżanko do dzieła:)

Edytowane przez AndrzejGłuszyca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
odysea6

Moje akwarium ma około 112l, zamieszkują je 3 duże pyszczaki Yellowstone, 3 małe, 1 ten z problemem, 4 bocje i 2 glonojady. Woda ma około 25*C i około 7,6 ph. Karmione są płatami Malawi, granulkami Malawi, lasonogami i sporadycznie świeżym ogórkiem. Woda jest podmieniana raz na tydzień półtora tak ze 20-30%. Filtracja? Nie mam pojęcia. Mam filtr który jest pod wodą i ma gabke. Więcej grzechów nie pamiętam ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
odysea6

Wiem że akwarium jest za małe i obsada zła, ale kupiłam akwarium już z tymi rybkami i szczerze poprzedni właściciel jeszcze gorzej je chodował bo z roślinnością i bez kamieni wapieni. W zoologicznym rozmawiałam z panem który się zna to mówił że to nic nie szkodzi że są glinki i bocje bo one nie przeszkadzają. Trudno mi jest je dobrze chodować jak każdy mówi lub pisze co innego

Edytowane przez AndrzejGłuszyca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndrzejGłuszyca

Panowie..koleżanka teraz potrzebuje porady na temat choroby a nie zakupów. Trzymajmy się tego:)

@odysea6 w dziale IDENTYFIKACJA kolega powiedział Ci co to za ryba. Moja rada jest taka: załóż w odpowiednim dziale temat o karmieniu a w dziale OBSADY temat o swojej obsadzie. Tam sieę dowiesz jakie ryby trzymać i jak je karmić . I sprawa będzie rozwiązana pod warunkiem ,ze posłuchasz naszych rad. Ale i tak  aby sobie z problemem poradzić to będziesz musiała zmienić swoją obsadę z powodu jak Ci kolega wyżej napisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• MarcinKoz
      Panowie/Panie mam pytanie Orientuje się ktoś czy do zasilania Eheima 2078 muszę kupować oryginalny zasilacz czy wystarczy że dokupię jaki kolwiek inny zasilacz 24v 2A . Oryginalny to koszt 250 zł , zamiennik 40 zł i nie wiem czy czymś się różnią czy płaci się za firmę . Może ktoś jest kto zna się na prądzie .
    • piotriola
      Ryby te zawsze będą głodne, ile karmy podasz tyle zjedzą. Pamiętaj że stosujesz pokarmy skondensowane, są one bardziej tuczące niż to co ryby zjedzą w naturalnym środowisku. Umiar to droga do sukcesu, kiedy ryby pływają dynamicznie to dobry znak i możesz spać spokojnie. Zerknij ile potrzeba robali na kg pokarmu liofilizowanego, może zobrazuję tym linkiem o co mi chodzi. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwig3vLJrd3eAhWihKYKHWczBWkQFjAFegQIAhAB&url=https%3A%2F%2Fallegro.pl%2Ftubifex-liofilizowany-30g-naturalny-pokarm-i1835604607.html&usg=AOvVaw27qrpJ2I56ufIrFyCqVSmi
    • Piotr775
      Ile ludzi tyle opini. Jeden ma dobre doswiadczenie inny mieszane a jeszcze inny takie jak ja,czyli bardzo złe. 
    • MaciekMaciek
      Czyli masz po prostu wiekszą komore smieciową, dobrze rozumiem?
    • luck83
      Zdecydowanie nie zgadzam się z przedmówcą. Zamawiałem ostatnio (tydzień temu) niemal 20 ryb od Malawiana. W ani jednej sekundzie nie poczułem się zlekceważony, zapomniany, itd. Przez cały proces zamówienia (a dodam, że ryby ściągane były z hodowli z Czech), odczułem pełen profesjonalizm. Ryby przyjechały w doskonałej kondycji, każda jedna jest wysokiej jakości. Otrzymałem poradę zarówno w trakcie procesu realizacji zamówienia, jak i po (dietetyka ryb). 
      Jest wielce prawdopodobne, że kolejne zamówienie będę również realizował z Malawianem.
    • Piotr775
      Wiec i moje doswiadczenie. A raczej to co powinno nim byc. Myślałem sobie ze skoro facet zyje ze sprzedazy ryb,ma swoją firmę,stronę internetową, pocztę więc z kontaktem nie bedzie problemu. Z racji tego że wolę byc zawsze w jakiś sposób zabezpieczony postanowiłem do niego napisać. I tylko tyle mojego  doświadczenia co wysłanie do niego 2 wiadomosci na poczte. Było to ponad 2 miesiace temu. Nä żadną wiadomość nie odpowiedział. Tylko proszę nie myślec ze coś pomyliłem, zamawiałem 2 razy rybki w FishMegic i 1 u Darka Gaży,i w obu przypadkach kontakt z panami był na wzorowym poziomie. A tu jak by człowiek pisał do sciany. To jest nie profesjonalne traktowanie klienta,olewanie go i nie dbanie o własne interesy. Dla mnie to nie hodowca tylko tandetny amator. I osobiscie nigdy od niego nie zakupię żadnej rybki. Choć ofertę ma interesującą. 
    • Jerry_jerry
      Rozumiem nie namawiam. Czasami ktoś z zewnątrz dostrzega to czego sami nie widzimy. W takim razie jeśli wymiary 120x30x50 to jeden gatunek saulosi z dwoma samcami i ok. 8 samicami. Albo dwa gatunki haremy czyli 1+3/4. Sam pisałeś, że wysokość Ciebie nie ogranicza więc może pójść w tym kierunku?
    • tabelpl
      Jeśli miałbym taka możliwość to bym nie zakładał tematu płytkiego akwarium tylko odrazu czytał na temat i sąd do akwarium pełno wymiarowego
    • Jerry_jerry
      To może jeszcze mały edit. Przy wymiarach 120x30x40 masz akwa 140 litrów i tylko jeden gatunek czyli Saulosi. A gdybyś jednak cosik powiększył do powiedzmy 120x40x60 to już prawie 300 litrów no i trzy gatunki. Myśl i komibuj.  Jeżeli z tyłu masz komin to może z przodu? Chociaż z wysokością powalcz. Tutaj nie ma hamulców - no może finansowe.  Spójrz na poniższy temat. Dwa pięknie wkomponowane akwaria.   
    • tabelpl
      Jak wcześniej pisałem nie da się nic zrobić z szerokością bo z tyłu jest komin. Akwarium zostaje 120x30x50. Nic innego nie wymyślę. Nie wiem tylko czemu temat został przeniesiony skoro pisałem wcześniej że z szerokością i długością nic nie zrobię
  • Tematy

• Grafiki