Skocz do zawartości

aurban6 hobby


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Deadi napisał:

Takie bliki to chyba HQI + ruch tafli powinny dać. Mam plan podłączyć do swoich 300L 1x70W 6500K by właśnie uzyskać podobny efekt. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Bez konkretnego falowania HQI nie zrobi takiego efektu. Na ciepłych diodach, które przygasają na przemian lewe-prawo może? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aurban6 napisał:

1. 4 x moduł białe 6500K

2. 12 x moduł biały 11000K przeplatane z 11 x RGB

No, projekt super. Gratuluję. Teraz co do cytatu. Czy tymi diodami RGB chcesz uzyskać światło słoneczne? Pytam, bo takie światło ma jakieś 3500K, a reszta Twoich modułów jest już w zakresie zimnym. Neutralne światło to ok. 5500K. Jeśli mają być chmury, to musi być słońce. Druga sprawa to moc. Światło słoneczne powinno być dużo mocniejsze.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ostatnie wpisy daje mi to do myślenia. Macie racje na modułach zimnych to raczej tego nie uzyskam.

Tą konfigurację oświetlenia zostawię tak jak zaplanowałem, a że kupiłem belkę o szerokości 16cm to uwzględnie miejsce na power ledy i będę testował.

 

Dzięki wszystkim za kibicowanie.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest coś takiego - wszystko na PowerLedach, i tak sobie myślę, że zachmurzenie i bliki to mam permanentne, teraz możnaby pomyśleć nad jakimś słonkiem odpalanym cyklicznie w sposób płynny, czyli jakiś sterownik (włącznik) że ściemniaczem czyli regulatorem napięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Joł

Troszkę się zmieniło od pierwszego wpisu. Baniak zalany, bakterie zapodane wygląda jak wygląda mnie się podoba (niestety zdjęć to ja nie potrafię robić no i w sumie nie mam czym).

20180510_214642.thumb.jpg.970d150c3c2722104ea63031ea6f15a5.jpg

Miałem dylemat nad oświetleniem miały być moduły a wyszły power ledy i nie żałuję (zdjęcie z budowy).

20180217_182116.thumb.jpg.cdc7112e901dc60a29a090d2183f932b.jpg

Zastosowałem 8 RGBW i 4 sekcje po 4 full spectrum razem 8 kanałów niezależenie sterowanych.

Oczywiście w trakcie robiłem sterownik pisałem swój soft i już miałem szkielet ale jednak stwierdziłem, pójdę w gotowce (nie spełnia w 100% moich oczekiwań ale 90%) i tak całość jest obsługiwana przez domoticza.

Tak wygląda pulpet sterowania baniakiem

aquabox.thumb.jpg.d6f968be17849ddc6b17518d8578be46.jpg

Tło (tzw. foteliki samochodowe :):):):):):)) rzeźbione przez małżonkę ze styropianu, zalane CX5, pomalowane zgodnie ze sztuką. Prawa część to też beton pomysł uchwycony od @stanna podkład pod panele zaciągnięty beton.

Obsada non-mbuna w sumie wiadoma jaka ma być.

Na razie tyle w temacie dużo by pisać i powiem szczerze, że nie mam kiedy i nie chce mi się :)
Jeżeli kogoś coś zaciekawiło to postaram się rzetelnie opisać co i jak.

Edytowane przez aurban6
  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.