Rekomendowane odpowiedzi

spiochu
Oby nie mdoki馃ぃ
Pozdrawiam
Dawaj je. Wiesz, 偶e BombeL si臋 nie zna bo m艂ody jeszcze jest.

Wys艂ane z telefonu

• Haha 1

Udost臋pnij t臋 odpowied藕

Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
BombeL
16 minut temu, spiochu napisa艂:

Dawaj je. Wiesz, 偶e BombeL si臋 nie zna bo m艂ody jeszcze jest. emoji14.png

Wys艂ane z telefonu

Haha .... zapomnia艂e艣 doda膰......., i bez nadwagi馃槢馃ぃ

Udost臋pnij t臋 odpowied藕

Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋 lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Za艂贸偶 nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si臋

Zaloguj si臋

Posiadasz ju偶 konto? Zaloguj si臋 poni偶ej.

Zaloguj si臋

• Przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

• hilux
      Skoro zbrojniki si臋 mno偶膮 to pH pewnie nie przekracza 7.5. Nic dziwnego, skoro w baniaku co najmniej od lipca dalej tkwi膮 te dwa du偶e聽 korzenie.聽 Filtracja wygl膮da na niezmienion膮, pojedynczy JBL 1901, szkoda tylko rybek jakby przyby艂o -聽czterdzie艣ci ma艂ych pyszczak贸w produkuje wi臋cej odpad贸w ni偶 jedna 艣rednia聽 pawiooka i sum. Cztery zgony w dwa miesi膮ce a kolega nawet nie zapyta聽co mo偶e robi膰 nie tak, 偶e mu ryby padaj膮 tylko "walczy z klarowno艣ci膮 wody"... Ca艂kiem fajne szk艂o SA/CA z drugiej r臋ki, zamienione na powoln膮 umieralni臋 dla "delfink贸w i pyszak贸w" przez zwyk艂e bylejactwo i ignorancj臋 w艂a艣ciciela. Wstyd.聽馃憥 聽EDIT: Celowo nie owijam w bawe艂n臋, je艣li kolega poczuje si臋 niekomfortowo z tym co napisa艂em to przynajmniej b臋dzie mia艂 pr贸bk臋 tego co sam zaserwowa艂 rybom. Mo偶e wtedy si臋 ogarnie.
    • Lipi4
      Na pierwszym zdj臋ciu 3-ciej strony na g艂贸wnym planie jest ryba z zapadni臋tymi bokami nad g艂ow膮. Mi osobi艣cie nigdy nie uda艂o si臋 uratowa膰 tak zag艂odzonej ryby. Na pewno je, ale pewnie ma w sobie bakterie (bloat) lub paso偶yty i to one zjadaj膮 wszystko co zje, ale niech si臋 wypowiedz膮 osoby z wi臋ksz膮 wiedz膮. Jest silna to pewne, ale zanik du偶y. Moim skromnym zdaniem warunki bytowe ryb do poprawy - wydajna filtracja i okresowa podmiana wody to podstawa.
    • SlavekG
      Witaj, zacznijmy od podania rodzaju filtracji jak膮 masz w zbiorniku i wynik贸w test贸w PH, NO2 i NO3 (testy tylko i wy艂膮cznie kropelkowe najlepiej JBL ale jak masz inne to podaj ich mark臋 i wyniki. Wa偶ne 偶eby nie by艂y paskowe). Jak nam podasz te dane to b臋dziemy my艣le膰 dalej.
    • przemo-h
      To jeszcze zbyt m艂ode ryby. M贸g艂 celowa膰 w uk艂ad jaki chcia艂e艣, ale to wci膮偶 loteria.聽
    • Bezprym
      Fish Magic o ile dobrze pami臋tam ma odmian臋 selektywn膮, kt贸ra mo偶e r贸偶ni膰 si臋 te偶 od formy zwyk艂ej,wi臋ksz膮 zawarto艣ci膮 czerwonego pigmentu.

Wys艂ane z mojego LG-H850 przy u偶yciu Tapatalka

• rafalniski
      To nie by艂y maluchy tylko "starszaki" w rozmiarze ok 5-6 cm.聽
    • Bezprym
      U Malawiana zamawia艂em Metriaclima Callainos Ruarwe, kontakt bez problemu przez Messengera. Forma dostawy przesylk膮 konduktorsk膮, stresowa艂em si臋 bardzo bo pierwszy raz w ten spos贸b zamawia艂em, okaza艂o si臋 niepotrzebnie. Rybki dotar艂y w znakomitej kondycji i od razu po wpuszczeniu nabra艂y kolor贸w. Co do uk艂adu p艂ci z g贸ry mia艂em zastrze偶one 偶e przy wielkosci 3 cm jest nie do rozr贸偶nienia sam zreszt膮 mia艂em tego 艣wiadomo艣膰. Koniec ko艅c贸w nie mam powodu by膰 niezadowolony z tego sprzedawcy. 聽 Wys艂ane z mojego LG-H850 przy u偶yciu Tapatalka 聽 聽 聽 聽
    • Hammer
      Tak trzeba b臋dzie zrobi膰, Tym bardziej 偶e w艂a艣nie jeden musia艂 w nocy ostre lanie dosta膰, bo ca艂y pysk poharatany. No chyba 偶e to jakie艣 chor贸bsko wylaz艂o? Akwarium 350L naro偶ne.
    • Tomasz78
      Je艣li chcesz to je trzymaj. Ja odda艂bym je do sklepu zoologicznego albo da艂 komu艣. Kupi艂bym m艂ode rybki ale z innych mniejszych gatunk贸w.聽 Ile litr贸w i jakie wymiary ma Twoje akwarium? Je艣li te br膮zowe rybki bez atrap to samice to na pewno nie s膮 to聽聽Metriaclima聽estherae red blue ani聽聽Metriaclima聽estherae red red, bo samice tych gatunk贸w s膮 偶贸艂tawo-pomara艅czowe. Wi臋c prawdopodobnie te br膮zowe to m艂ode samce, ale je艣li samice to z nie wiadomo z jakiego gatunku. Mam podejrzenie 偶e to krzy偶贸wki. Dlatego pozby艂bym si臋 wszystkich ryb i kupi艂 nowe, m艂ode.
    • Hammer
      OK Dzi臋ki. I co teraz zrobi膰 z takim stadkiem? Ci臋偶ko b臋dzie si臋 pozby膰... Na dobr膮 spraw臋 to wypada艂oby zostawi膰 tylko 3 samce po jednym kolorze i ewentualnie te samice, o ile to samice, raczej tak bo nie maj膮 atrap jajowych, dwie ledwo co. Wszystkie s膮 podobne i wygl膮daj膮 tak. 聽 聽
  • Tematy

• Grafiki