Skocz do zawartości

Głośna praca nowego unimaxa 500


KuśmiR

Rekomendowane odpowiedzi

Po zalaniu akwarium wodą i włączeniu owego filtra wedle instrukcji ten znacząco hałasuje :/ Zarówno gdy wstawiony jest w szafce, jak i poza nią. W tej chwili wystawiony jest przed szafkę a jego wszystkie 4 wężyki są luźno podłączone do akwarium. Filtr przechylałem na lewo, prawo, góra dół i już nawet żadne powietrze nie wylatuje. Postawiłem owy filtr nawet na styropianie i nadal lipa. Z tego co czytałem to filtr ten miał być bezgłośny, a jest wręcz przeciwnie. Co mam robić w takiej sytuacji wysyłać go na gwarancję? Bo zwrot raczej nie wchodzi w grę skoro dociąłem ten wężyk na 4 małe.. Czy może ta "bezgłośna" praca o której czytałem to po prostu kit i wtopiłem ponad 5 stówek w błoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym z sposobów wyciszenia kubła w szafce jest postawienie go na podkładce izolacyjnej tłumiące wibracje może  to być grubsza gąbka, mata antywibracyjna z gumy, kartony po jajkach ( o dziwo to też działa), karimata, możesz zrobić jakieś dodatkowe stopki antywibracyjne itp...

Nadaje się praktycznie wszystko co jest elastyczne, tłumi i jak najmniej przenosi drgania na podłoże.

A i sama szafka może działać jako pudło rezonansowe, trzeba kombinować z wyciszaniem na wszelkie możliwe sposoby. Oczywiście pomijam tu defekt samego filtra (wirnika ) bo tego nic nie wyciszy.

Trudne życie dla ludzi którzy jak ja nienawidzą irytujących dzwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

daj mu czasu trochę powinien,się uspokoić :)

podaj co w koszyki wsadziłeś ,może ma opór za mocny dlatego buczy ;)

 

Nadał go słychać:( Po 7-8 godzinach od uruchomienia. A w szafce podejrzewam będzie jeszcze gorzej. Koszyki właśnie wyczyściłem i zostawiłem jeden z gąbką, reszta jest pusta.

5 godzin temu, egon44 napisał:

Zalałeś wodą Unimaxa przed uruchomieniem? 

Oczywiście, zalałem po korek i nałożyłem pokrywę. Kolejno wg instrukcji, czyli przekrecenie tego uchwytu u góry na "service" kolejno wypompowywanie powietrza ta pompeczką i szybkie przekręcenie go na pierwotną pozycję. Podczas gdy woda w akwarium nalana była do pełna a "zasysy" były w wodzie ofc.

5 godzin temu, KrisT napisał:

jednym z sposobów wyciszenia kubła w szafce jest postawienie go na podkładce izolacyjnej tłumiące wibracje może  to być grubsza gąbka, mata antywibracyjna z gumy, kartony po jajkach ( o dziwo to też działa), karimata, możesz zrobić jakieś dodatkowe stopki antywibracyjne itp...

Nadaje się praktycznie wszystko co jest elastyczne, tłumi i jak najmniej przenosi drgania na podłoże.

A i sama szafka może działać jako pudło rezonansowe, trzeba kombinować z wyciszaniem na wszelkie możliwe sposoby. Oczywiście pomijam tu defekt samego filtra (wirnika ) bo tego nic nie wyciszy.

Trudne życie dla ludzi którzy jak ja nienawidzą irytujących dzwięków.

Tyle że kubeł stoi teraz PRZED szafką i nadał słyszę jego prace:/ a pod nim położyłem styropian, bo bez niego to już w ogóle hałasuje.

4 godziny temu, Robson79 napisał:

Ja miałem unimaxa 700 i był bezgłośny ale po zalaniu trzeba było go odpowietrzyć pompką i tyle... Nie miałem wyciszonej szafki i węże też nie były niczym odizolowane od szafki... Po prostu był a błoga cisza...

To utwierdza mnie w przekonaniu że to mój model jest jakiś nie tegez :/ Bo u mnie o błogiej ciszy nie ma mowy. Siedzę teraz jakieś 4m przy komputerze którego wentylatory dają o sobie znać a tego bydlaka i tak słyszę jak chodzi.

Edytowane przez KuśmiR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zajrzyj do głowicy do wirnika. Może być  zbyt lekko dokręcony lub zbyt ciasno. przy okazji dodaj wazeliny na ośkę. Może pomóc ale nie musi bo może mieć jakąś wadę..Ale spróbuj tego co napisałem..tak zawsze robię jak z biegiem czasu mój zaczyna hałasować..Ale mam inny filtr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KuśmiR napisał:

Oczywiście, zalałem po korek i nałożyłem pokrywę. Kolejno wg instrukcji, czyli przekrecenie tego uchwytu u góry na "service" kolejno wypompowywanie powietrza ta pompeczką i szybkie przekręcenie go na pierwotną pozycję. Podczas gdy woda w akwarium nalana była do pełna a "zasysy" były w wodzie ofc.

Rozumiem...

Ja bym jednak zajrzał do wirnika tak jak również napisał kolega @AndrzejGłuszyca...

W najgorszym wypadku może być pęknięty wirnik lub ośka...

Zobaczyć nie zaszkodzi a przy okazji nasmarujesz wazeliną wirnik...

To nowy filtr więc musisz dać mu czas na dotarcie się...

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Unimaxa 500 u siebie i to nie mit nie słuchać go wcale!
Pytanie czy te odgłosy to warkot czy bulgotanie?

Tak jak koledzy wcześniej pisali najlepiej zajrzeć do środka i zobaczyć czy wszystko jest ok.
Rozebranie jest bardzo proste - patrz foto - delikatnie odkręcasz obie osłony wirnika - albo w prawo albo w lewo już nie pamiętam :) - jak je zdejmiesz możesz sprawdzić, czy wirnik swobodnie się obraca i o nic nie haczy.
Niebieską strzałką zaznaczyłem miejsce gdzie powinna być podłączona rurka odpowietrzająca - jej drugi koniec powinien być wciśnięty pod pokrywe - możliwe, że to ci spadło, filtr nie może się odpowietrzyć i właśnie powietrze bulgocze w środku.

U500_silnik.thumb.jpg.5bb79514be3233001c8c455939f167f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety z unimaxem 500 mam też złe wspomnienia.Głośno "buczał". Nie pomogła wymiana wirników ani nawet wymiana całej pokrywy.Mój temat gdzieś tu na forum jest.

Teraz mam Eheima 2275 i Święty spokój.

 

Edytowane przez GOLUMN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.