Skocz do zawartości

Ciągnące się gowienko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum jestem nowa i od niedawna mam pyszczaki. Ostatnio kupiłam takiego (nie wiem jaka to odmiana) i w sumie odkąd go/ja mam ciągle ciąga się za nią gówienko. Podawałam preparat na nicienie ( nie pamiętam nazwy ale był różowy i chyba na c) ale to nic nie pomogło. Mniejsze rybki mają podobny problem a większych to nie rusza. Jak mogę ją wyleczyć? Ktoś pomoze

IMG_20180122_162150.jpg

IMG_20180122_162203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..witam koleżankę na forum.

Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć na temat choroby to uzupełnij wpis o to co możesz a jest w linku poniżej  a tym samy ułatwisz nam pomoc Tobie. Jak nie znasz parametrów to podaj to co możesz:

 

Zdjęcie z tą rybą wrzuć do działu IDENTYFIKACJA. Jak już będziesz wiedzieć co to za ryba to pomożemy Ci dobrać odpowiedni pokarm.

Takie odchody są skutkiem przekarmienia  albo źle dobranego pokarmu. No to koleżanko do dzieła:)

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium ma około 112l, zamieszkują je 3 duże pyszczaki Yellowstone, 3 małe, 1 ten z problemem, 4 bocje i 2 glonojady. Woda ma około 25*C i około 7,6 ph. Karmione są płatami Malawi, granulkami Malawi, lasonogami i sporadycznie świeżym ogórkiem. Woda jest podmieniana raz na tydzień półtora tak ze 20-30%. Filtracja? Nie mam pojęcia. Mam filtr który jest pod wodą i ma gabke. Więcej grzechów nie pamiętam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że akwarium jest za małe i obsada zła, ale kupiłam akwarium już z tymi rybkami i szczerze poprzedni właściciel jeszcze gorzej je chodował bo z roślinnością i bez kamieni wapieni. W zoologicznym rozmawiałam z panem który się zna to mówił że to nic nie szkodzi że są glinki i bocje bo one nie przeszkadzają. Trudno mi jest je dobrze chodować jak każdy mówi lub pisze co innego

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie..koleżanka teraz potrzebuje porady na temat choroby a nie zakupów. Trzymajmy się tego:)

@odysea6 w dziale IDENTYFIKACJA kolega powiedział Ci co to za ryba. Moja rada jest taka: załóż w odpowiednim dziale temat o karmieniu a w dziale OBSADY temat o swojej obsadzie. Tam sieę dowiesz jakie ryby trzymać i jak je karmić . I sprawa będzie rozwiązana pod warunkiem ,ze posłuchasz naszych rad. Ale i tak  aby sobie z problemem poradzić to będziesz musiała zmienić swoją obsadę z powodu jak Ci kolega wyżej napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.